Laptop Asus X71V nie chce się uruchomić


(sebaele) #1

Komputer włącza i wyłącza się, ciągle pisze trwa aktualizacja nie wyłączaj komputera :frowning: .


(Pawko86) #2

czy mam rozumie cz ze podczas aktualizacji system nie chce się zamknąć a po wymuszonym odpaleniu nie chce się uruchomi bo wyświetla się komunikat, system o ile to win 7 SP1 czy bez ?


(Semtex) #3

Wygląda na pętlę aktualizacyjną, czasem się zdarza: http://www.fixitpc.pl/topic/1230-proble … ws-update/ , zjedź na dół, zlokalizujesz pod temat: “Pętla Instalacyjna” :slight_smile:

BTW> Nie sugeruj się tym że temat w większości dotyczy Visty, odnosi się również do Win7…


(sebaele) #4

Pisze że trwa aktualizacja nie wyłączaj komputera, po chwili sam się wyłączy i włączy z tym samym komunikatem i tak w kółko :-(, mój system to Vista.


(Semtex) #5

Podałem Ci przyczynę i link do potencjalnego rozwiązania… Masz Vistę czy Windows 7? Link odnosi się do obu systemów.


(sebaele) #6

semtex tak samo się dzieje u mnie jak w opisie “Pętla Aktualizacyjna” tylko nie mogę nić zrobić nawet nie idzie uruchomić laptopa w trybie awaryjnym.


(Semtex) #7

Wszystko jest w linku, http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … prawczych/ zastosuj się, będziesz musiał pobrać “Moduł Naprawczy” wypalić na płytę i wykonać przywracanie systemu…

Chyba że podczas wejścia w tryb wyboru startu awaryjnego (F8) masz opcję “napraw komputer” wchodzisz w tę opcję, uruchamiasz narzędzie przywracania systemu i je wykonujesz, system zostanie przywrócony do punktu przed aktualizacją (felerną), jeżeli wszystko wyjdzie to tę jedną ukryjesz :wink: I powinno być OK…


(sebaele) #8

semtex dzięki ale nie rozumiem wszystkiego :-(, z tego co wyczytałem to nawet mogę zrobić to z płyty na której posiadam system Vista tak?


(Semtex) #9

A masz płytę ? Jak tak, to jasne, procedura ta sama :slight_smile: Kurczę nie przewidziałem że możesz mieć DVD, rzadko się to zdarza w przypadku lapków :wink:


(sebaele) #10

Płytę z systemem Vista mam którą otrzymałem przy zakupie laptopa ale czy to dvd tego nie wiem. A jeśli nie będzie to płyta dvd to jak to inaczej naprawić? Sory semtex ale to co podałeś nie za bardzo rozumiem…


(Semtex) #11

Zrób zdjęcie tej płyty, wstaw tu: http://wstaw.org/ i na forum daj link, to może być tylko recovery, wtedy jest bezużyteczne…

Czy wiesz jaką masz architekturę systemu, myślę o 32 bit lub 64 bit, ważna informacja, jak się dowiemy to postaram się Cię pokierować “łopatologicznie” , tak w miarę krok po kroku jak wykonać wszystkie czynności, być może zdjęcie płyty rozwiąże problem architektury :wink:


(sebaele) #12

Kiedyś sprawdzałem w właściwościach systemu i tam było napisane 32 bit.


(Semtex) #13

OK, to pobierz, wypakuj .zip i wypal .iso na płycie http://www.istartedsomething.com/upload … sc_x86.zip , jak już to zrobisz to w BIOS ustaw bootowanie z napędu, przejdź pierwsze komunikaty instalatora-> wybierz opcję “Repair Computer” lub “Napraw Komputer” -> powinien pojawić się wybór narzędzi naprawy-> wybierz “System restore” “Przywracanie Systemu” -> wybierz punkt “Windows Update” -> potwierdź komunikaty. W tym linku masz wyjaśnione ze zrzutami krok po kroku jak to zrobić http://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-me … prawczych/ :slight_smile: Spokojnie sobie to przeczytaj.


(sebaele) #14

A na jakiej płycie wypalić ten obraz iso?


(Semtex) #15

Obojętne :wink: Jak masz czyste DVD to może być, jak CD to tez OK… :wink:


(sebaele) #16

Dzięki, jeszcze jedno jakie to są screeny tych obrazków bo jest ich sporo.


(Semtex) #17

Patrz punkty: Dostęp z poziomu DVD instalacyjnego i Przywracanie systemu / System Restore , sprawdzaj się dwa razy i dasz radę, spokojnie, nie spiesz się :wink:


(sebaele) #18

Dostęp z poziomu DVD instalacyjnego czyli z płyty na której mam system?

Odnalazłem płytkę która wygląda tak: http://wstaw.org/m/2012/05/09/Zdjęcie-0001.jpg


(Semtex) #19

Płytka bez użyteczna, to jest tylko wykastrowane Recovery, użyj tej do, której podałem link z archiwum .zip, muszę Ci coś wyjaśnić, te .iso to “tak jakby nie pełny czysty system”, zawiera sam moduł naprawczy, który pozwoli Ci wykonać naprawę i przywrócenie systemu, mam nadzieję że teraz jest to bardziej jasne :slight_smile:


(sebaele) #20

Probowałem odpalić tą płytę ale nie mogę wejść w menu boot klikając F12 aby zaznaczyć bootowanie z napędu :frowning: