Laptop do 1700zł

Witam wszystkich.Mam zamiar kupić chrześnicy na komunie laptopa do 1700źł.Co może mi polecić tylko nie z allegro bo na to już czasu niemam.

Do tej ceny - nie będzie to laptop do grania, no chyba, że w Mario;)

W tej cenie to tylko chyba Acera - choć ja bym nigdy go nie kupił.

http://www.ceneo.pl/2283574

A może lepiej netbooka?

Z tego co się orientuje to do muzyki filmów i internetu.Żadne tam Simsy i te inne :slight_smile:

Jak tylko do tego to polecam netbooka :slight_smile: Według mnie o wiele lepszy, dlaczego?

Już Ci kolego mówię, dlaczego. Po pierwsze rozmiary :slight_smile: Dla dziewczyny będzie idealny - lekki i mały.

Po drugie bateria - w takich urządzeniach bateria trzyma nawet 6/8 godzin. A w notebooku, do 2 godz. to maks :slight_smile:

Polecam coś takiego z netboku:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+EEE+1000HE+BL

http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+EEE+1000HE+WH

Ten zestaw zawiera pokrowiec. Po drugie, nawet gdyby chciała sobie przegrać muzykę, zdjęcia bo nie ma napędu, - to do 70 zł można kupić dobrego pendrive z dużą pamięcią. Mamy jakby pilnowanie dziecka, tak aby przez DVD nic sobie nie wgrało :wink: Po trzecie te urządzenie ma XP Home :slight_smile: Także idealne rozwiązanie dla dziecka.

Dzięki paracik chyba skusze sie na tego

http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+EEE+1000HE+BL

Nie ma sprawy.

Co do internetu to można go normalnie uruchomić, tak jak w każdym laptopie po przez wejście ethernet.

Wi-Fi również działa w tym urządzeniu:)

Tak jak napisałem wyżej, te noteboki nie mają napędu DVD.

Także do tego polecam pendrive.

http://proline.pl/sklep.php?prodid=OCZ+R2+8GB

http://proline.pl/sklep.php?prodid=KING+USB+8GB+DT100

Różnią się ceną, wyglądem i trochę prędkością.

paracik jeszcze raz dzięki.pendriva ocz wezmę.

a a jak najbardziej ci go polecam. ja osobiście nigdy jeszcze nie miałem ze swoim problemu. A w tej cenie już coś kupisz w miarę fajnego.

tego nie kupuj. zbędna a droga zabawka. może i ładna ale mało praktyczna. Zastanow się nad tym bo nie warto. kupując laptopa masz pełnowartościowy komputer który jej będzie służył na codzień. Kupując netbooka masz drogą zabawkę niewygodną w codziennej pracy.

pendrive nie załatwi braku możliwości odtworzenia płyty dvd czy cd

Wg mnie ten Acer będzie lepszym rozwiązaniem. Brak napędu CD/DVD może być dużym utrudnieniem. Gry, filmy, muzyka, programy - wszystko na płytach. Netbooki sprawdzają się w terenie. To sprzęt dla ludzi, którzy poza domem chcą nadal być w kontakcie ze znajomymi, przejrzeć internet, sprawdzić i wysłać pocztę. W codziennym użytku w domu 10" nie nadaje się do ani do gier, ani do filmów, a jego dłuższe użytkowanie staje się męczące (mała klawiatura, mały wyświetlacz). Poza tym dziecko nie będzie nosiło go przy sobie i zabierało na podwórko, bo to zwyczajnie niebezpieczne, więc gabaryty nie mają znaczenia. Jakość Acera już dawno się poprawiła, serwis również.

a na codzień korzystają z laptopa lub komputera stacjonarnego. netbook może się sprawdzić jako drugi lub trzeci komputer.

Dokładnie sosen. Tak więc lepszym wyborem jest Acer.

Koleżanko, kolega napisał wyraźnie - nie potrzebuje laptopa do gier. Nie doczytałaś?

bez sensowny komentarz? Rzeczywiście 4-5 godzin więcej siedzenia przed notebokiem - to koszmar.

Do internetu, muzyki i filmu uważam za najlepszą opcję.

Dla Ciebie koleżanko na pewno.

Paradoksalnie problemem może być w tej sytuacji to że netbook jest mały i lekki. Domyślny użytkownik w tym temacie może go właśnie przez to niepotrzebnie wszędzie nosić, a w efekcie stracić.

Laptop w tej cenie nigdy nie będzie do gier, tak więc ten wymóg jest spełniony.

Jednak może znalazłoby się coś z hd3200, czyli zintegrowaną grafiką zdecydowanie lepszą do odtwarzania filmów hd i grania chociażby w starsze tytuły, no i poza tym sam atom królem wydajności nie jest.

Jako przenośny notatnik, ide, odtwarzacz muzyki i filmów na wydział nadaje się doskonale, ale już przeglądanie stron internetowych wygodne nie jest, chociaż może jestem nadmiernie rozpieszczony pod tym względem :wink:

Tutaj masz rację Mariosti*. Nie zapominajmy, że użytkownikiem tego sprzętu będzie mała dziewczynka. Dziecku takiego netbooka bardzo łatwo ktoś może zabrać; może go gdzieś zostawić. W przypadku pełnowymiarowego notebooka odpadnie rodzicom problem zabierania go przez dziecko na podwórko, czy do szkoły. Oglądanie filmów i przeglądanie stron internetowych na 10" nie będzie komfortowe i tylko niepotrzebnie zmęczy i osłabi dziecku wzrok. A brak napędu CD/DVD będzie bardzo dużym problemem. Chociażby chęć obejrzenia na netbooku bajki na płycie DVD zakończy się fiaskiem.

Ja Cię kręcę, czarna jak się nie znasz to się nie odzywaj.

Rodzice mogą zgrać, bajkę DVD na pendrive - jaki tu problem? Ty zawsze masz problem.

Po drugie skąd wiesz, że jej rodzice po każdym użytkowaniu nie będą brać tego noteboka? Więc może takiego problemu nie będzie jak piszesz.

Widziałaś kiedyś 10 cali? Nie wydaje mi się, ale do przeglądania internetu jest ok. ( do filmu też).

Po trzecie, mam z redakcji też notebooka 8,9 i jakoś z jednego/dwóch metrów widzę wszystko ok.

Więc nie gadaj bzdur.

Kwestia subiektywna, korzystałem i z Eee i z Wind’a i o ile do filmów ujdzie to na przeglądarkę ma za małą rozdzielczość. Dopiero acer aspire one z matrycą 1280x720 zdałby u mnie egzamin (wśród 10" oczywiście).

Widzenie, a komfortowe widzenie z obejmowaniem dużej powierzchni to dwie różne rzeczy, z resztą każdy okulista potwierdzi że patrzenie ze zbyt bliska jest niekorzystne dla oczu, a tak się właśnie dzieje gdy masz coraz mniejszy ekran.

Jak wcześniej napisałem, nie zaprzeczam doskonałych zalet netbooków i tego że w wielu zastosowaniach sprawdzają się genialnie, ale w tym konkretnym zbyt wiele trzebaby zakładać aby mógł się sprawdzić.

W dzisiejszych czasach rodzice nie mają czasu na zabieranie dzieci do parku, a co dopiero zgrywanie bajek i filmów z płyt DVD na pendrive. Chodzi o to, by taki netbook nie stał się źródłem problemów dla niej i dla jej rodziców. Tutaj jednak zdanie należy do autora wątku. Znasz najlepiej rodziców dziewczynki, orientujesz się mniej więcej w jej potrzebach - więc sam rozsądzisz najlepiej. Optymalnym rozwiązaniem byłoby skonsultowanie z nimi tego zakupu, bo w takiej kwestii każdy rodzic ma inne zdanie.

ale koleżanka napisała też coś dalej. on nie nadajae się również do filmów, pakietu biurowego itp. mówimy o codziennym zastosowaniu.

dla kazdego. i to bardzo często. bo wszelkie materiały, programy itp dostaniesz na cd albo dvd a nie na swoim pendrive-ie bo no służy do przenoszenia danych. Programów (chociażby edukacyjnych) nie dostaniesz i nie kupisz ich na pendrive-ie.

dlatego coś takiego jest dobre jako drugi komputer. a nie jako coś do codziennego zastosowania.

100% prawdy

tak zwłaszcza jeśli byłby to jedyny komputer w domu a taka opcja też może być. i kiedy będzie chciała sobie coś na dvd obejżeć to za każdym razem będą jej przegrywać na pendrive (dobrze gdy jest komputer w domu a gdy nie ma to do sąsiada co wieczór?)

12 - 14 cali to jest miniumum do zastosowań codzienych

paracik, tutaj nie chodzi o to, czy ja mam rację, czy nie. Chodzi o dobry wzrok małej dziewczynki i jej bezpieczeństwo - w szkole, w drodze do szkoły i z powrotem oraz na podwórku. Czym innym jest użytkowanie takiego sprzętu przez studenta, a czym innym przez 9-letnie dziecko. Taki netbook kusi złodzieja, starszego kolegę w szkole, który odbierając jej go będzie chciał zademonstrować swoją siłę, a dzieci często nie zdają sobie sprawy z grożących im niebezpieczeństw. Poza tym dzieci bardzo często po prostu zapominają o zabraniu wszystkich swoich rzeczy.

No to czy duży laptop czy mały, zawsze może zapomnieć o nim, może ktoś jej zabrać. Nie ma reguły.