Laptop biurowy, nie do gier ;), metalowa obudowa! - dziewczyna kupuje :)

Acer nie ma systemu.

1 polubienie

Wymaga 4GB, ale rusza na minimum 196MB. Pracują u mnie takie komputery z 8GB i 11 śmiga bez problemu.
Działają programy księgowe, działa przeglądarka z dziesiątkami zakładek, działa office. Na innym ktoś tam klepie strony w WP, czasami odpali jakiegoś PS czy coś i też wystarcza. Na takim starszym, jeszcze z serii z Ryzenem 2500U 14" znajoma która kupiła z 2 ręki dwa lata temu, nadal robi tłumaczenia książek i też działa płynnie. Zresztą raptem ze 200-300zł więcej kosztuje z 16GB, to są stosunkowo tanie komputery i jak na to co oferują stosunek ceny do jakości jest IMHO najlepszy.

W tej chwili np. biorę do ręki jednego z moich firmowych, model BoD-wdh9, z intelem iRIS, używany do prac biurowych. Otwiera się np. tak


Kamerka w klawiaturze, cienkie ramki, sztywna klapa, można nawet złapać za klapę od biedy i też utrzyma obudowę. Zasilacz USB-C więc do telefonu nie trzeba taszczyć.

1 polubienie

Opinia pod tym sprzętem:

Trzeba zamykać matrycę oburącz albo łapać w środku zamykając lub otwierając ekran, by nie uszkodzić dość wiotkiej i miękkiej matrycy w bardzo cienkiej obudowie.

To HP przy tym miałby opinię tej osoby, że ma obudowę z gumy, albo z papieru. Pewnie, że jest cienka obudowa matrycy, bo to cienki laptop, ale jestem w stanie złapać za samą obudowę matrycy i utrzymuje ciężar reszty laptopa. Jak na takie konstrukcje, to jest jedną z solidniejszych. Natomiast to nie jest pancerny laptop, wiadomo, że przy tych cieniasach, trzeba szanować. Jak ktoś chce coś solidnego naprawdę, to nawet mam pod ręką. :rofl: zv5000, piękny i solidny zabytek.

1 polubienie

Nie teoretyzuj już.

1 polubienie

Dorzucam swój e1705 do kolekcji laptopów do samoobrony. Na jego zawiasach mozna drzwi zamocować :wink: te cienkie to musiałyby być z jakiegoś specjalnego stopu za worek złota żeby były 100% sztywne

1 polubienie

Jak na razie, to ty teoretyzujesz. Ja to akurat wręcz przeciwnie, biorę do ręki rozkręcam.

Ciekawostka, że ZV 5000 wcale z wyglądu tych zawiasów tak solidnych nie ma, a do tego jest plastikowy.
Ale ekran otwiera się 180 stopni i jest bardzo mocny. No ale kilka kg jest.

W ogóle najlepiej to chyba Xiaomi zrobiło mocowania zawiasów w cienkim laptopie. Bo są mocowane do aluminium na wkręty. O tak.


Jako jeden z nielicznych ma rozwiązanie w postaci odlewu w klapie, do którego wchodzą
wkręty zawiasów. Plastiki służą tylko do zamocowania samej matrycy.

1 polubienie

Odniosłem się do twierdzenia:

Jakiś problem ze zrozumieniem prostego zdania?

1 polubienie

Czyli można chyba, że się chce zrobić tak żeby się zepsuło. No i potem jest burza, ze Chiny dominują rynek, a tu widzę że do tej dominacji wystarczy nie produkować totalnej tandety

Masz jakieś doświadczenia z laptopami Xiaomi?

1 polubienie

W sumie fajny pomysł na kanał na Yt. Robisz testy wytrzymałościowe laptopów, np ile wytrzymają zawiasy. Tyle że nowości byś musiał kupować sam bo żaden producent takiej antyreklamy nie zasponsoruje :rofl:ale popularność by była wydaje mi się - bardzo wysoka

1 polubienie

Nietypowa matryca. Bardzo droga i trudno dostępna. W tym modelu np. jest to


Trzeba to z Chin ściągać zwykle, bo nietypowe. Lepiej nie rozbijać. USB-C wrażliwe na zwarcia. Brak sensownego zabezpieczenia. Wysokie ceny. Sama konstrukcja świetna, solidna, przemyślana, trochę zerżnięta od Apple.

Problem jest taki, że niczego konkretnego nie wnosisz swoimi komentarzami do dyskusji. Twoim celem nie jest pomoc w zakupie trwałego sprzętu, tylko szukanie tematu do czepiania się o pierdoły, bez znaczenia.

Masz takiego HP, jesteś zadowolony, uważasz, że konstrukcja itp. jest ok, pokaż, opisz. To się przyda. Może w danej serii czy modelu coś zrobili lepiej, sztywniej itp. Ja biorę do ręki obie konstrukcje i twierdzę, że HP wypada gorzej. Nawet trochę lepiej wykonane ProBooki nowej generacji. A mieli konstrukcje świetne, jak dawne EliteBooki.
Naprawiam uszkodzone i widzę, że oba laptopy są cienkie, ale szybciej puszczają mocowania zawiasów w HP niż Huawei. Metal też jest wyraźnie grubszy w Chińskiej konstrukcji.

1 polubienie

Nawet lepiej, bo chcemy W10, po co obciążać sprzęt jak ma być do jazdy miejskiej, nie rajdowej :), hehehe

Dosłownie teraz kumpela przekazała, że zapłaciła za tego Aspire 7, ograniczyli jej w firmie czas do jutra, jeżeli chce skorzystać z dofinansowania, zapłaciła 4 i 1,5 dostanie zwrotu, zobaczymy w praniu co to za cudeńko będzie :wink:

Dopłaca jakieś 700-800zł za samą grafikę.

1 polubienie

No cóż, bo gameingowy jest, drugiej strony jej zwrócą 1,5tys. a widzę teraz, że w marketach idzie nawet po 5,2 tys. zł.
Dawno nie kupowałem systemu ( jak jeszcze były na cd ) a będę musiał tam wrzucić W10/64, rzekomo na fakturę można kupić od 15 zł do 700 zł. jak to właściwie jest?, na win z witaminką się nie zgodzi :wink:

11 Home OEM 500zł, 10 pro 750zł. Za 15 zł to sobie kupić możesz z allegro lokalnie klucz generowany z programu czasami z jakimś lipnym papierem.

A tu masz za stówkę :wink:

…„Oferujemy do sprzedaży oryginalny, w pełni legalny klucz licencyjny do systemu operacyjnego Windows 10 Professional”… + faktura.

Sklep M$.

Cena jest mocno podejrzana, jak za nowy produkt.

1 polubienie

I bardzo słusznie. Z wielu powodów. :slight_smile:
Za to nadal technicznie można aktywować na Windows 10 oryginalny klucz z Windows 7 i Microsoft przyjmuje to bez problemu. A potem jest już licencja cyfrowa.
Co do linków (to co pisałeś kilkanaście postów wcześniej), to się nie przejmuj, ten silnik forum tak ma i już.
Jeśli chodzi o doświadczenie w komputerami, to uważam, że posty wasabiego są cenne, on w tym temacie wie co pisze.


A tak już zupełnie „poza wątkiem i konkursem”, jako zupełny off-topic, to - jako ciekawostkę - pokażę dość stary, ale mocno „tuningowany” model laptopa, który jest w stanie mechanicznie wytrzymać praktycznie wszystko… :wink: Kilkumilimetrowa blacha, zawiasy chyba „czołgowe”, plus parę innych udziwnień i tylko szkoda, że cena wręcz kosmiczna. Nawet nie odważę się jej tu podać. :wink:
Kto wie co to za konstrukcja, ten nie będzie zdziwiony, ale dla większości to jednak będzie „zagwozdka”. Sorry za cenzurę w niektórych miejscach - musiałem.

1 polubienie

Ona ma akurat W8 do tej pory :frowning:

Ło matko te śrubki na zewnątrz są oryginalne? - zaje^^^^^cie, czy po tuningu?, na mój amatorski nos od strony mechanicznej prawie jak Rudy 102 ;), jeśli chodzi o desing trochę pozostaje w tyle…, śmiało ile ten pancerny laptop waży w cenie? :wink:

Waży dużo (kilka kg) i kosztował bardzo dużo (kilkadziesiąt tys. zł). Ale uszkodzić go w sposób przypadkowy chyba nie sposób. :wink: Pokazałem go tylko w tym celu, aby pokazać, że może i są „pancerne obudowy”, ale nikt jednak nie jest gotów płacić kilka razy więcej „tylko” za obudowę.

1 polubienie