Laptop, do 5000 PLN, praca biurowa, multimedia

Szanowni,

 

Muszę dokonać wyboru notebooka, na którym będą głównie odbywały się prace biurowe, przeglądany będzie Internet oraz obsługiwane będą multimedia. Budżet, jak w temacie, około 5000 PLN. Znajomy chciałby mieć w nim napęd optyczny, a ja osobiście myślałem o umieszczeniu w nim SSD+HDD. No i jakaś dobra matryca. Znajomy chciałby, żeby to był w miarę nowoczesny sprzęt, najlepszy jak się da w danej klasie. Do tego system operacyjny, najlepszy chyba będzie Windows 8.

 

Jeśli można, to prosiłbym o linki do sklepów komputerowych, jak x-com czy komputronik. To w zasadzie jedyne wymagania. Będę wdzięczny za każdego posta.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Coś dużo chcesz przeznaczyć na laptopa do prac biurowych. Myślałeś o sprzęcie Apple lub biznesowym Thinkpadzie? Czy przez multimedia rozumiesz również gry?

Nie, gier to tam raczej nie będzie. Znajomy pisze projekt o dofinansowanie i chce mieć zapewniony sprzęt, który jest nowoczesny, a to jest górna granica, która została wyznaczona. Chodzi mi o racjonalny produkt, na którym będzie się dobrze pracowało i używało również od czasu do czasu do bazowej obróbki zdjęć (przycięcie, kadrowanie, wysyłka mailem), filmów i oglądaniu różnych rzeczy przez Internet… Nawet z pewnym zapasem. Jeśli jest dana kwota, to można ją wykorzystać na coś lepszego.

 

Z racji wiedzy i umiejętności będzie to raczej coś z Windows…

Ja polecam Dell Inspiron 7000, chyba wychodzi coś koło 3500, ale na stronie della są modele które można dopasować do tej kwoty bardziej. Bardzo porządna firma.

Za 4000 zł możesz sobie kupić obecnie taki dobry laptop marki MSI:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10476766

17 Cali matryca matowa Full Hd tak więc będzie się na nim wygodnie oglądało filmy.

Jak i w środku jest nieźle:

procesor i7

oraz grafika ge force gtx 860m

windows 8 w komplecie tak więc jest to zdecydowanie sprzęt na długie lata.

Dell Latitude 3540

Gwarancja Next Business Day - 36 miesięcy (naprawa w domu następnego dnia roboczego)

15,6" Matowy LED - 1920 x 1080 (FullHD)

Intel Core i5-4210U + AMD Radeon HD 8850M

5700 mAh bateria - zapewni długą pracę na akumulatorze - “W teście czytelnika aplikacji Battery Eater Dell pracował ponad 12,5 h”

Aluminiowa obudowa - 2,30 kg (z baterią)

Recenzja: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-3540.108318.0.html

  • SSD dowolna wielkość

 

Lenovo ThinkPad z serii biznesowej + dodatkowy 1 rok gwarancji.

Dzięki, zapoznałem się z Latitude 3540 i tak:

  1. Brał złącza HDMI 

  2. Wykrzywiać się lubi pod naciskiem

  3. Ma ograniczony dostęp do dysku i ramu

  4. Klawiatura nie jest jakichś wysokich lotów, ugina się

  5. Słabe odwzorowanie kolorów

  6. Nie ma SSD

 

W takich zakupach elektroniki kieruję się zasadą, że kupuje się to, co w danym momencie jest a n rynku najlepsze. Jak kupi się coś gorszego, to to gorsze za chwilę będzie daleko w tyle, podczas gdy modele z najwyższej półki długo będą nowoczesne. Naturalnie dyski SSD w laptopach nie powinny kosztować ile kosztują, ale za nim one stanieją odczuwalnie, minie kilka lat.

 

Uważam, że powinno się kupować sprzęt z wysokim ramem - 16G jest tym, czego w takim razie szukam i co musi być. 

Dziękuję za wrzutki - propozycje, dzięki nim skłaniam się bardziej ku dell xps 15, choć dylemat mam odnośnie matrycy, czy 15 czy 17, bo różnica nie jest wielka w gabarytach, ale za to spora w obsłudze z tego, co wiem. Może ktoś się wypowie odnośnie wielkości matrycy, za i przeciw. W xps jest tylko 15,6 , natomiast jakby były ewidentne wskazania do 17 cali, to musiałbym szukać czegoś innego. 

http://www.dell.com/uk/p/xps-15-9530/pd?oc=cnx9518&model_id=xps-15-9530

 

Nie wiem jak będzie się sprawować na 15,6 cal matrycy rozdz. 3200 x 1800, która jest powalająca. Rozumiem, że obraz można sobie regulować, ale mimo wszystko.

Pozdrawiam.

  1. w świecie streamingu albo treści video w MKV aż tak strasznie się nie przydaje, chociaż mini displayport by był lepiej widziany

3. ftp://ftp.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_latitude_laptop/latitude-3540-laptop_Owner’s%20Manual_en-us.pdf ?

5 .jak w teście NB

  1. jak producenci zaczną sprzedawać swoje noteboooki masowo z SSD to cie poinformuję, na tą chwilę głównie sklepy je wsadzają

 

PS: http://forum.dobreprogramy.pl/laptop-2014-wyb%C3%B3r-najlepszego-bez-ogranicze%C5%84-finansowych-t486619/

tu jest twój temat :stuck_out_tongue: