Laptop do 5k do grania

No właśnie w 6k masz dobry mobilny notebook na pumie za 2tys zł, i bardzo wydajny komputer do grania z 24calowym monitorem za resztę…

Adalbert , teraz stacjonarka bo brat się dokłada bo to hajs mój uzbierny starych i brata.

Więc do gier, i grafiki 3d bo brat się tym zajmuje.

To taka wstępna konfiguracja, by pokazać co można za tę kasę mniej więcej kupić:

Intel Core 2 Duo E8600 3.33 GHz BOX 766,00

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM 79,00

MSI P45 Platinum 463,00

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper Edition 269,00

Gigabyte Radeon HD 4870 X2 2GB DDR5 PCI-E BOX 1441,00

Corsair HX620 620W 380,00

PIONEER DVD+/-RW DVR-216D czarny OEM 80,00

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ) 209,00

Cooler Master Centurion 532 czarna 188,00

Wartość produktów: 3875,00 zł

Do tego system(do 300zł) klawiatura+myszka(100-300zł) monitor (lekko ponad tysiąc) zestaw głośnikowy (do 300zł) urządzenie wielofunkcyjne (do 300zł) i mniej więcej mieścisz się w budżecie (6k).

W zestawie można w sumie wymienić procesor na czterordzeniowy (jak ta grafika 3d jest naprawdę porządna), lepsze chłodzenie na procesor i szybsze pamięci (jak będzie mocniejsze oc), można zmienić model zasilacza (np. 750W jest tańsze, ale nie ma kabli odpinanych), na obudowie zaoszczędzić, wziąć mniejszy dysk i ew nie brać któregoś dodatku spod zestawu.

Mlekovita , co Ty na to?

Procesor na e8400 bym zmienił i dał scythe mugena na niego + zalmana stg1 + ram wersja 1066MHz.

Mariosti* , jeżeli komputer będzie wykorzystywany do grafiki jak pisał Mlekovita , to 4 rdzenie będą dobre, gdyż programy do obróbki grafiki wykorzystają cały potencjał.

Niebardzo… w obróbce grafiki 2d programy zwykle z 2 rdzeni nie korzystają w pełni, a zamiast tego przydaje się wysoka przepustowość ramu. Rendery 3d korzystają dobrze z 4 rdzeni.

Wywnioskowałem właśnie z postów autora tematu że właśnie jego brat zajmuję się grafików 3d więc pewnie takowy procek mu się przyda. :slight_smile:

Chłopie aleś Ty niezdecydowany, jeśli do gier to tak jak koledzy PC! Jeśli jesteś już starszy i za kilka miesięcy znudzą Cię gry to polecam tego lapka co podałeś tlyko weź sobie Viste Premium a nie Ultimate i wywal tą instalacje systemu operacyjnego z kosztorysu! :stuck_out_tongue:

“wywal tą instalacje systemu operacyjnego z kosztorysu” znam tylko dwa przypadki i chyba nie jest to takie banalne i od ręki…

Mariosti* , weź podaj jakiś test, z którego wnioskujesz, że ten Mugen lepszy od Karakorum. Bo ja na razie widziałem, że te chłodzenia podobnie chłodzą. http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art40

A jeżeli chodzi o pastę, to jestem za MX-2, każdy ma swoje upodobania. :slight_smile:

http://forum.purepc.pl/temat/chlodzenie … try3006244

Różnica jest, mugen jest dużo cięższy, ma większą powierzchnię oddawania ciepła, stopę ma tak wypolerowaną że pentagram może tylko o tym marzyć. Karakorum jest bardzo wydajne, ale mugen jest wydajniejszy, co ma swoje odzwierciedlenie w cenie (różnica jest duża, podobnie jak jakości i precyzji wykonania).

No ja wiem, że jest potężniejszy, większa powierzchnia, jakość, prezyzja, większa cena itd. ale i tak ostatecznie liczy się temperatura, a ten podany przez Ciebie test tylko potwierdza, że Karakorum jest na tym samym poziomie co Mugen (albo nawet i lepiej chłodzi). Czy warto brać więc Mugena? Nie przekonałeś mnie w ogóle, a w zasadzie utwierdziłeś, że Karakorum jest lepszym wyborem. :slight_smile:

Nie wiem na co ty patrzysz bo w tamtym teście wyraźnie widać że karakorum chłodzi słabiej (84 vs 80 stopni). Co ci po wyniku przy 2k rpm jeśli wtedy chodzi jak suszarka, dodatkowo zapominasz że taki wentylator można wstawić też na mugena…

Szczerze to ja nigdzie przy Karakorum nie widzę takiej temperatury 84*C… Mówimy o teście z Twojego linku? Ja tam widzę 51 (Karakorum+2000obr) vs 54 (Mugen+1200obr).

A masz jakiś test przeprowadzony na tych samych wentylach, albo chociaż z takimi samymi obrotami (chociaż i tutaj wydajność wentyli jest różna)? Bo tak można gdybać o ile temp by spadła…

Tutaj masz te temperatury 80+*C - z tego linku co podal Mariosti.

index.php?act=attach&type=post&id=21103

A teraz rozumiem, uśrednione wyniki Pentagrama z wentylem puszczonym na 1200obr/min daje 84*C vs 80*C Scythe Mugen puszczonego też na 1200obr/min (przy 2000obr/min Karakorum wygrywa 78,5*C vs 80*C). Ale przyrównując to do cen 70zł vs 140zł wybrałbym jednak Karakorum (za duża różnica ceny, jak na taką różnicę wydajnościową, tak wg mnie)…

Ehh i dalej nie mam zlozonego kompa a wy se walicie off-top ja nie bede podkrecal kompa wiec nie klucicie sie o jakies zryte chlodzenie. :slight_smile:

Mlekovita , sprzeczamy się o pierdoły, bo Ty nie ustosunkowałeś się do zestawu viewtopic.php?f=19&t=271800&st=0&sk=t&sd=a&start=15#p1829466 Powtórzę: pasuje coś takiego?

Adalbert , dobra idę dzisiaj do sklepu komputerowego i zloza mi ten zestaw i jeszcze raz dzięki niezle z was ziomy pozdro^pocwicz

Wątpię by Ci tak od ręki złożyli taki zestaw, zapewne będą coś chcieli zmienić i to zazwyczaj na gorsze. Ten mój zestaw był taki mniej więcej, więc najlepiej napisz co Ci w sklepie powiedzieli (pewnie czegoś nie będą mieli) to się coś ostatecznego złoży.

Adalbert , no miales racje nie mieli karty graficznej i dysku i powiedzieli że zamówią ale to dopiero aż za 2 tygodnie a ja nie chce tyle czekać