Laptop do internetu, czytania wiadomośći

(milosz200) #1

Witam.

Poszukuję sprzętu nie dla siebie, jednakże zastosowanie tego laptopa będzie się ograniczać do przeglądania internetu, rzadko bo rzadko ale jednak jakiś skype i tyle. Żadnych gier, żadnych cudów.

Oczywiście sprzęt nowy, który będzie działał na lata (z 4 con najmniej).

Myślałem o tym:

Ogólnie na początku szukałem laptopa bez systemu, nawet z najgorszym procesorem i3. Jednakże na dużych stronach typu x-kom, morele czy na allegro one są po 1500-1600 zł co najmniej - trochę dużo jak na komputer do powyższych zastosowań, już nie mówiąc o tym, że nowe laptopy niezbyt mają sterowniki do Windows 7 - bo taki system ma być użytkowany a nie Windows 10.

Procek strasznie słaby wydaje się być, ale jak wy sądzicie ?

Ogólnie na Allegro zauważyłem wysyp tańszych “nowych” laptopów, ale ta gwarancja 12 miesięcy i u sprzedawcy trochę to średnio wygląda, już nie mówiąc o tym że dużo laptopów jest powystawowych (i teraz zagadka czy były włączone ileś tam godzin dziennie przez x czasu czy stały ładnie i się kurzyły)

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
Aha laptop 15.6 cala, bez systemu, solidny, jak najtaniej :smiley:

(Longhorn2009) #2

Laptop, który choć troche może kojarzyć się z solidnością to tego typu Dell https://www.x-kom.pl/p/346417-notebook-laptop-156-dell-vostro-3568-i3-6006u-4gb-500.html Matowa matryca, biometryka, 3 lata gwarancji. To tańsza linia z biznesowej serii Vostro.
Ideapad 100 to jedna z najgorszych opcji do wyboru aktualnie wśród nowych modeli. Wypowiadałem się już jakiś czas temu na ten temat Zakup laptop do 2000 złotych
Skromny budżet i jednocześnie małe wymagania mogą cię wpędzić w niską jakość, może rozważ używany poleasingowy sprzęt? Na pewno procki w stylu niskonapięciowy Celeron o TDP 4.5W od razu sobie daruj, to nie może działać dobrze.

(milosz200) #3

Dzięki za fachową odpowiedź. Gdyby laptop był dla mnie, to bym się tak kierował, jednakże laptop nie jest dla mnie, tylko dla taty i musi być nowy, żeby była gwarancja itp. Kiedyś osobiście się naciąłem na laptopie poleasingowym.

Rozumiem, że laptopa 24 miesięczną gwarancją z procesorem core i3 4 czy 5 generacji już raczej nie dostanę ?
Laptop który poleciłeś jest naprawdę fajny, no ale cena jak na takie wymagania które ma spełniać troszkę za duża :slight_smile:
Na x-kom taka propozycja jest najtańsze jeśli chodzi o i3:

Tylko raczej na tym windows 7 już nie pójdzie :confused: Ehh ten postęp technologii … ceny coraz wyższe i narzucanie systemów ;/

Jakby ktoś znał jakieś stronki typu x-kom, morele to niech napisze :wink: Może uda się coś fajnego znaleźć, chociaż myślę, że najwięksi gracze mają jednak najlepsze możliwe ceny :stuck_out_tongue:

Znalazłem coś takiego jeszcze. Cena znacznie niższa no i procek wiadomo gorszy, ale cena robi swoje:

http://allegro.pl/hp-probook-250-g4-15-intel-core-i3-4gb-500gb-hdmi-i6700224483.html

Taki procesor 4005u nada się na dzisiejsze czasy do internetu itp. ? W sumie ciężko mówić o solidności w tym segmencie cenowym, no ale gwarancja chociaż 24 miesiące

4 GB ram jest chyba dzisiaj też na styk ? :smiley:

Przepraszam za takie długie wypowiedzi na temat tak taniego laptopa, jednak sami rozumiecie kwestia 3-4 stów robi swoje :slight_smile:

(kokolorum) #4

Witam. Kupiłem w grudniu Vostro 3568 z i5 do firmy i uważam że jest to plastikowe wyginające się badziewie - aż strach wziąć go do torby w teren. Myślałem że marka DELL zobowiązuje a tu zonk. Prawda taka że aktualnie jakość wykonania laptopów pogorszyła się strasznie. A poniżej 2000zł to szkoda się wypowiadać.
Jeśli kupować taniego laptopa to tylko po-leasingowego. Dobra jakość wykonania i niezłe parametry. Mogę polecić przykładowo Lenovo T530 i5-3320M 8GB 240GB SSD BN Windows 10 Home - 1 539,00 zł
https://amso.pl/product-pol-31052-Lenovo-T530-i5-3320M-8GB-240GB-SSD-BN-Windows-10-Home.html
W firmie AMSO już kupowałem osobiście , znajomi także - nigdy problemu nie było.
u nich Klasa A - to zawsze ładne sprzęty bez jakichkolwiek uszkodzeń. Jak jest coś porysowane to o tym pisze. Win 7 także zawsze możesz zainstalować - tylko po co.
Chcąc więcej zaoszczędzić można kupić przykładowo. Wybór jest duży.

https://amso.pl/product-pol-31860-Fujitsu-E752-i5-3230M-8GB-320GB-1600x900.html

Odnośnie i3-4005U - mam w firmie kilka sztuk thinkpada z tym procesorem, świetny czas pracy na baterii w terenie coś koło 7h niestety musiałem zmienić dyski na SSD bo mułowate były a z ssd trochę lepiej

Laptop do internetu do 2,5
(Slodki_malin) #5

Ja mogę polecić jakiegoś ideapada.Posiadam od roku i się nie naciąłem,działa jak ma działać bezproblemowo i nie potrzeba fortuny by mieć dobry sprzęt za małe pieniądze.

(MaRa) #6

Ja mam w nieprodukowanym już laptopie Lenovo B590 dwurdzeniowego Celerona 1005M 1,9GHz i mi normalnie działa z Windows 10. Już prawie 4 lata. Oczywiście nie ma mowy o nowszych grach 3D na intelowskiej grafice, ale nie do tego był kupiony. Pasjans i Saper ze Sklepu Windows działają :slight_smile:
Laptopy Lenovo z serii B są całkiem niezłe, wszystko jest dostępne pod jedną klapką od spodu. Natomiast Ideapad 100 wyglądają nieco mniej solidnie.

(milosz200) #7

Ok, dzięki za pomysły.

Jednak wybór padł na ten laptop:

Ostatnie moje pytanko, systemem będzie jednak Windows 10, radzicie wer sję 32 czy 64 bitową ?
Serio, laptop tylko internet, może ale rzaadko jakiś film, ale 99% to internet nic więcej :slight_smile:
Ma 4 GB Ram więc 32 bit w zupełności starczą, ale czekam na waszą opinię, bo z Win10 jestem zielony w temacie :slight_smile:

(Krzysztof Nowak) #8

Najlepiej windows 10 w wersji 64 tez bedzie ok