Laptop, do 5000 PLN, praca biurowa, multimedia

(squeet) #1

Szanowni,

Muszę dokonać wyboru notebooka, na którym będą głównie odbywały się prace biurowe, przeglądany będzie Internet oraz obsługiwane będą multimedia. Budżet, jak w temacie, około 5000 PLN. Znajomy chciałby mieć w nim napęd optyczny, a ja osobiście myślałem o umieszczeniu w nim SSD+HDD. No i jakaś dobra matryca. Znajomy chciałby, żeby to był w miarę nowoczesny sprzęt, najlepszy jak się da w danej klasie. Do tego system operacyjny, najlepszy chyba będzie Windows 8.

Jeśli można, to prosiłbym o linki do sklepów komputerowych, jak x-com czy komputronik. To w zasadzie jedyne wymagania. Będę wdzięczny za każdego posta.

Pozdrawiam serdecznie.

(Kaijitsu Takahashix) #2

Coś dużo chcesz przeznaczyć na laptopa do prac biurowych. Myślałeś o sprzęcie Apple lub biznesowym Thinkpadzie? Czy przez multimedia rozumiesz również gry?

(squeet) #3

Nie, gier to tam raczej nie będzie. Znajomy pisze projekt o dofinansowanie i chce mieć zapewniony sprzęt, który jest nowoczesny, a to jest górna granica, która została wyznaczona. Chodzi mi o racjonalny produkt, na którym będzie się dobrze pracowało i używało również od czasu do czasu do bazowej obróbki zdjęć (przycięcie, kadrowanie, wysyłka mailem), filmów i oglądaniu różnych rzeczy przez Internet… Nawet z pewnym zapasem. Jeśli jest dana kwota, to można ją wykorzystać na coś lepszego.

Z racji wiedzy i umiejętności będzie to raczej coś z Windows…

(lieft) #4

Ja polecam Dell Inspiron 7000, chyba wychodzi coś koło 3500, ale na stronie della są modele które można dopasować do tej kwoty bardziej. Bardzo porządna firma.

(Stormiak12) #5

Za 4000 zł możesz sobie kupić obecnie taki dobry laptop marki MSI:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/10476766

17 Cali matryca matowa Full Hd tak więc będzie się na nim wygodnie oglądało filmy.

Jak i w środku jest nieźle:

procesor i7

oraz grafika ge force gtx 860m

windows 8 w komplecie tak więc jest to zdecydowanie sprzęt na długie lata.

(FXJ) #6

Dell Latitude 3540

Gwarancja Next Business Day - 36 miesięcy (naprawa w domu następnego dnia roboczego)

15,6" Matowy LED - 1920 x 1080 (FullHD)

Intel Core i5-4210U + AMD Radeon HD 8850M

5700 mAh bateria - zapewni długą pracę na akumulatorze - “W teście czytelnika aplikacji Battery Eater Dell pracował ponad 12,5 h”

Aluminiowa obudowa - 2,30 kg (z baterią)

Recenzja: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-3540.108318.0.html

• SSD dowolna wielkość

Lenovo ThinkPad z serii biznesowej + dodatkowy 1 rok gwarancji.

(lieft) #7

Dzięki, zapoznałem się z Latitude 3540 i tak:

1. Brał złącza HDMI 

2. Wykrzywiać się lubi pod naciskiem

3. Ma ograniczony dostęp do dysku i ramu

4. Klawiatura nie jest jakichś wysokich lotów, ugina się

5. Słabe odwzorowanie kolorów

6. Nie ma SSD

W takich zakupach elektroniki kieruję się zasadą, że kupuje się to, co w danym momencie jest a n rynku najlepsze. Jak kupi się coś gorszego, to to gorsze za chwilę będzie daleko w tyle, podczas gdy modele z najwyższej półki długo będą nowoczesne. Naturalnie dyski SSD w laptopach nie powinny kosztować ile kosztują, ale za nim one stanieją odczuwalnie, minie kilka lat.

Uważam, że powinno się kupować sprzęt z wysokim ramem - 16G jest tym, czego w takim razie szukam i co musi być. 

Dziękuję za wrzutki - propozycje, dzięki nim skłaniam się bardziej ku dell xps 15, choć dylemat mam odnośnie matrycy, czy 15 czy 17, bo różnica nie jest wielka w gabarytach, ale za to spora w obsłudze z tego, co wiem. Może ktoś się wypowie odnośnie wielkości matrycy, za i przeciw. W xps jest tylko 15,6 , natomiast jakby były ewidentne wskazania do 17 cali, to musiałbym szukać czegoś innego. 

http://www.dell.com/uk/p/xps-15-9530/pd?oc=cnx9518&model_id=xps-15-9530

Nie wiem jak będzie się sprawować na 15,6 cal matrycy rozdz. 3200 x 1800, która jest powalająca. Rozumiem, że obraz można sobie regulować, ale mimo wszystko.

Pozdrawiam.

(FXJ) #8
  1. w świecie streamingu albo treści video w MKV aż tak strasznie się nie przydaje, chociaż mini displayport by był lepiej widziany

3. ftp://ftp.dell.com/Manuals/all-products/esuprt_laptop/esuprt_latitude_laptop/latitude-3540-laptop_Owner’s%20Manual_en-us.pdf ?

5 .jak w teście NB

1. jak producenci zaczną sprzedawać swoje noteboooki masowo z SSD to cie poinformuję, na tą chwilę głównie sklepy je wsadzają

PS: http://forum.dobreprogramy.pl/laptop-2014-wyb%C3%B3r-najlepszego-bez-ogranicze%C5%84-finansowych-t486619/

tu jest twój temat :stuck_out_tongue: