Laptop i cienkie ramki

Cześć. Poszukuję laptopa w budżecie do 2200 i w gust wpadł mi Lenovo Ideapad 330 z parametrami jak w linku

ostatnimi czasy odbiegłem od tematu i nie do końca jestem pewny czy to dobry wybór.
Interesuje mnie dobra matryca i ładne kolory to najważniejsze.Może bym się nawet nie zastanawiał bo czytałem jakieś tam opinie z tym że w tym modelu odrzucają mnie te dość
szerokie ramki .Model 330s widziałem że ma cieńsze ale są to już laptopy z innymi podzespołami. Jestem w stanie przeznaczyć ten budżet aby mieć ciut lepsze niż tylko wystarczające parametry. Możliwe że czasem odpalił bym sobie na nim jakąś gierkę, ale głównie cel to przeglądanie internetu.Filmy,Office, Co poza tym
Dysk SSD,
8,12 GB RAM
Grafika coś lepszego niż interga
i3 lub i5
Bez systemu.
fajnie jakby był napęd optyczny no ale widzę że już się odbiega od tematu, mogę przeboleć.

Podsumowując potrzebny mi laptop z cienkimi ramkami i parametrami jak wyżej z budżetem do 2200 :smiley: może jakaś alternatywa dla modelu 330s?

Będzie ciężko, a to dlatego, ze Lenovo ma jedne z tańszych, chyba nawet najtańsze. :wink:
Jeżeli rozważasz “jakaś gierkę” (może nawet w 3D), to nie kombinuj. 1050 jest absolutnym minimum i żadne integry i MX250 sprawy nie rozwiążą. Procesor 4 rdzenie, możliwość rozbudowy RAM przynajmniej do 12 GB (jedna kość 4GB wlutowana), dodatkowo kieszeń na CD! (doskonała do montażu tradycyjnego HDD). Do zadań domowych spokojnie z 3-4 lata wystarczy (z grami AAA gorzej rzecz jasna). Mam ten sam “kadłubek”, ale z innymi “bebechami”, nie narzekam.

Jedyny minus: BRAK SYSTEMU i tym możesz budżet po 3k podciągnąć….

Jeśli się mylę to niech ktoś sprostuje - Ideapad to najgorsza budżetowa linia Lenovo.
@zyciepisze Jaką gierkę byś sobie czasem odpalił na przykład?

Niewykluczone, ale MX w aluminiowej obudowie z logiem Huaweia/Probooka/Apple nie da więcej FPS od 1050 w kartonie z Biedronki. :wink: Coś za coś…

No nie jestem już takim zapalonym graczem jak kiedyś ale jakoś ten sentyment pozostał może być tak że wgl nie będę go używał do gier no ale co komu szkodzi mieć chociażby tego gtx1050 w zanadrzu :joy:
FIFA 20 niech śmiga i GTA 5 dużo trzeba wybulić aby to chodziło ?
więcej jak 2500 myślę że nie dam za lapka.

To mnie zaskoczyliście, skoro nie Lenovo …to co wybrać ??

… Lenovo.
Bo do 2500 nie znajdziesz niczego innego z systemem i 1050. Bajki o “słabej jakości” można włożyć miedzy bajki, ten model jest owszem budżetowy i ma kilka oszczędnościowych rozwiązań (lutowana kość RAM, przycisk włączania, średnia matryca), owszem “ktoś ma znajomego serwisanta, który słyszał od znajomego”… tylko takich opinii nikt nie podpisze nazwiskiem, nie potwierdzają recenzje w sieci, nie potwierdzają też tego żadne statystyki (bo ich nie ma).

Ogólnie polecam zapoznanie się z recenzją (i innymi wyszukanymi SAMODZIELNIE :wink: ) i jeżeli nie odstraszą, to szukać na promocji wersji z Windowsem. W innym przypadku zbieraj do 3000, albo lepiej 3500 i 1650 - bo 1050 za 3000 to rozbój.

ed. jednak sa statystyki awaryjności:

No to już nie wiem w co inwestować jak mam wydać kupę siana na laptop do gier to wolę wydać na coś tańszego z zamiarem że będzie mi służył tylko do pracy i najważniejszych rzeczy. Widać nic się nie zmieniło w temacie od lat “na dobry laptop trzeba jednak trochę wydać” Zacznijmy od najważniejszych rzeczy,chciałem coś z dobrą matrycą, wspomniałeś że w Lenovo matryca jest “średnia” no i jak mówiłem może być “czysty bez systemu” bo miałem gdzieś po win 7

matryca ips i dobre kąty widzenia 178x178 by się przydały

Bo jest, w każdym budżetowym laptopie do gier matryca będzie średnia, tzn. gorsza od porządnego monitora za 400-500 zł. Jakie będą problemy? Gorsze katy widzenia, nie taka jasność, mniejsze pokrycie kolorów albo więcej refleksów. Jesteś grafikiem lub pracujesz na leżaku. :wink: ? Jeżeli chcesz pracować stacjonarnie to 17 lub… monitor dokup do laptopa.

To Twoja decyzja, ale :

  • Lenovo ma najwięcej bez systemu
  • … gdybym miał brać “solidniejszy tylko do pracy z integrą Intela lub MX”, a mniej solidne Lenovo z normalna grafiką… stawiam 2.

Nie dlatego, ze mam Lenovo, ale sprzęt starzeje się. Co z tego, że np. “poleasingowe biznesowe xyz nie doz zajechania są” jak ich wydajność jest już żałosna?

Laptop, który kupisz dzisiaj licz, że ze 4lata będzie miał specyfikacje OK, i5 może nieco dłużej, i3 krócej. Nastawianie się na “wieloletnią trwałość” nie ma sensu, jeżeli obawiasz się problemów… dokup za 100 zł, czy ile tam to kosztuje, przedłużenie gwarancji. Zobacz jakie laptopy królowały w 2014/5 i po ile dzisiaj “chodzą” na Allegro…

No dobrze, ale mam nadzieję że można to połączyć i jedno nie wyklucza drugiego -szukamy laptop do pracy w moim przypadku to przeglądanie internetu, płacenie rachunków, office …odstawmy ten gaming wgl na bok bo widzę że się nie da :joy: Budżet bez zmian 2200 musi być do tego dobra matryca i super kąty widzrnia bo nie chcę dokupywać drugiego monitora. Swoją drogą kiedyś miałem taki pod stacjonarką gdzie siedząc na wprost ekranu musiałem podnosić kuper bo z niska ekran robił się czarny nie to się nie może powtórzyć !:joy: mój priorytet przy wyborze laptopa od teraz to “ekran”
ew. mogę nawet trochę dołożyć do tej matrycy byle było dobrze

Kup Pan stacjonarkę. :wink:
Gdybyś poszperał troszkę na https://www.notebookcheck.net to byś wiedział, ze się nie da.
Wszystkie budżetowe laptopy maja podobne matryce, te w Lenovo i innych za około 2000 i tak sa “przyzwoite” - “tragedia” jest w netbookach na Atomach N. Na stronie masz nawet porównania w recenzjach modeli dot. “specyfikacji” matrycy. Ostatecznie prawdopodobnie zgłupiejesz, bo okaże się, ze model polecany jako “dobre katy widzenia” ma lipne odwzorowanie czerni, a ten z dobra czernią ma matrycę błyszczącą. Niema “najlepszej matrycy”, bliższe prawdzie jest stwierdzenie, ze “za 2000 jeden pies”.

I… zdałbym się nie na cyferki, a sparwdził na własnej skórze: jutro dzień handlowy, pójdziesz do sklepu i ocenisz “na oko”, która się podoba. :wink:

Mam szerokie ramki i jestem zachwycony, idąc na klopa łapię za ramkę i nawet się nie zastanawiam czy się nie urwie bo nie ma na to najmniejszych szans że cokolwiek w ten sposób uszkodzę.
Zawsze tak nosiłem ThinkPada.

Cienka ramka to nie zaleta, to wada.

daras-28

Jesteś genialny chyba też zacznę chodzić z laptopem na takie posiedzenia🤠

Na to laptop jest mobilny abyś go zabrał gdzie chcesz.

Czyli reasumując za 2200 nie poszaleje za dużo i co najwyżej mogę z takim laptopem chodzić se do kibla

Za 2200 dostaniesz przyzwoity, budżetowy laptop. Czasem, ale nieczęsto, nawet z jakąś znośną grafią (Twój).

Musisz być tylko świadomy, że jakość będzie OK, nie “Super”, takie obietnice tylko w sklepie dla idiotów. :wink: Jeżeli masz zamiar wybrzydzać, ze chcesz super matrycę, podświetlane klawisze, aluminiowa obudowę na 10 lat i ma być wydajny, to sprzedaj nerkę. W tej cenie wszystkie sa OK, jeden ma lepsze jedno, drugi cos innego. :wink:

@zyciepisze
Cześć, model który wybrałeś posiada, przyzwoitą konfigurację, lecz niestety jeżeli zależy Ci na dobrej jakości matrycy to zupełnie nie w tą stronę. Lenovo posiada matrycę TN o słabej jakości.

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1050
Acer Nitro 5 R5-3550H/8GB/512 120Hz
Podobne wydajnościowo tylko posiadają zdecydowanie lepsze wyposażenie.

Albo poleasingowy wypas.
Pytanie czy wolisz nową Skodę fabię czy kilkuletnie Audi a8.

Podoba mi się, trochę duży budżet “ale” całkiem ciekawie, coś innego niż do tej pory widziałem :wink:

A co powiecie o czymś takim ?
Lenovo z matrycą IPS .