Laptop gamingowy? Ocena wydajności

Ryzen 5 3550H, 16 GB RAM, RX560X z 4GB

Chodzi mi o model laptopa, bo przecież nie porównam poszczególnych podzespołów cenowo, bo w detalu ich nie kupię :stuck_out_tongue_winking_eye:

I5 3470 jest mocniejszy ponoć, no, powiedzmy porównywalny.
Co za tym idzie za 1500 masz mocniejszą stację z wydajniejszą grafiką i bez problemów z temperaturą.

Już wiem co nie tak.
Po prostu procesor raizen ogranicza mi wszystko nie daje rady nawet z grami z przed 10 lat.

Syf straszny te raizeny ;/
Do zamknięcia.

Chyba ci się w głowie poprzewracało (nie pierwszy raz zresztą). Ten procesor jest około 50% wolniejszy od Ryzen 5 3550H. 3550H to procesor na poziomie wydajnościowym środkowej generacji i7. Porównywanie go do starej i5 trzeciej generacji jest tak bezsensowne że głowa boli.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-3470-vs-AMD-Ryzen-5-3550H/2771vsm718601

Nie widzę tej znaczącej różnicy.
Tym bardziej że nie uzasadnia ona różnicy w cenie.

Patrz łosiu:

W dalszym ciągu nie widzę uzasadnienia różnicy ceny.
Jeżeli chcesz mi ubliżać zapraszam osobiście.
Masz jaja?

Nie widzisz bo pisałem już że masz wiedzę na poziomie przedszkola. Skoro nie umiesz czytać prostych statystyk i nie nauczyli cię w szkole to ja tego już nie zrobię.

Szesciokrotna różnica ceny i dwukrotna różnica wydajności tylko w jednym teście, to naprawdę oplacalne, porównamy ceny całej platformy?

Zwróćcie uwagę na wydajność pojedynczego wątku. Dodatkowo, większość gier nie potrafi w pełni wykorzystać wielowątkowości, więc sumaryczna (rdzeń/wątek) wydajność Ryzena nie daje realnej, odczuwalnej przewagi.

1 polubienie

Nie wpierdzielaj się bo też masz wiedzę na poziomie przedzszkola.

Trochę z tą wydajnością mobilnych za optymistycznie nie można patrzeć. Jednak ten Ryzen 3550 Powinien w realnych zastosowaniach być na poziomie 2600/2700, a dzięki szybszemu RAM, to bliżej mu pewnie do 3xxx będzie. Oczywiście o ile nie upiecze sie. :wink:

Masz rację. W pojedynczym wątku oba procesory są zbliżone. Jednak mnie to nie interesuje. Bo oceniam procesor całościowo a nie na pojedynczym rdzeniu. Dlaczego? Bo żyjemy w czasach gdzie używa się procesorów wraz ze wszystkimi jego wątkami a nie tylko pojedynczym. Nie używam oprogramowania starego tylko nowego. W10 i wszystkie nowe wersje oprogramowania, gry są wielowątkowe. Bardzo trudno znaleźć dziś nowe oprogramowanie pracujące na jednym wątku. A jak jest to jest to zwykle coś do zastosowań profesjonalnych. Dlatego oceniam całościowo procesor z wydajnością obliczaną na wszystkich rdzeniach i wątkach a nie na pojedynczym rdzeniu.

To też ważna kwestia.

U mnie 41 stopni podczas typowych zastosowań domowych: net, film, praca. Nigdy nie przekracza 50.
Gry. Wiedźmin 3 na ustawieniach wysokich. FHD, 55-62 fps. temperatura po ciągłych 3h gry 75-81 stopni. Przy maksymalnej dopuszczającej 105. Bez szans na upieczenie się. :wink:

Możecie założyć sobie nowy temat? i tak się kłócić.
Spamujecie mi konto ;p

Nie możemy. Po rozwiązaniu tematu temat staje się własnością forum i społeczności a nie autora który go założył.

A jak go się odznaca żeby mi nie spamował?
Mi to rybka co tu robicie <><