Laptop gamingowy? Ocena wydajności

Też ostro z tego zdania się zaśmiałem.
50 fps to jest miód i orzeszki jeżeli chodzi o zwykłe nie o esportowe granie. Nie bardzo rozumiem jak może komuś to przeszkadzać.

CezarJuliusz byłem dwa razy top2 w pl w gre. Czyli jestem graczem wiec wiem jak to powinno działać.
Zgadza się konsola ma max 60 dla tego w nią nie gram. Ma lagi opóźnienia dla mnie to ważne.

50ftp to grałem jak miałem 14 lat w quake3

Skoro jesteś takim “pro” graczem to powinieneś znać się na sprzęcie (przynajmniej tym gamingowym) i zdawać sprawę jakiego laptopa kupujesz a nie mieć teraz pretensje.

Oj. Skoro to tak działa to ok.

Po tym co piszesz w tym temacie widać, ze nie, skoro oczekujesz od budżetowego laptopa 150 fps na FHD w maks detalach. Jak można oczekiwać takiej wydajności od budżetowej karty graficznej, która zamontowana jest w tym laptopie? Jak chciałeś takie osiągi trzeba było szukać laptopa z kartami 20xx a nie 16xx.

Stary w grze z 2011 roku na 800/600 i all detale low mam 51ftp
I to ma być laptop gamingowy z 2019 roku?
Jak te z 20xx od mojego maja 10ftp wiecej a kosztowały o 2k wiecej

To jest kłamstwo i trolling z twojej strony. Kończę z tobą bo widać, że ostro trollujesz.

20xx to w ogóle się nie opłacoało dobrze że ciebie nie posłuchałem

Nie opłaca to się tobie odpisywać a co dopiero ci doradzać.

Wyjaśnię to tak prosto jak się da.
Laptop gejmingowy to chwyt marketingowy na frajerów.

Ta plastikowa padlina nie nadaje się do gier.
Porównaj wielkość układów chłodzenia tego badziewia i desktopowych odpowiedników i zastanów się jak to ma działać.

Grać można nawet na telefonie, albo kieszonsolce :wink: Tylko nie wymagajmy od tego wydajności blaszaka.

Dokładnie.

No masz - ten znowu swoje…

Biegać oddychając przez słomkę też można.

Ogólnie jak kolega @Sidkwa Bizmesmen pisze:
Że to niskobudżetowy laptop co kosztował 4,5k teraz już 3,8k to jest mało budżetowy to pewnie sam ma 20k jakiegoś.
Ogólne maszyna jest cool.
Wszystkie gry działają 60-80ftp na maxa oprócz 2,3 tytułow. Które działają na wysokich.
A wy mówice że nie nadaję sie do gier :stuck_out_tongue_winking_eye:
Np w Need For Speed Payback na ultra HD rozdzilczość mam 77ftp przy 6gb ramu ale spoko.

Oczekiwałem lepszego efektu na starych grach a mam takie same jak na nowych ;p

To zależy od generacji. Bo na przykład mój laptop takiego blaszaka desktopowego i7 4gen zjada na śniadanie. Nie mówiąc o i5. :wink:

Nie mam laptopa za 20k. I niestety ale w Polsce tak to wygląda. Laptopy są drogie - budżetowy laptop to laptop właśnie z przedziału 2-4k. U nas jest to wciąż dużo pieniędzy dlatego ciężko się pogodzić z tym, że coś za 4k jest “budżetowe”. Jednak na zachodzie taka cena na nikim nie robi wrażenia. Zresztą sam widzisz na przykładzie twojego laptopa. Zapłaciłeś za niego 4k a jego konfiguracja jak na laptopa gamingowego jest najzupełniej przeciętna i niczym nie wyróżniająca się (4 rdzenie, 8GB RAM, średnia karta graficzna - czyli standard). Zresztą sam dałeś upust swojego rozczarowania w tym temacie pisząc żale na temat jego wydajności.

To teraz tylko czas na prawdę nr 1: Desktopa byś wydajniejszego se złożył ! :wink:


Masz tu jakiś test tego twojego laptopa…

A laptopów do gier szukać tylko powyżej 5000 zł :+1::+1::+1:i bez dopisku “gaming”…
Np.
RDR 2 i Wiedźmin 3 działa w +40fps, więc laptop zły nie jest jak na tą cenę…

Porównaj wydajność podzespołów które masz do ich odpowiedników bez dopisku mobile i nie opowiadaj głupot :wink:
Już nawet nie wspominam o testach obciążeniowych powodujących rozgrzanie konstrukcji do momentu kiedy wentylatory zagłusza głośniki, a procesor i karta zaczną zrzucać częstotliwości przez zabezpieczenia termalne :wink:

Wiadomo, że do tego blaszaka z i7 4gen mogę dołożyć lepszą kartę graficzną i wydajność jego wzrośnie. Mówię wyłącznie o standardowej konfiguracji. Biorąc mojego najnowszego Ryzena (mobilnego) i zestawiając go z identycznym konfigiem desktopu opartym na procesorze i7 4gen to niestety ale możesz pisać co chcesz ale nie ma startu taki blaszak do tego laptopa. Zaletą tego blaszaka jest to, że mogę go rozbudować i po takiej rozbudowie to on będzie żarł mojego laptopa. Jednak jeżeli oba mają te same podzespoły to wersja mobilna oparta o najnowszą generację jest pierwsza na mecie.

Możesz zdradzić jakiego masz laptopa? Bo próbuję zrozumieć i nie bardzo potrafię.