Laptop bardziej pod gry

Poszukuję laptopa do gier. Nastawić się bardziej na dysk ssd 256gb czy też hybryda 1Tb +128 czy też samo 1 Tb? Mam parę propozycji, lecz nie wiem na co się zdecydować. Budżet to tak max 4000zl.

Jak by ktoś mi doradzil i na prowadził.

Możesz tego Omena wyrwać z cashbackiem (voucher rabatowy dla zmieniających laptopa) na 650zł a po zwrocie dokupić dysk SSD M.2 (PCIe NVMe) 250/500 GB. EVO PLUS - to nowe wydajniejsze dyski.

Oczywiście do grania sugeruję zrobić undervolting oraz użyć podkładki chłodzącej.

Jeżeli mowa o długim i komfortowym graniu, to patrzyłbym też na monitor… jednak 17 cali w kobyłce. Idź do sklepu i zobacz, czy nie wygodniej od 15 :wink: Podkładka chłodząca i undervolting pewnie bezie musem, popieram sugestie :wink:

To nie tak, że będę non stop siedział i grał w gry, bo już nie ma takich możliwości. Jak spędzę z 3-4h dziennie grając . Chodzi mi czy już te nowsze gry na nich pójdą i czy lepiej wziąć od razu ssd 256gb czy też samo 1Tb. Co do cash back nie mam lapka by się załapać, lecz muszę peceta się pozbyć bo tylko miejsce zajmuje.
Czyli te Lenovo Legion nie specjalnie? Albo MSI?

W sumie wszystkie na jedno kopyto masz, ten sam procek, 8GB RAM, ta sama karta1050 TI bodaj z 4 GB.
256 GB SSD będzie nieco bardziej responsywny od 1 TB HDD, ale jak chcesz wgrać kilka gier po XX Giga, to szybko miejsca braknie. Z tą 17, to moja sugestia , osobiście, jeżeli nie ma być mega mobilny, wolę większe. Mniej się wzrok męczy i wygodniej.

Celuj w modele z GTX1050ti


Matryca FULL HD IPS, całkiem niezłe wykonanie, miejsce na dodatkowy dysk SATA, łatwy dostęp do podzespołów, dobry stosunek ceny do wydajności. Aktualnie w bardzo dobrej cenie.

Alternatywa z bardziej stonowanym designem

Zobacz sobie promocje w tygodniu laptopów https://promocje.x-kom.pl/tydzien-laptopow-gaming

Taki HP OMEN 15 jest za 4199 zł + słuchawki i plecak za darmo :slight_smile: