Laptop do bankowości internetowej

…i zabrał sobie zarobek :wink: ? “Bo Niemiec jeździł tylko do kościoła i do wnuków” :wink:

Możesz korzystać ze smartfona, ja bym nie umiał, 1. )paluchy za duże, 2. na snajpera do WP mnie nie wzięli :wink: , 3. nie lubie mieć i wszystkich danych w jednym miejscu. Obecnie mam hasła w głowie, loginy na komputerze, a potwierdzenia przychodzą SMSem :slight_smile: Przy smartfonie jest mniej zmiennych i teoretycznie łatwiej złamać.

Nie za bardzo rozumiem ,ale ok.

  • Element listy

Spzredawca nie zachwala towaru, a odradza zakup ;-)?

Wg mnie w każdej myślącej firmie tak się postępuje. Naciągnąć kogoś na zakup łatwo, a później do końca gwarancji przychodzi co miesiąc, ze słabo działa.

Slabo to znowu nie, no chyba, że myślał blondynka mówi do banku, a chce grać w nowe Simsy :wink: Te netbooki z zasady to nie sa do gier, a właśnie do maila, banku, filmów i to powinno być uczciwie mówione, a nie ile rdzeniuf i GB dysku :wink:

Mój podręczny zestaw do bankowości, poczty i szeroko rozumianego internetu. Przydatny w miejscach, gdzie nie można zaufać “lokalnym” komputerom - do szczęścia wystarczy telewizor:

:slight_smile:

Zachwalał ale w innym, 2x droższym przedziale.

Co to za zestaw? Można coś bliżej o tym ?

A co chcesz wiedzieć?

Co to za sprzęty bo tylko myszkę kojarzę.

Klawiatura:

Komputer:

https://shoplet.pl/21-laptopy

Nie koniecznie. Zagłębie temat i może po prostu zamiast laptopa kupię takie coś.
Bezpieczne to jest?

Weź proszę się ogarnij. Najpierw oczekujesz tylko Windows 10, bo jak sugerowałaś tylko z nim miałaś styczność. Na sugestie o Linux oraz ChromeOS zareagowałaś alergicznie, bo za trumny w obsłudze (buhahaha!!!)

A teraz nagle bierzesz pod uwagę Mini PC z systemem Chrome…

…typowa baba. Sto myśli na raz, a sto pierwsza w trakcie. Masakra! Niech ktoś ten wątek zamknie… nic nie wnosi, a jak znam życie to koleżanka kupi i tak laptop w ogóle tu nie brany pod uwagę tylko dlatego, że miał taką ładną obudowę, różową.

giphy

Może trochę sexistowska wypowiedź, znam i takich afcetów, ale Format ma sporo racji. Jak już coś się wybrało, okazuje się, że będzie t jakoś działać, to lepiej się trzymać decyzji i brać “uniwersalny” laptop niż jakies mini pc w pendrivie :wink:


Dobrą opcją pod Twoje zastosowania byłby laptop 14" cali na cienko obramowanej matrycy IPS FULLHD z dobrymi kolorami i kątami widzenia. Wykonanie laptopa stoi na wysokim poziomie. Obudowa i wnętrze laptopa zostały wykonane z przyjemnego w dotyku aluminium a klawiatura posiada podświetlenie, które ułatwia wieczorne korzystanie z laptopa. Masa laptopa wynosi zaledwie 1,3kg. Laptop posiada system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę, oraz pakiet Office 365 wykupiony na rok czasu. Oprócz pracy i obowiązków korzystanie z laptopa powinno być przyjemnością, więc moim zdaniem warto w dobry laptop zainwestować. :slightly_smiling_face:


Ja Masz możliwość zwiększenia budżetu na opcję, która jest moim zdaniem lepsza, to polecam wyższy model Swift 3, ponieważ jest wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz, procesor i3 ósmej generacji, który jest jednym z najlepszych na rynku i doskonały do ​​użytku, 8 GB RAM dla płynnej pracy wielozadaniowej, dobra pamięć SSD 256 GB dla szybszego rozruchu i ładowania, 14-calowy ekran Full HD IPS, który jest niezbędny w tym przedziale cenowym, wysoka jakość wykonania, długi czas pracy baterii, bardzo dobre zarządzanie ciepłem, podświetlana klawiatura, lekki , całkowicie metalowa konstrukcja, podświetlana klawiatura i prawie mieści się w Twoim budżecie.

Acer Swift 3 jest też dostępny w wersji z 4 rdzeniowym procesorem i5-8250U, który jest chwalony przez bardziej wymagających użytkowników.

Wincyj reflinków.

1 polubienie

Wątek jest bardzo cenny dla kolejnych blondynek które tu zajrzą. Osobiście kilka razy naciołem się na informacje na forach, bo sprzęt który kupiłem okazał się szmelcem. Nie dopracowanym i jedynie z ładna budowa ale nie zawsze. Wyznawcy linuksa są wyjątkowo agresywni i obrazliwi nawiasem.

Ej… jeśli żartujemy to lećmy dalej:

  • Dlaczego producenci wypuszczają cały czas nowy sprzęt?
  • Żeby klienci nie wiedzieli co jest dobre a co nie.
  • A co jest dobre a co jest szmelcem?
  • Jeden hu…, może to droższe trochę dłużej wytrzyma ale za 10 lat i tak nie będzie do tego sterowników na kolejne Windowsy.

Niby żart a jednak prawda.

Tak na poważnie, to gdybym nie wiedział co wybrać to:

  1. Zastanowił bym się do czego sprzęt ma być i ile ma zajmować miejsca w domu/plecaku.
  2. Jaki mam budżet.
  3. Czy chce używany sprzęt czy muszę mieć nowy z gwarancją.
  4. Poszedł bym do marketu/sklepu komputerowego z dużą wystawą i pomacał jaki model jest wygodny w obsłudze, solidnie wykonany, ma kamerkę lub inne pierdoły z pkt.1. Zapisał bym sobie na karteczce dokładnie kilka modeli.
  5. I dopiero wtedy poszukał zapytał na forum czy ktoś widział coś o takiej funkcjonalności/wymiarach/parametrach ale np. w lepszej cenie (ew. czym ta cena jest okupiona).

I takie coś zalecam zrobić na spokojnie, bez pod jarywania się jakie to nie jest fajne (te diody na wierzchu albo klawiatura numeryczna). Wiem to z autopsji.

Może by tak jakiegoś lapka bez systemu?
Do 1500 zł powinnaś dostać coś z i3/4Gb ram 500hdd. Jako sprzęt do neta itp. to na pewno pochodził by kilka lat.
Można sobie zainstalować Windows 10 na jakiś czas i potestować czy to jest to czy wolisz inny system.
Linux w tej chili jest tak prosty w obsłudze jak i Windows. Nie ma się czego bać tym bardziej do tego co opisujesz.

1 polubienie

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.