Laptop do 2,5 tys

Witam.

Poszukuję laptopa do użytku domowego (przeglądanie internetu, oglądanie filmów, korzystanie z offica), z systemem. Maksymalna kwota, którą chcę przeznaczyć to max 2,5 tys. Z góry dziękuję za propozycje.

  1. Gry, jakiekolwiek inne obciążenie układu graficznego typu obróbki graficznej, dopuszczalne?
  2. Wielkość (czy tylko domowy, to raczej 17, czy przenośny, to 15)?
  3. Z Windowsem/ bez?

Ad.1. Nie będzie użytkowany do gier ani do zaawansowanej obróbki graficznej. Oprócz zintegrowanej karty graficznej może być dedykowana.
Ad.2. Optymalnie 15,6"
Ad.3. Z Windowsem.

Z czystym sumieniem polecam: Aluminium, fajny procesor, 15,6" IPS, szybki SSD m.2 i Windows w cenie:

Też polecam Huawei D15 z Ryzenem 3500U.

Ewentualnie 100zł tańszy z większym dyskiem, gorszą matrycą (kąty widzenia), wykończenie plastik, ale “pełną” klawiaturą:
HP 15s-eq0017nw 15,6" AMD Ryzen 5 3500U - 8GB RAM - 512GB SSD - Win10 Home cena 2399zł
https://www8.hp.com/pl/pl/laptops/product-details/34088914
Siostra niedawno kupiła (tylko z mniejszym dyskiem), całkiem dobrze sobie radzi jeżeli chodzi o multimedia/pakiet office/internet, do tego względnie lekki.
Kultura pracy - ok, klawiatura - ok (wygodna i pełna - z klawiszami numerycznymi), port USB-C, touchpad jak najbardziej na plus. Plastik - nie widać paluchów tak.
Z minusów wbudowane głośniczki - przeciętne (nie ma co oczekiwać lepszych w tej kategorii cenowej), kamerka (aby była :P), kąty widzenia w miarę ok, ale i tak gorsze niż w przypadku matrycy IPS. (np. w Huaweiu D15)

Nie, popełniłem ten błąd i kupiłem ten model w ciemno przez neta. Obudowa to straszna tandeta i okropnie żałuję tego zakupu dokładnie za obudowę.

Może taki Asus co kupiłem wczoraj :slight_smile:

Też spoko, ale to tak jak HP. Bez IPS i aluminium. Reszta to to samo :slight_smile:

W tej klasie cenowej chyba za dużo wymagasz :slight_smile:

W twoim wypadku akurat to nie miało wielkiego znaczenia bo i tak pisałeś, że laptop będzie pracował prawie jak stacjonarka i w domu będzie podłączany do zewnętrznego monitora. :slight_smile:

Tego nigdzie nie pisałem.

To się rozumie samo przez się jak chcesz wykorzystywać sprzęt

:point_down:

Dla mnie z tych zdań wynika jasna interpretacja: laptop będzie zwykle stał na szafce z podłączonym zewnętrznym monitorem fullhd.

Faktycznie mogłeś tak zrozumieć, ale mi chodziło mówiąc monitor full HD o monitor w laptopie :stuck_out_tongue:

@panicagaming No popatrz, przez cały czas polecałeś ten model HP, hejtowałeś jak polecałem tego Huawei :), widzisz że troche obezna sie ze sprzętem. Człowiek ma zupełnie inne spojrzenie.

@macwas Huawei podany wyżej jest dobrym wyborem. Ewentualnie jego mniejszy brat
Huawei MateBook D 14 R5-3500/8GB/256/Win10 srebrny
Wyposażenie jest praktycznie identyczne jak w modelu 15-calowym. Matryca IPS, aluminiowa obudowa, procesor 4 rdzeniowy, spokojnie wystarczy z zapasem. Dodatkowo mniejszy model wyposażony jest w podświetlaną klawiaturę oraz dłużej wytrzyma na pracy bez akumulatora.

Większa alternatywa HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/8GB/256/Win10 Silver
Wyższy model od wspomnianego HP 15s. Posiada matrycę FULL HD IPS, aluminiową obudowę, podświetlaną klawiaturę rozszerzoną o numeryczną, niestety w obu Huawei jej brak. Dodatkowo możesz rozbudować ram, w przypadku Huawei nie ma takiej możliwości, jest wlutowany. Niezłe głósniki B&O.

Ja kupiłem Asusa bo ma fajną klawiaturę. Klawisze są po udzielane od siebie, a nie prawie zlepione ze sobą jak w wyżej polecanym HP. O wiele lepiej sie pisze.