Laptop do 5k do grania

Siemka.

Rodzicie obiecali mi nowego kompa.

Jednak ja wole laptopa do 5 tysięcy zęby sobie pograć w gierki.

Znalazlem coś takiego i myślę żeby kupić.

Będę na nim tylko grał.

Compal JHL90 Montevina 15.4’’ WXGA Glare, GeForce 9600GT 512MB 2065.00zł Usuń z zestawu

Intel Core 2 Duo Mobile T9600, 2.8 GHz, 1066 FSB, 6MB cache 1680.00zł Usuń z zestawu

2x Corsair 2048MB 667MHZ DDR2 Non-ECC CL5 SODIMM 214.00zł Usuń z zestawu

Dysk WD Scorpio Black 2,5’, 320 GB, SATA, 7200 RPM, 16MB cache 390.00zł Usuń z zestawu

Intel Wireless Wifi 4965AGNMM2 97.00zł Usuń z zestawu

Bateria 9 cell do Compala 228.00zł Usuń z zestawu

Microsoft OEM Windows Vista Ultimate 64-bit PL 604.00zł Usuń z zestawu

Mysz SpeedLink Snappy Mouse, czarna 15.00zł Usuń z zestawu

Creative głośniki Inspire T6100 5.1 190.00zł Usuń z zestawu

Instalacja systemu operacyjnego i sterowników 50.00zł Usuń z zestawu

Gwarancja w systemie door-to-door 100.00zł

Za wszelkie uwagi z gory dzieki i pzdro

Skoro tylko będziesz grał to czemu laptop skoro możesz mieć bardzo dobrego kompa stacjonarnego za taka kase?

bo chce byc mobilny jak to sie teraz mowi i laptopy są modne

Nie patrz na modę tylko na funkcjonalność. Jeżeli zamierzasz tylko grać to kup PC full wypas którego na dodatek możesz rozwijać wymieniając części przez co starczy na dłużej. Na laptopie owszem pograsz, ale wydajność jest bardzo niska w porównaniu z PC. Bardzo małe możliwości rozbudowy. Jeżeli TYLKO grać to TYLKO PC

nieźle sobie teraz licza za takie rzeczy :lol:

mobilny i bierzesz do niego glosniki 5.1 :lol: - to raczej nie jest mobilne a modne nie zawsze znaczy dobre… laptopy raczej nie są mimo wszystko do gier wiec za jakis czas poczujesz bo wymiana części w lapkach to troche inaczej niż w zwykłym kompie a i nic się nie podkręci.

no ale co do twojego lapka to dobry, nie może się on co prawda nawet troche równać ze standardowymi kompami za ta kase ale lapek dobry

glosniki beda staly w domu :slight_smile:

wiec nie widze problemu

Jak chcesz koniecznie lapka to weź to co napisałeś ale wierz mi że za jakiś czas już sobie nie pograsz w nowe gierki bo podzespoły będą za słabe a wymiana droga i czasem niemożliwa. Z resztą tak jak napisałem podzespoły laptopów nigdy nie były przeznaczone do grania więc nie mogą się równać ze stacjonarnymi odpowiednikami. Na lapku dodatkowo ogranicza cię bateria a i komfort grania jest dużo niższy niż na PC - 15 cali to nie 20" a i zwykła laptopowa klawiaturka jest przeznaczona do pisania a nie grania.

zobacz co przykładowo możesz mieć za +/- 5 tyś zł (to akurat w sklepie sirius.pl ale można poszukać taniej tyle że tu mają bardzo duży wybór) + wedle uznania wezmiesz sobie jakąś mysz i klawiaturke, vista ultimate ci nie potrzebna - strata kasy. Procka kręcisz na ponad 4 GHz + 2 rdzeniowa grafa, zasiłka z dużym zapasem i grasz we wszystko full detalach przez długi czas:

beztytuuhf3.jpg

w640.png

A w chwili gdy już nie będziesz mógł grać na full detalach to wyłożysz trochę funduszy na zmianę parę podzespołów i dalej na full, a przy laptopie teraz już nie zagrasz w żadną grę na full detalach, a za jakiś czas będziesz się wkurzał, że nawet nie chce się uruchomić…

alzajac , ehh widzialem lepszego kompa za 3000k wiec co ty zlozyles to nie wiem ja chce lapka i doradzcie mi cos fajnego

hehehehe pokaż bo… brak słów

przy tym monitorze 19 calowym Radeon HD4870x2 nie rozwinie skrzydeł…

Jak tak bardzo chcesz lapka to weź tego compala co podałeś. Ja jednak bym obstawiał PC do grania jednak, jeśli tylko do tego ma służyć.

no ok ok. Zakładam że skoro ma tyle kasy to może troche przekroczyć 5k więc i 22 cale znajdzie bo sam szukałem dla siebie i do 700k można fajny znaleźć (przykład) ale to już przecież wg. uznania mi np. takie wielkie coś nie jest potrzebne ;]

mam na zestaw 6k więc czekam na propozycje lapka oraz pceta.

Mysle ze mogl bym sobie kupic 4 rdzenie bo moj starszy brat troche sie grafika 3d zajmuje a ja slyszalem od nauczucielki infy ze 4 rdzenie beda dobre wiec doradzcie cos

Core 2 Quad Q9400 779zł

MSI P45 Platinum 499zł

OCZ Reaper Cl4 2x2GB 279 zł

Samsung 640GB F1 210 zł

PowerColor HD4870x2 1449 zł

Pioneer 216 90 zł

CoolerMaster Elite 330 149 zł

Corsair 750W 359 zł

Vista Home Premium 64Bit OEM 305 zł

+głośniki,monitor 22 cale i klawiatura z myszką

stary, skaczesz z kwiatka na kwiatek, najpierw 5k na lapka, mowię ci że lapek się nie opłaca do gier to się upierasz przy swoim, potem podnosisz poprzeczke do 6k i teraz mówisz że ci się coś od grafiki przyda (nadal myśląc nad lapkiem - to już tym bardziej odpada do grafiki - zastanów się - jak już do grafiki to nawet nie ma mowy o lapku)

tu masz temat o lapkach do 6k

a tu ci kolejny zestaw złożyłem tylko tak jak chciałeś z 4 rdzeniami:

zestaw2aj2.jpg

w639.png

Ja bym plyte glowna zmienil na MSI P45 Platinum i zasilke na Corsair CMPSU-750TXEU.

Zamiast Scythe Mugen - Pentagram Karakorum.

http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art40

proponowałem mu w pierwszym zestawie - do chłodzenia oczywiście dobrze jakby kupił oddzielna pastę termoprzewodzącą. Tych MSI akurat teraz nie mieli w ofercie - napisane jest że 1 szt. maja więc tak jakby nie było (nie maja na magazynie) więc podałem inna a zasiłke dałem z zapasem

“Na lapku dodatkowo ogranicza cię bateria a i komfort grania jest dużo niższy niż na PC - 15 cali to nie 20” a i zwykła laptopowa klawiaturka jest przeznaczona do pisania a nie grania."

Bateria chyba prędzej uwalnia niż ogranicza, w stacjonarnym bez podłączenia nic nie zrobisz…

Co do monitora, to spokojnie można w tych 5k zmieścić się i z monitorem sporym.

Osobna klawiatura i myszka też się zmieści, więc nie ma problemu.

Ale co fakt to fakt, jak kupisz takiego laptopa, to wymiana karty graficznej jest prawie niemożliwa (widziałem jakieś takie próby, ale to własne modyfikacje), więc za czas jakiś nowe gierki w ogóle się nie uruchomią. W co chcesz grać? W 6k w sumie można się zmieścić z dość dobrym stacjonarnym i na Compal’a jeszcze starczy. W domu pograsz w nowsze gierki (i ew wymienisz podzespoły), a na wyjściu w coś słabszego na laptopie.

ja w sumie nie gram bo mam teraz starego kompa z przed 7 lat.

Starzy obiecali dać 6k za kompa.

Nie mogę się doczekać więc prosił bym o finalny zestaw i chyba biore stacjonarny.

No to co Ty na tym kompie chcesz robić za 6k? Najpierw piszesz, że tylko do gier, a teraz że nie grasz? Na pewno nie będziesz chciał łazić z kompem gdzieś i nie będziesz grał? Jak tak, to bym te 6k nie wydawał od razu, na razie kupił komputer za 3-4k góra, a za czas jakiś jak coś zacznie Ci nie działać (chociaż jak w gierki nie będziesz grać, to trochę daleko do tego) to zmodyfikujesz go. Nie ma sensu dawać na raz 6k…

Jak więc z tymi grami? Komp ma być do gier czy nie? Na pewno tylko stacjonarny? Bo już nie wiadomo…