Laptop do 2500 zł: biurowe + filmy

A ktoś coś poleci do 4K albo ewentualnie wypowie się co sądzi o Asus GL503Vd i7 ? Dopisze odrazu, że szukam kompa głownie do robienia muzy czyli z muzyczną kartą zewnętrzną i tak mi ktoś polecił.

Starszy model, optymalnie szukaj na prockach 8xxx+.
Zły nie jest, ale cena od nowszego powinna być odpowiednio niższa.

Ok. Dzięki, sprawdzę napewno !

Doprecyzuje jeszcze tylko, że ta zewnętrzna karta muzyczna to w zakupie osobno :wink:

HP posiada w większości aluminiową obudowę, wydajniejszy procesor.
1 i 2 wydajnościowo podobne.

To jest duży plus, choć pewnie będzie krócej trzymać na baterii niż 15"

Skoro Uhd Graphics 620 i Vega 8 są słabe, to w takim razie jakie inne zestawienie procesor/grafika itd byłyby odpowiednie do standardowego korzystania z laptopa do 2500zl?

Aluminiowa obudowa jest na pewno na plus dla HP. Z kolei niektóre komentarze dotyczące serii laptopów HP Pavilion (nie wiem czy dotyczą tylko modeli z ubiegłych lat) sugerują jakby miały opinie wolniejszych, mniej wydajnych. …

…. słabe w sensie gier/ renderowania grafiki itp. Tobie wystarczą.

To są jednak modele zintegrowane. Z ciekawości wszedłem teraz na Stema na ten edytor komiksów, on bazuje na 3 d modelach postaci, i “pokręciłem na wszystkie strony” jednym.

Zajęcie Vram przez aplikację wyniosło 700mb-1 GB, a procesor 3d w rx 560D szedł na ~50%, tak twierdził Windows. Vega 8 jest gdzieś koło 50% wydajności tego mojego RX. Czyli dasz radę pobawić się w grafikę, filmy czy proste 3d. Za Intela jednak nie ręczę.

Plus, czy minus zależy. Jeżeli planujesz codziennie wozić autobusem do pracy, to 17 przeklniesz. Jeżeli raz na pół roku przejazd pociągiem do Babci na jakieś święta, to 30 min filmu mniej przeżyjesz.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zdecydowałam się na wyżej wspomnianego Asusa Vivibook 17”. Jak na razie nie żałuję. Choć w opisie była wymieniona matryca EWV, a na opakowaniu od laptopa napisane jest FHD WV, więc to chyba matryca typu NT? Z kolei wg programu HWiNFO monitor to NV173FHM-N49. Nie wiem czy to właściwa rubryka, ale wg pozycji Operating Mode: ADS i to ADS jest z rodziny IPS… W sumie , jeśli chodzi o oglądnie filmów czy zdjęć (bo tu najbardziej daję się odczuć gorszą jakość) to obraz jest przyzwoity.

Co do baterii - przy włączonym oszczędzaniu, przeglądaniu Internetu i korzystaniu z Office’a trzyma ok. 4,5h. Jak na 17” laptop to chyba nie jest najgorszy wynik?

Odnośnie pamięci RAM, to tak jak wyżej było wspomniane jedna jest przylutowana DDR4 4G +DDR 4G (on bd).

Zmieściłam się w budżecie i załapałam się na promocje z darmową m.in. torbą i myszką. Zwykle gdy jakiś sprzęt jest w promocji lub dołączane są do niego jakieś gratisy, to może budzić pewne podejrzenia, że z danym modelem nie do końca jest dobry. Ale jak na razie jestem zadowolona z wyboru.