Laptop Asus X71V nie chce się uruchomić

No to zrobiłem tak jak napisałeś wywaliłem to co było niepotrzebne zostawiłem to co na screen i nic, nadal to samo po włączeniu komputera :frowning:

Musimy sprawdzić czy wartości faktycznie zostały usunięte. Odpal z płyty jeszcze raz i sprawdź rejestr ( regedit.exe) . Następnie spróbujemy jeszcze jednej rzeczy. , nie wychodź z wiersza polecenia.

Ok zaraz to zrobię, a płytka z systemem Vista z komputera PC wygląda tak: http://wstaw.org/m/2012/05/12/Zdjęcie-0001.jpg

Jest to również płyta recovery , do laptopa również posiadasz płytę recovery - z tej płyty do laptopa przywrócisz ,bądź zainstalujesz system wraz podziałem na partycję. Nie jestem w stanie Ci odpisać czy możesz użyć legalnie płyty do PC. Ale o tym później :wink:

Wszedłem do rejestru i to co usunąłem pojawiło się z powrotem :frowning:

Tak myślałem…Dobra jeszcze raz -

Więc tak :

cd

cd_C:\Windows\winsxs

DEL_/P_/F_“C:\Windows\winsxs\pending.xml”

DEL_/P_/F_“C:\Windows\winsxs\pending.grl”

Następnie

cd

cd_C:\Windows\Temp

DEL_/S

Znaczek _ to jest spacja ,ty go nie wpisujesz ,tylko w tym miejscu ma być spacja. Po każdej linijce klikasz ENTER. Ewentualnie spróbuj nazwy pending.xml i pending.grl zacząć wpisywać od dużej litery czyli Pending.xml i Pending.grl

Więc wyszło coś takiego: http://wstaw.org/m/2012/05/12/Zdjęcie-0001_.jpg

W jednym poleceniu pytał się czy usunąć czy nie więc zaznaczyłem tak.

Potwierdziłeś usuwanie klawiszem “T” przy pending.xml ? <- tak trzeba, drugiego pliku może nie być - OK a przy Temp masz literówkę Winodws :wink: Ponów komendę.

cd

cd_C:\Windows\Temp

DEL_/S

Restart bez płyty.

Tak potwierdziłem, po ponownym uruchomieniu wyskoczył ten sam komunikat że aktualizuję trwa 3 z 3 ale po chwili znikł i pojawił się pulpit :slight_smile: laptop ruszył he he.

Sukces :smiley: Spod działającego systemu dla bezpieczeństwa usuń te wartości z rejestru ,jeżeli są ,te o których pisaliśmy wcześniej.

Aby znaleźć klucz produktu uruchom np ten program: http://www.nirsoft.net/utils/produkey.zip ,zapisz sobie go gdzieś.

A może na pisać jak to teraz zrobić? A i komendy nie powtórzyłem z tym Temp chyba nic nie szkodzi co?

W menu start wpisz: regedit > uruchom klikiem, i tak samo jak wcześniej.

Usuń teraz ręcznie wszystkie pliki z tego folderu, jak jakieś w nim są.

I chyba to by było na tyle.

W rejestrze jest to samo co na screen więc nic nie usuwałem :slight_smile: a co do tego programu to nie idzie go zainstalować :frowning:

OK ,chyba wróciło wszystko do normy.

Łukash tego programu nie idzie zainstalować :frowning:

Nie edytuj bo nie widać czy odpowiadałeś, tylko napisz post.

Musisz go wypakować ,jego się nie instaluje ,jest w wersji przenośnej ,uruchomiasz go po prostu

Wypakowałem, ale nie idzie tego uruchomić :frowning:

Wyskakuje jakieś info z błędem czy coś ? Co się dzieje po uruchomieniu ?

Teraz się udało, tylko że klucz jest inny w programie a inny na naklejce pod laptopem.

OK moja pomyłka . W laptopach jest to jakiś klucz zbiorczy czy coś, i faktycznie inny klucz jest instalowany w systemie podczas instalacji z płyty - system jest pre-aktywowany, a inny jest na naklejce - zamotane to jest jednym słowem :smiley: - ale na wszelki wypadek zapisz sobie ten klucz i tak, a jak nie możesz odczytać klucza z naklejki to i tak zgłoś się do producenta/sklepu w którym kupiłeś lapka , może coś na to poradzą bo warto ten klucz znać :lol: .