Laptop Asus X71V nie chce się uruchomić

No ale masz płytę którą dostałeś do PC ?

Tak mam, więc klucz będzie potrzebny z komputera PC (który jest na obudowie) a nie z laptopa prawda?

Z Laptopa ,cały czas ci o tym mówimy :smiley:

To dlaczego z laptopa skoro system będzie z komputera PC? Wydaje mi się że każdy system ma swój klucz.

Z Laptopa ,cały czas Ci o tym mówimy :smiley:

Chyba że system masz w wersji BOX w co wątpię to wtedy możesz użyć klucza z wersji BOX - ale ten system może być zainstalowany i aktywowany na jednym kompie.

Wszystko jasne teraz ?

Już całkiem się pogubiłem :frowning:

Bo klucz z PC jest przypisany (jeżeli to OEM a na 99% tak) do PC ,klucz OEM jest przypisywany do sprzętu / komputera.

Dodane piątek, 11 maja 2012, 11:28

Swoją droga nie widzę za bardzo co tam jest napisane :

ale może to jest płyta recovery do laptopa z której postawisz właściwy system na laptopie.

Pewnie już zakręcony jesteś , trzeba po prostu ogarniać fakty :smiley:

No już całkiem się pogubiłem, łukash z tym kluczem chyba się mylisz. Klucz który mam na komputerze jest do płyty z systemem którą dostałem w raz z PC i aby zainstalować ten system na laptopie to będe musiał wpisać klucz który jest na PC a nie pod laptopem, tak mi się wydaje.

Mogę się mylić ,choć raczej nie to zależy czy płyta do PC jest w wersji BOX - i czy chcesz ten system zainstalować na laptopie - wtedy nie może być aktywowany na PC. Jeżeli jest to OEM to się nie mylę. Pokaż zdjęcie tej płyty do PC.

W tym momencie skup się na :

Czyli uruchomiasz laptopa z płyty do PC.

Ok jak tylko będę miał laptopa koło siebie to spróbuję tak zrobić.

Wyedytowałem poprzedni post , oraz dodałem do wcześniejszego .Poczytaj.

Spróbuj i daj znać co i jak.

Dodane piątek, 11 maja 2012, 11:59

Tu masz recovery , to jest płyta do laptopa którą potrzebujesz :smiley: …ale zakręcony wątek

Postaram się odkręcić parę spraw…

  1. Można użyć płyty ze zdjęcia do postawiania nowego systemu, ma to swoje wady, śmieci producenta.

  2. Można postawić system z czystej płyty z Vista, nawet z tej dołączonej do komputera PC o ile wersje się zgadzają.

  3. Laptop ma naklejkę na spodzie lub pod baterią, jak znam ASUS, to na spodzie z kluczem i rodzajem systemu, tego klucza można użyć do aktywacji Visty na laptopie jeżeli będzie instalowana z DVD do PC, jeżeli tylko wersje systemów się zgadzają to wszystko będzie OK, bez zbędnego kombinowania, przenoszenia kluczy i tak dalej.

  4. Najważniejsze, spróbuj naprawić metodą Łukasha, z resztą w linkach też była podana :lol:, reinstalacja systemu to absolutna ostateczność w twoim przypadku :wink:

Łukash zrobiłem tak jak napisałeś i nić nadal to samo :-(, gdy wpisywałem w konsoli: ren pending.xml pending.xml.old [enter] oraz ren pending.grl pending.grl.old [enter] to wyskoczyło że nie ma takiego pliku (jakoś tak). Więc co ja mam teraz robić? Pod laptopem naklejka jest zdarta i nic nie widać :frowning:

Masz kliknąć klawisz ENTER - nie wpisywać…tak robisz ?

Tak, tak robiłem :slight_smile:

Kurcze… spróbuj w tym czarnym oknie wpisać : regedit.exe > enter , jak wyskoczy okno programu to rozwiń drzewko do : HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS <- nakliknij COMPONENTS i porównaj czy zawartość lewej części okna wygląda dokładnie tak :

daj znać.

Ale gdzie to mam zrobić w wierszu poleceń po włożeniu płyty z systemem?

Tak.

Ok juz to robie i dam znać

Dodane 12.05.2012 (So) 12:12

U mnie wygląda to tak: http://wstaw.org/m/2012/05/12/Zdjęcie-0004.jpg

Jakość jest fatalna ale może będzie coś widać.

Dobra wiadomość jest taka ,że prawdopodobnie mamy podejrzanych ,natomiast zła jest taka ,że trzeba usunąć wszystkie inne pozostałe klucze ,należy zostawić tylko te co są na screenie :

nie wiem czy jest to wykonalne w tym momencie ,gdy działamy z płyty ,ale spróbuj.

Prawy przycisk myszy na niepożądanej wartości delete/usuń i, usuwasz wszystko zastaje tylko to co na screenie restart systemu bez płyty.