Laptop do 3 tysięcy

No dobrze to mam na uwadze dwa laptopy https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-asus-tuf-fx505dt-bq180-r5-3550h-8gb-256ssd-gtx1650-4-15-6-dos lub ten co kolega wyżej podał https://allegro.pl/oferta/lenovo-y540-i5-9300h-gtx-1650-4gb-8gb-256gb-ssd-9890437574 wybrać System spokojnie wgram sam

To który laptop lepszy z tych 2 linków co podałem. Bo dzisiaj podjadę kupić

Prawdopodobnie minimalnie wydajniejszy bezie Lenovo, ale minimalnie trwalszy (obudowa etc) Asus.
Ja bym osobiście wybrał Asusa, bo on ma dwie grafiki, a lenovo tylko 1. Tamta i5 nie ma integry i w przypadku awarii, za kilka lat, zostaniesz z przyciskiem do papieru, nie z maszyną do pisania. Dodatkowo praca poza domem na dedykowanej grafice będzie pewnie mocniej drenowała akumulator.

Ten z Media Expert nie ma systemu operacyjnego, który trzeba dokupić.

Nie widzę żeby przy asusie pisała 2 grafiki widzę tylko w opisie nvidia

Asus ma dwie, ponieważ procesor Ryzen 3550H ma zintegrowaną, bodaj vegę 8. Natomiast procesor *
Intel Core i5-9300HF oznacza H - czyt. wysoka wydajność, wyższe tdp - jak w ryzenie, F - brak integry. Mi się osobiście nie podoba lapek, który by działać miał tylko na zewnętrznym GPU cały czas.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania 15 calowego Asusa, to @sidkwa może powiedzieć, ja mam większy - 17.

Jest prawdopodobnie tak samo wykonany jak 17 tylko, że mniejszy. Ja nie mam zastrzeżeń do użytego plastiku. Wszystko idealnie spasowane, fajna klawiatura, nic nie trzeszczy, zbytnio się nie ugina. Jednak jak jest z wytrzymałością na dłuższą metę tego nie mogę napisać. Bo ja go posiadam ponad rok a w tym czasie z domu wynosiłem go tylko raz. U mnie od razu było założenie, że choć to laptop to 99% czasu będzie pracował jak stacjonarka. Więc wciąż wygląda jak nowy bo ja go prawie nie dotykam. Wszystko co w w nim wciskam codziennie to przycisk POWER. Nawet ekranu nie składam więc nie narażam zawiasów na codzienną pracę. U mnie laptop stoi na biurku z otwartym ekranem i do niego podłączone są wszystkie potrzebne akcesoria typu mysz, hub, zewnętrzna klawiatura, monitor. Więc nie mogę napisać jak materiał z którego jest zbudowany sprawdzi się we warunkach typowej mobilności bo mój laptop pracuje praktycznie jak stacjonarka.

Dobrze panowie ostatnia kwota na przeznaczenie na łapka to 3500zl coś to zmieni

Może coś z tej stronki
https://szukamlapka.pl/laptopy-do-gier-do-3500-zl

Takiej stronki unikaj jak ognia, niby ranking, a sponsorowany jak rankingi na głównej DP. Wiesz, albo choć widzisz na tej stronce jak te punkty są przyznawane? Bo ja nie, czyli 0 wiarygodności.

Może być, i5 8300 to to samo co i5 9300, czyli nic nie tracisz. Grafika OK, chłodzenie i wykonanie, jak to budżetowy laptop to gier, tragicznie nie jest, czyli też 4. Dysk spory i ssd, W10 jest. Podobnie FHD i mat. Jedyna moja sugestia, to po zakupie natychmiast dokup 1x8GB RAM, single Ci zabierze sporo wydajności. :wink:

Ogólnie dobrze wybrałeś.

To czyli Acer Nitro 5 tak

Dla mnie tak, na tym pograsz jak na wideo.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie się do tematu. Myślę że nadal pomagać będziecie pozdrawiam do miłego

Spoko, daj znać, jak potestujesz, czy “dobrze się gra” :wink:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

… dorzucisz różnice w cenie? To marne 1000 pln.
Tamten Acer kosztował 3300, Twoje kosztują 3850 + 500 za Windowsa… budżet kupujacego i tak był już naciągnięty, a Ty z 3000 do niemal 4500 wyskakujesz… :wink:

Linki sponsorowane (partnerid=100288923) i wszystko jasne :wink:

Trzeba w końcu pogadać z moderatorami, żeby zrobili porządek z tymi spamerami xkomu.

1 polubienie

Przecież w temacie podany jest ten Acer, który kosztuje 3 860,01 zł. Sprawdź dokładnie. https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-laptop-nitro5-8gb-1tbssd-gtx1650-w10.bhtml?utm_source=2948179&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F

W tej chwili nie ma informacji że takich linków nie można umieszczać. Sam z tego forum kupiłem laptop i ktoś dostał prowizję za polecenie. Widzisz w tym jakiś problem? Ja nie widzę.