Laptop do 3 tysięcy

Witam chciałbym kupić laptopa do gier do 3 tysięcy. Rozumiem że szału nie będzie ale wolę przed kupnem się zapytać ludzi którzy się znają pomozecie

jakiś używany z GTX1060.

Dedykowana karta w laptopie za 3k? Czy to ma sens?

Ostatnio nie interesuję się laptopami ale myślę że w tym budżecie znajdzie jakiegoś Ryzena 5 2gen albo i5 8gen lub i5 9gen sparowanego z RX560X lub 1050ti co już pozwoli pograć sobie na średnich ustawieniach w FHD. A w tytuły sprzed 4-5 lat nawet na wysokich.

Wiem, że o to nie pytasz - ale powiedz, czemu to ma być laptop?

W tej kwocie, jak sam wspomniałeś, szału nie będzie. Ale jeśli w grę wchodzi przekroczenie tej kwoty to możesz kupić na przykład ten bez systemu i za jakiś czas na przykład dokupić drugą kość RAM żeby było 16 GB

chce sprezentować chrześniakowi laptopa bo ma ale to już prototyp.

Ustawienia tematu

To bądź dobry wujek i wytłumacz, że na laptopie to grają dzieci :wink:

Nic nowego i sensownego w tym budżecie (<3000 zł) niestety nie kupisz.

Rewelacji nie chce bo to nie ma być do gier na czasie co są


Może coś takiego

https://allegro.pl/oferta/mocny-laptop-lenovo-4-rdzeniowy-ssd512-8gb-windows-9629715832?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook tylko nie wiem ile pamięci ma grafika

Popatrz, jak to mniej więcej wygląda (zestawiłem dostępne karty w tym segmencie cenowym ze średniakami wymienianymi przez innych):


“Lp.” to pozycja danego GPU w ogólnym rankingu wydajności a przykładowe dwie gry to nie nowości.
Przykładowe lapki.
Sensowną propozycję podał @GregoryJ, ale jest drożej i bez OSa.

Słuchaj, albo poluj, moze trafisz na gtx 1050 /rx 560 albo zbieraj, niestety, na gtx 1650. MX, mimo zajefajnych opisów sklepowych, i integry vegi są dobre tylko do 720p i 30-35 FPS, rzecz jasna w kilkuletnych grach 3D.

Systemu nie oszukasz, nie ma “tej sekretnej metody, której nienawidzą wszystkie sklepy komputeerowe…”. :wink:

Przy aktualnych cenach nie dostaniesz dobrego nowego laptopa do gier.
Na takie aukcje na allegro nawet nie patrz, to nie są laptop do gier.

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-tuf-fx505dt-bq180-r5-3550h-8gb-256ssd-gtx1650-4-15-6-dos a coś takiego

3300zł max jak mogę dać może coś z media expert pomożecie

Pomijajac brak WIndowsa (jak nie masz 500zł) i później konieczność dodania kosci RAM 8 GB ~~150 zł i później dysk HDD 150zł, to jest bardzo OK.

Gdyby był 500 , 600 zł taniej, to OK. To laptop o 3 generacje do tyłyu względem współczesnych, widać też to po grafice 1050, 1650, a obecnie wchodzą 3000 juz na rynek. Przy obecnej cenie - łowienie jelenia.

PS. Dodatm tylko, że za 3000/3300 zł złożysz komputer stacjonarny do gier. Z Windowsem i monitorem. Jeżeli nie musisz kupować mobilnego gamingu, to lepiej pójsc w puszkę, nie kupowac dziadostwo na MX czy stare konstrukcje.

jak ci nie przeszkadza powystawowy/używany to

jak ci przeszkadza: