Laptop dla starszej osoby do przeglądania internetu do 1100 zł

Hej

Potrzebuje nowego laptopa do 1100zł najlepiej z systemem dla starszej osoby ktoś coś?

Złoty medal w kategorii Janusz na Olimpiadzie - Gratulujemy! . :wink:

Nie ma, w okolicach 1600, by coś było sensownego.
Chyba, że chcesz telefon z Biedronki w obudowie laptopa, bo babcia i tak nie umie uruchomić, to polecam markę „Chłam” TECHBITE Zin Bis 14.1" Celeron N3350 4GB SSD 64GB Windows 10 Professional Laptop - ceny i opinie w Media Expert
Nie za duży ekran, nie za dobra rozdzielczość, nie za szybki, nie za dużo pamięci RAM do netu, dysk akurat na Windowsa… taki w sam raz dla Somsiada. :wink:

Za tyle laptopa o dobrych parametrach nie kupisz. Ale jest rozwiązanie inne. Używany komputerek typu NUC, mini SFF etc (np TAKIE coś mam na myśli), monitor, klawiatura i myszka. Tu się możesz zmieścić w 1100 zł. Ale trzeba pogłówkować :slight_smile:

Ja bym do tego celu szukał Chromebooka, tylko nie wiem czy znajdziesz w podanej cenie.

Poleasinga wśród Delli poszukaj. Będzie idealny.

Poleasingowe Dele bym, podobnie jak i inne marki, odpuścił. Pewnie znowu będzie to przegląd sprzętu z zeszłej dekady na pierwszych generacjach Intela. Osobiście bym albo dołożył, albo wybrał nuca lub sff, one powinny być nowsze, a większy monitor w końcu się osobie starszej przyda. :wink:

Ja mam całą kanapę takich i3 , i5 core duo.
Połowa na części.
czasu nie mam się tym zająć.
Wygrzebałem ze swojej tajemniczej szafy, i coś z tym w końcu zrobię.

To zdjęcie widziałem już tutaj w kilku tematach i najbardziej co rozwala mnie na nim to nie te laptopy tylko te stare śmierdzące skarpety na niebieskim kocu. :sweat_smile:
Ty się @jajecpl już nie zmienisz nigdy. Jest już za późno na to. :rofl:

1 polubienie

Te laptopy to do utylizacji raczej tylko. Nie sądzę, żeby nadawały się do czegokolwiek innego :slightly_smiling_face:

Połowa działa , kupiłem specjalnie zasilacz uniwersalny, I po 190 za sztukę wezmę.

W tej cenie tylko poleasingowe. Nowy to zdecydowanie za mało, chyba że chcesz kupić bardzo słabej wydajności.

Moim zdaniem takie minimum z nowych Lenovo IdeaPad 3-14 Athlon 3050U/4GB/256/Win10
Procesor jako taki, lepszy od celeronów czy pentiumów N, matryca matowa, dysk SSD, ram można rozbudować w przyszłości.

Ja bym kupił poleasingowego thinkpada T430 dorzucił do niego SSD i RAM 16GB i pewnie by się zamknęło jakoś w tym budżecie.

A zewnętrznego RTX 3090 byś nie zasponsorował babci? Bo wiesz, idealnie by pasował do pojemnych 16 GB RAM z przedpotopową (10 lat!) konstrukcją… A skoro 16 GB babcia potrzebuje, to na 100% nie do pudelka, a do gier! :wink:

zakładałem że potrzebny do internetu, multimediów a nie gier.

1 polubienie

I nie dostrzegasz, że do procesorów o żałosnej wydajności Atomów we współczesnych bublach chcesz wpakować RAM do w ilości do komputera gejmingowego. Taka konstrukcja nie ma niszy. :wink:

Tylko po co lepszy? Ostatnio odpaliłem swojego lapka na i3-380m. Działa. Miałem też Della 6420 na jakimś i5 i też śmigał. Musiałem tylko SSD i RAMu dorzucić, zmieściłem się w 850 zł.

Co to znaczy, że działa? Że się włącza czy, że można korzystać z platformy HBO bez zacinek filmu?

Że się włącza i można spokojnie przeglądać strony, korzystać z poczty internetowej i obejrzeć sobie filmik na YT.

No tak, ale ja bym 10letniej lodówki w cenie nowej nie kupił, z laptopem jest tak samo. Juz pomijam skok w jakości ekranów, wydajności itp., ale nie dam Twojemu laptopowi dużej szansy na kolejne 10 lat pracy, czyli że 20 bez awarii wytrzyma. Te kupione dzisiaj prędzej dociągną 10. :wink:

No ja mam Thinkpada T400 z 8GB RAMm core2duo, SSD + HDD, wbudowanym modemem lte (mam nielimitowany net mobilny) i w zasadzie wszystko działa. Schody się zaczynają od 1080p/60, ale on nie ma nawet matrycy FHD, a zaledwie HD+. Następca będzie T430, jak ten padnie. Niestety po tych e-naukach ceny T430 wystrzeliły i dość mocno trzyma cenę.