Laptop Asus X71V nie chce się uruchomić

To wejdź w BIOS [F2 lub DEL]-> Boot-> ustaw first boot device na napęd CD/DVD, po operacji nie zapomnij zmienić z powrotem na HDD :slight_smile:

BTW> Może się spóźniłeś z naciśnięciem a może trzeba użyć F11 w celu wywołania sekwencji (nie jestem pewien jak to wygląda w Twoim BIOS)

Po wejściu do biosu–>boot mam coś takiego Boot device priority, hard disk drives, Cd/dvd drives nie wiem co wybrać i jak zapisać ustawienia :confused:

Znalazłem jeszcze taką płytkę: http://wstaw.org/m/2012/05/09/Zdjęcie-0001_.jpg może to jest to?

Ustaw CD/DVD jako pierwsze, kliknij F10 aby zapisać zmiany.

Wybierasz przez najechanie pierwszej pozycji-> enter-> rozwinie się lista-> strzałkami zjedź na CD/DVD potwierdź Enter-> F10 Potwierdź OK i bootuj z płyty :slight_smile:

Pobrałem oraz wypakowałem ten obraz iso ale po wypakowaniu pisze że jest to jakaś aplikacja, czy to jest to?

Daj mi zrzut ekranu z efektem wypakowania :slight_smile:

Wygląda to tak: http://wstaw.org/m/2012/05/10/Beztytułu1111.png

Mam zamiar dziś to naprawić :slight_smile:

Dodane 10.05.2012 (Cz) 17:21

semtex wydaje mi się że ja kiedyś wyłączyłem opcję przywracanie systemu w laptopie :frowning: ale na 100% nie jestem pewien.

Mamy problem :slight_smile: Podałem zły link, nie to narzędzie :lol: Okazuje się Microsoft rościł sobie prawa do tych plików (nic dziwnego) i nie są dostępne za darmo, iso kosztuje ok 9$, lipa, pytanie, czy masz kumpla jakiegoś, który ma dostęp do czystego oryginalnego DVD z Vistą, jeżeli tak to pożycz od niego i przeprowadzimy naprawę…

Można by było spróbować spod Linuxa Live CD (np http://livecdlist.com/ubuntu-rescue-remix ,jest to obraz iso który trzeba wypalić na płytę, i uruchomić z tej płyty wypalony system ). Trzeba by było spróbować zmienić nazwę lub usunąć z katalogu C\WINDOWS\WinSxS pliki pending.xml i pending.grl ,pod warunkiem ,że się w nim znajdują ,następnie oczyścić folder TEMP.

Moduł naprawczy o którym wspomina semtex , znajdziesz poprzez wyszukiwarkę google :wink: Vista_Recovery_Disc.iso (126.31 MB) <- jak je pobierałem to tyle zajmowało.

semtex kiedyś kupiłem komputer PC do którego również dostałem na płycie system Vista, próbowałem dopalić tą płytę na laptopie klikając “napraw komputer” ale gdy kliknąłem przywracanie systemu to wyskoczył mi komunikat mówiący o wyłączonej opcji “przywracanie systemu”. Ja to chyba kiedyś wyłączyłem, pewnie teraz pozostaje wgranie na nowo systemu.

Uruchom jeszcze raz tą płytę, ale tym razem wybierz Wiersz Polecenia / Command Prompt.

W czarnym oknie wpisz i potwierdź klawiszem enter :

cd [enter]

cd C:\Windows\winsxs [enter]

ren pending.xml pending.xml.old [enter]

ren pending.grl pending.grl.old [enter]

Następnie

cd

cd C:\Windows\Temp

del /s

Wszystko potwierdzasz [enter] jak wyżej .Zamykasz konsole, zamykasz i próbujesz uruchomić ponownie system.

Skoro przywracanie jest wyłączone (teraz widzisz jak przydatna funkcja to jest…) To jedyny sposób na uniknięcie reinstalacji systemu to post kolegi Łukash , zastosuj się do niego i powinno być OK :slight_smile:

Ok jak tylko będę miał laptopa pod ręką to tak zrobię i dam znać :-), a jeśli by się nie udało to czy będę mógł wgrać na nowo system Vista który otrzymałem w zestawie przy zakupie innego komputera?

Powinno pójść bez problemu, musisz tylko użyć klucza z naklejki, spod laptopa, jednak myślę, że jeżeli zastosujesz się do porady Łukasha to będzie OK, chciałem uniknąć CMD i użyć najprostszej metody naprawy tego problemu, nie wyszło :lol: , trzeba użyć trochę trudniejszej.

BTW> mam nadzieję że po tej przygodzie włączysz przywracanie na wszystkich Swoich systemach :smiley:

Nad zmianą systemu również się zastanawiam, ale o tym jak coś będziemy jeszcze rozmawiać :-). semtex klucz z komputera do którego dostałem system tak ?

Przywracanie systemu ratuje tyłek i to nie tylko w takich podbramkowych sytuacjach, bez dwóch zdań jeżeli nie robisz samodzielnie obrazu systemu, powinno być włączone - nie jesteś pierwszą osobą której problem mógł być rozwiązany w miarę szybko gdyby ta funkcja była włączona - to tylko parę GB na dysku…na działającym systemie komendą w wierszu polecenia (cmd) można ustalić samodzielnie rozmiar na punkty :

vssadmin resize shadowstorage /For=C: /On=C: /MaxSize=4GB

[enter] 3-4 GB jest dobrym rozmiarem.

Klucz spod “unieruchomionego” laptopa - prawdopodobnie znajdziesz go pod baterią.

PS Jeżeli będziesz wykonywał instrukcje z poprzedniej strony - to zwróć szczególną uwagę ana spacje, może się również zdarzyć ,że plików nie będzie = lipa, ale powinny być.

PS Nie wiem, widać moje posty ,czy nie ? :smiley:

Łukash tak tak widać :slight_smile: ale z tym systemem troszkę mnie nie zrozumiałeś. Kupiłem parę lat temu komputer PC do którego dostałem system Vista, po jakimś czasie zakupiłem laptopa do którego prawdopodobnie też dostałem system na płacie ale niestety nie mogę jej odnaleźć, a te zdjęcia płyt co wstawiłem na forum to raczej nie są z systemem. I teraz pytanie czy ja mogę wgrać nowy system który otrzymałem przy zakupie komputera PC na laptopa?

sebaele , A te systemy różnią się wersjami ? Jaka wersja jest na płycie ? A jaka miałeś na laptopie ? (Home / Home Premium)

Na laptopie jaka jest wersja nie wiem, ale na komputerze pc jest wersja Home Premium.

No to żeby sprawdzić czy z tej płyty będzie użytek ,to trzeba spróbować. Z niektórych płyty dołączanych do kompów , jest możliwość instalacji wszystkich wersji systemu, trzeba po prostu wpisać klucz i na podstawie klucza instalator sam wybiera wersje i ją instaluje. Ty masz klucz pod spodem lapka i ten klucz spróbuj użyć.

Spróbuj najpierw tego co podałem wcześniej.

Ale już pisałem że nie mogę odnaleźć płyty z systemem która była w raz z laptopem więc klucz który jest pod laptopem jest nieużyteczny.