Laptop do 3k

Właśnie to jest problem. Bo jak oglądałem te same laptopy ale na allegro (również 2024 rocznik) to one mają inną klawiaturę (tutaj jest widoczny funt w przycisku numeracji 3 a nie znak #). I teraz mam wątpliwości jaki laptop będzie mieć klawiaturę jeśli zamówię bezpośrednio od huawai. Na recenzjach klawiatura jest taka jak na zdjęciu i to już jest okey, ale np. na niektórych recenzjach plus na allegro na zdjęciach jest właśnie inna klawiatura. Kurcze, muszę być pewny że jak zamówię bezpośrednio od huawai to klawiatura będzie na 100% taka jak na zdjęciu. Możecie to jakoś zweryfikować? Bo jak klawiatura będzie taka jak na zdjęciu to kupuję ten laptop.

na tym filmie na YT również jest „nie ta” klawiatura: https://www.youtube.com/watch?v=egGRvYxhD6E

Gdybym kupował z klawiaturą UK, to bym oczekiwał obniżonej ceny, bo trzeba taką klawiaturę „zmodyfikować” naklejkami.

Być może trafiłeś na laptopy importowane z UK? Ktoś kupił w dobrej cenie i sprzedaje w Polsce. Zdziwiłbym się bardzo, gdyby w polskiej dystrybucji była nieodpowiednia klawiatura. No ale nie mogę nic zagwarantować, bo nie jestem ze sprzętem na bieżąco, nie znam tych wszystkich niuansów.

Dlatego wejdź na Pomoc techniczna - Oficjalna strona dla klientów HUAWEI | HUAWEI Polska - w prawym dolnym rogu masz przycisk „KONTAKT” i kilka różnych form kontaktu. Zapytaj, upewnij się.

Nie. Można używać komfortowo, jeśli dysponujesz sterownikiem klawiatury „UK polish programmers” - o czym wyżej pisałem. Naklejki są syfiaste.

Tak czytałem Twoją odpowiedź, dobrze wiedzieć że taki sterownik istnieje, może nawet wykorzystam go w swoim laptopie bo naklejki zasłaniają mi podświetlane przyciski. Klawiatura UK wymaga jednak lekkiego przyzwyczajenia do innego układu co może być mniej lub bardziej komfortowe w zależności od osoby.

Udało się dodzwonić do huawai. Dostałem potwierdzenie, że przycisk funkcyjny dla liczby 3 to jest „#” a nie znak waluty funta, czyli klawiatura jest jak na zdjęciu @Bradlee. Wydaje mi się, że ten laptop chyba będzie najlepszy z wszystkich oferowanych :slight_smile: wielkie dzięki za pomoc! :slight_smile:

D16 z linków według strony producenta ma 11 Home. Jeśli już koniecznie miało by być 11 Pro, to:

Lub, do gierek lepiej nada się integra z Ryzena:

Jeśli jeszcze nie zamówiłeś to bierz HP’ka.

@pavlo950 Dysk 256 GB nie za mały? Wg. mnie, to 512 min.

To zależy. Pamiętajmy że Autor szuka (szukał) laptopa dla dziecka. Dużej ilości tam raczej nie będzie.

Fakt, że przez jakiś czas 256GB będzie wystarczające, zwłaszcza że to jest głównie laptop do gier online. Jednak wg mnie 256GB to jest dysk zbyt mały. Z czasem jak dziecko będzie rosło, to przyjdzie ochota na zainstalowanie tego czy tamtego. Nawet jak na dysku wciąż będzie wolne te 50GB, to dyski SSD/MVNe nie lubią takiego wypełnienia i najlepiej działają mając sporo wolnej przestrzeni. Poza tym Windows Update może mieć problemy przy znaczym zapełnieniu dysku.

256GB jest dobre na jakiś komputer do biura. Office, jakiś program magazynowy, branżowy itp, ścisłe określona ilość programów i raczej tam nic innego nie będzie.

Z tym to ja się zgodzę. 256 GB to zdecydowanie za mało. Dysk - jeśli wlutowany - to nie wymieni się na te 1 TB :slight_smile:

Tutaj masz tego HP taniej, z większą ilością ramu i większym dyskiem ale krótszą gwarancją i z Windows HOME (do przeżycia w sumie, ale w przyszłości może być konieczne używanie konta MS):
https://www.hp.com/pl-pl/shop/products/laptops/hp-255-15-6-inch-g9-notebook-pc-8a656ea-akd

Można też prosić dziecko by wyrobiło sobie pamięć mięśniową i olewało co widzi na klawiszach - gorzej jak będzie używać haseł z # i myli się gdy widzi same kółka.

Aktualizacja: niestety córce nie spodobał się ten laptop od Huawei bo nie ma podświetlanej klawiatury :confused: wersja z procesorem i5 nie ma podświetlanej klawiatury…

Prosiłbym o ponowne przesłanie propozycji, ale tym razem laptop musi:

  • obudowa w całości aluminium lub metal
  • nie może być czarny czy ciemny grafit
  • podświetlana klawiatura
  • Windows 11 (może być Home)
  • 16 GB RAM
  • 512 GB dysk twardy
  • budżet max. 3k
  • nowy, nieużywany, nie ze zwrotów itd.

Heh… przepraszam za kłopot ale sam się trochę wkurzyłem. Myślałem, że ten od Huawei będzie idealny, a poległ bo nie ma podświetlanej klawiatury…

HP nie bo za mało ram. Niestety musi być 16 GB a dysk 512 GB. Dzięki za propozycję. Na samym dole dodałem aktualizacje wymagań… przepraszam.

ASUS córce się nie podoba (tył obudowy, dziwny przycisk… „ENTER”)

klawiatura jest podświetlana?

Nie wiem. W specyfikacji nie napisali. Tutaj w komentarzach ludzie piszą, że tak:

ps. https://www.youtube.com/watch?v=InGiEocQWJE

W Acerze jest nowa akcja promocyjna i widzę naprawdę ciekawą ofertę:

nie mój budżet :slight_smile:

kurczę fajny. Chyba go kupię :slight_smile: dzięki!!! :slight_smile: