Laptop do internetu, czytania wiadomośći

Witam.

Poszukuję sprzętu nie dla siebie, jednakże zastosowanie tego laptopa będzie się ograniczać do przeglądania internetu, rzadko bo rzadko ale jednak jakiś skype i tyle. Żadnych gier, żadnych cudów.

Oczywiście sprzęt nowy, który będzie działał na lata (z 4 con najmniej).

Myślałem o tym:

Ogólnie na początku szukałem laptopa bez systemu, nawet z najgorszym procesorem i3. Jednakże na dużych stronach typu x-kom, morele czy na allegro one są po 1500-1600 zł co najmniej - trochę dużo jak na komputer do powyższych zastosowań, już nie mówiąc o tym, że nowe laptopy niezbyt mają sterowniki do Windows 7 - bo taki system ma być użytkowany a nie Windows 10.

Procek strasznie słaby wydaje się być, ale jak wy sądzicie ?

Ogólnie na Allegro zauważyłem wysyp tańszych “nowych” laptopów, ale ta gwarancja 12 miesięcy i u sprzedawcy trochę to średnio wygląda, już nie mówiąc o tym że dużo laptopów jest powystawowych (i teraz zagadka czy były włączone ileś tam godzin dziennie przez x czasu czy stały ładnie i się kurzyły)

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
Aha laptop 15.6 cala, bez systemu, solidny, jak najtaniej :smiley:

Laptop, który choć troche może kojarzyć się z solidnością to tego typu Dell https://www.x-kom.pl/p/346417-notebook-laptop-156-dell-vostro-3568-i3-6006u-4gb-500.html Matowa matryca, biometryka, 3 lata gwarancji. To tańsza linia z biznesowej serii Vostro.
Ideapad 100 to jedna z najgorszych opcji do wyboru aktualnie wśród nowych modeli. Wypowiadałem się już jakiś czas temu na ten temat Zakup laptop do 2000 złotych
Skromny budżet i jednocześnie małe wymagania mogą cię wpędzić w niską jakość, może rozważ używany poleasingowy sprzęt? Na pewno procki w stylu niskonapięciowy Celeron o TDP 4.5W od razu sobie daruj, to nie może działać dobrze.

Dzięki za fachową odpowiedź. Gdyby laptop był dla mnie, to bym się tak kierował, jednakże laptop nie jest dla mnie, tylko dla taty i musi być nowy, żeby była gwarancja itp. Kiedyś osobiście się naciąłem na laptopie poleasingowym.

Rozumiem, że laptopa 24 miesięczną gwarancją z procesorem core i3 4 czy 5 generacji już raczej nie dostanę ?
Laptop który poleciłeś jest naprawdę fajny, no ale cena jak na takie wymagania które ma spełniać troszkę za duża :slight_smile:
Na x-kom taka propozycja jest najtańsze jeśli chodzi o i3:

Tylko raczej na tym windows 7 już nie pójdzie :confused: Ehh ten postęp technologii … ceny coraz wyższe i narzucanie systemów ;/

Jakby ktoś znał jakieś stronki typu x-kom, morele to niech napisze :wink: Może uda się coś fajnego znaleźć, chociaż myślę, że najwięksi gracze mają jednak najlepsze możliwe ceny :stuck_out_tongue:

Znalazłem coś takiego jeszcze. Cena znacznie niższa no i procek wiadomo gorszy, ale cena robi swoje:

http://allegro.pl/hp-probook-250-g4-15-intel-core-i3-4gb-500gb-hdmi-i6700224483.html

Taki procesor 4005u nada się na dzisiejsze czasy do internetu itp. ? W sumie ciężko mówić o solidności w tym segmencie cenowym, no ale gwarancja chociaż 24 miesiące

4 GB ram jest chyba dzisiaj też na styk ? :smiley:

Przepraszam za takie długie wypowiedzi na temat tak taniego laptopa, jednak sami rozumiecie kwestia 3-4 stów robi swoje :slight_smile:

Witam. Kupiłem w grudniu Vostro 3568 z i5 do firmy i uważam że jest to plastikowe wyginające się badziewie - aż strach wziąć go do torby w teren. Myślałem że marka DELL zobowiązuje a tu zonk. Prawda taka że aktualnie jakość wykonania laptopów pogorszyła się strasznie. A poniżej 2000zł to szkoda się wypowiadać.
Jeśli kupować taniego laptopa to tylko po-leasingowego. Dobra jakość wykonania i niezłe parametry. Mogę polecić przykładowo Lenovo T530 i5-3320M 8GB 240GB SSD BN Windows 10 Home - 1 539,00 zł
https://amso.pl/product-pol-31052-Lenovo-T530-i5-3320M-8GB-240GB-SSD-BN-Windows-10-Home.html
W firmie AMSO już kupowałem osobiście , znajomi także - nigdy problemu nie było.
u nich Klasa A - to zawsze ładne sprzęty bez jakichkolwiek uszkodzeń. Jak jest coś porysowane to o tym pisze. Win 7 także zawsze możesz zainstalować - tylko po co.
Chcąc więcej zaoszczędzić można kupić przykładowo. Wybór jest duży.

https://amso.pl/product-pol-31860-Fujitsu-E752-i5-3230M-8GB-320GB-1600x900.html

Odnośnie i3-4005U - mam w firmie kilka sztuk thinkpada z tym procesorem, świetny czas pracy na baterii w terenie coś koło 7h niestety musiałem zmienić dyski na SSD bo mułowate były a z ssd trochę lepiej

Ja mogę polecić jakiegoś ideapada.Posiadam od roku i się nie naciąłem,działa jak ma działać bezproblemowo i nie potrzeba fortuny by mieć dobry sprzęt za małe pieniądze.

Ja mam w nieprodukowanym już laptopie Lenovo B590 dwurdzeniowego Celerona 1005M 1,9GHz i mi normalnie działa z Windows 10. Już prawie 4 lata. Oczywiście nie ma mowy o nowszych grach 3D na intelowskiej grafice, ale nie do tego był kupiony. Pasjans i Saper ze Sklepu Windows działają :slight_smile:
Laptopy Lenovo z serii B są całkiem niezłe, wszystko jest dostępne pod jedną klapką od spodu. Natomiast Ideapad 100 wyglądają nieco mniej solidnie.

Ok, dzięki za pomysły.

Jednak wybór padł na ten laptop:

Ostatnie moje pytanko, systemem będzie jednak Windows 10, radzicie wer sję 32 czy 64 bitową ?
Serio, laptop tylko internet, może ale rzaadko jakiś film, ale 99% to internet nic więcej :slight_smile:
Ma 4 GB Ram więc 32 bit w zupełności starczą, ale czekam na waszą opinię, bo z Win10 jestem zielony w temacie :slight_smile:

Najlepiej windows 10 w wersji 64 tez bedzie ok