Laptop do 3k

Cześć wam,

szukam dla mojej córki (ma 9 lat) dobrego laptopa, głównie potrzebuje ona do gier online. Bardzo zależy mi aby był naprawdę fajny i dobry. Budżet to 3k. Co polecacie? Prosiłbym o linki. Oczywiście musi być w nim Windows 11. Na oku mam HUAWEI MateBook D 16 2024 (16 GB RAM + Intel Core i5-12450H). Jest może jakiś dużo lepszy od tego? Z góry naprawdę dziękuję za pomoc :slight_smile:

Najlepiej kupić bezpośrednio w Huawei. ALE - zawsze jest jakieś ale. Ten laptop ma pamięć wlutowaną na stałe, więc najlepiej od razu wybrać wersję 16GB+512GB. Drugie ALE - ma klawiaturę w układzie UK.

Ze swej strony polecam Acera, za 3299,-

ps. można jeszcze obniżyć cenę korzystając z Opera Cashback.

Inna opcja to sprzęt poleasingowy (używany):
https://allegro.pl/oferta/dotykowy-hp-elitebook-850-g8-15-6-fhd-ips-i5-1145g7-8gb-256gb-ssd-win10-pro-14818166290

„ma klawiaturę w układzie UK” kurde nie zwróciłem na to uwagę. Ale z tego co wiem to UK to też QWERTY tyle, że mogą się różnić przyciski funkcyjne np. pojawi się znak funta zamiast # czy coś takiego. Dzięki za zwrócenie uwagi. Ten Acer niestety przekracza budżet. Nie mogę wydać więcej :slight_smile:

Układ YK to rodzaj i wielkość Shifta, Entera itd. Funta nie będzie raczej.

Różnice są takie:

Problem się sprowadza do tego, że kiedy ustawisz sobie w systemie tzw „polską programisty” czyli amerykańską z pl-znakami wywoływanymi z alt, to ten układ brytyjski staje się problematyczny. W dawnych czasach radzono sobie z tym tak: Polskie znaki na klawiaturze UK

ps. znalazłem coś takiego - ale nie testowałem czy działa:

kurde to nie chcę kupować w takim razie z taką klawiaturą. Prosiłbym o linki do fajnych laptopów do 3k :slight_smile:

raczej będzie funt.

Polecam tego HP, do którego linkowałem. Sprzedawca jest sprawdzony - kupowałem u niego i nie było problemu ze zwrotem.

Co do Huawei i klawiatury UK:

Jeszcze jedna rzecz przyszła mi do głowy - może to jest tylko błąd w opisie - skontaktuj się ze sprzedawcą i dopytaj: Kontakt | Wsparcie HUAWEI Polska

ten HP niestety mi się nie podoba. Odpadają używane albo „przepakowane”.

Wszystkie laptopy od Huawai niestety posiadają klawiaturę UK (pytałem się już). Prosiłbym o linki do innych laptopów do 3k.

Na tym poziomie, temat został już wyczerpany, niestety.

ps. Ewentualnie:

i ALE do powyższego:

https://www.x-kom.pl/p/1080899-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-r5-6600h-16gb-512-rtx3050-120hz.html - za 2999 zł
https://www.x-kom.pl/p/1185284-notebook-laptop-156-msi-thin-gf63-i5-12450h-16gb-512-rtx2050-144hz.html#Specyfikacja - za 2699 zł

W obu przypadkach rabat naliczany po wpisaniu kodu „gsm-laptopy”. Specyfikacja GPU tyła nie urywa ale na pewno starczy na więcej niż tymczasowo gierki online. Niestety oba bez systemu operacyjnego ale to chyba nie powinien być większy problem.

Z systemem Windows 11 Home masz:
https://www.x-kom.pl/p/1195436-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-gaming-3-15-r5-5500h-16gb-512-win11-rtx2050-144hz.html#Specyfikacja - 2699 zł z tym samym kodem ale tutaj z kolei gorsza specyfikacja procesora.

Jasne, weźmie se ukradnie… Kuffa…

ALE do powyższych: to są modele konsumenckie z dwuletnią gwarancją (te wcześniejsze miały 3 letnie). Mają także karty-graficzne-grzejniki - które psują się na potęgę. Dodatkowo tamte (poza Huawei) miały Windows w wersji nie HOME - co docenisz, kiedy MS zacznie wymuszać zakładanie kont w swojej chmurze, czego w wersjach HOME nie będzie można obejść :wink:

Nikt nie napisał o kradzieży… daj spokój i nie doszukuj się czegoś czego tam nie ma. Człowiek szuka laptopa dla dziecka do gier, a wy polecacie mu laptopy biurowe do neta, Worda i Excela (chociaż i do tego się nie nada, bo przecież musiałby sobie wziąć i ukraść…), na których może uruchomić sobie co najwyżej kalkulator w Windowsie 11. Czemu? Bo mają 3 lata gwarancji? Przecież wiadomym jest, że granie w giereczki online jest tymczasowe, a zaraz przeistoczy się w granie normalne i laptop to gier z kurnika nie wystarczy. Jasne, laptopy z kartami dedykowanymi i projektowanie do gier psują się częściej i to znacznie… ale komputer ma chyba spełniać założone cele, do których zostanie zakupiony czy nie?

Do gier zawsze najrozsądniejszym wyborem będzie komputer stacjonarny ale sensowny setup z systemem, monitorem i akcesoriami to raczej ponad planowany budżet.

Na HP Elitebook 840 G4 gram w Starcrafta 2 :wink:

To jak konkretnie proponujesz aby kupić za 2999 zł laptopa bez systemu i zdobyć licencję za 1 zł?

Ja bym aktywował na kluczu z Windowsa 7, 8/8.1 np. z jakiegoś swojego starego laptopa. Ale na Allegro masz Windows 11 Home w wersji Box (pudełkowa + pendrive) za 190 zł.

Oba zaproponowane rozwiązania to jest szara strefa legalności. Po drugie 190 zł to o 189 zł więcej od 1 zł :wink:

Natomiast zaproponowane przez was rozwiązania nie nadają się do dzisiejszych gier. Pewnie w Fortnite można będzie zagrać na jakiś średnich lub niskich nastawach ale później pojawi się rozczarowanie. W StarCrafta II to ja grałem jeszcze na Pentium IV :slight_smile: Wyraziłem swoją opinię i zaproponowałem jakieś rozwiązania, niech autor skorzysta z tych które mu najbardziej odpowiadają.

Ponadto nigdzie nie napisałem, że system kupiłbym za 1 zł :slight_smile: A rozwiązanie jest legalne jeżeli masz klucz w wersji OEM lub BOX, który nie jest skojarzony z danym producentem, a dotychczasowy sprzęt idzie np. do utylizacji. Przepisy zezwalają na ponowne użycie takiego klucza, ponadto oficjalna aktywacja telefoniczna nadal odbywa się pomyślnie. Jeżeli chodzi o sam podlinkowany produkt to z opinii na Allegro wynika, że jest on dedykowany na rynek angielski ale sam klucz działa poprawnie z każdą wersją językową systemu. To nie jest klucz za 30 zł z generatora bazującego na ChatGPT ani żadna licencja EDU, MOLP lub podobna - jakich jest wiele na Allegro.

Chyba w StarCraft: Brood War - czyli drugą część StarCrafta z 1988 roku. StarCraft II to gra z 2011, której na Pentium IV uruchomić się w zasadzie nie da… :wink:

O szarej strefie licencji oprogramowania setki wątków jest na tym forum. Nie chce mi się wchodzić do tej mazi ponownie :wink:

Z tego co widzę na recenzji Recenzja HUAWEI MateBook D 16 2024. Świetny laptop ze zbyt mocnym procesorem klawiatura ma taki układ jak mój poleasingowy Thinkpad z UK zmodyfikowany naklejkami na przyciski. Czyli jest OK.

Chyba że ja czegoś nie rozumiem?

Na marginsie, jak ktoś liczy na podświetlaną klawiaturę, to niech dwa razy sprawdzi bo to nie jest standard.

@Bradlee a te przyciski i naklejki na twoim lapku się nie scueeaja?

Te klawisze pewnie od stukania nabiorą połysku, a naklejki się odkleją