Laptop i osobny monitor

Witam,

Mam laptopa Medion modelu nie znam, mam w nim wejście na dodatkowy monitor.

Chcę podłączyć telewizor 15’’ , mała plazma. Jest w nim wejście takie jak do Monitora od komputera zupełnie takie jak w laptopie.

Czy gdy kupie taki kabel, plan wypali? To co w laptopie wyświetli się w telewizorze? Ile taki kabel kosztuje i jak się to może nazywać ten kabel?

Kumpel ma pod plazme 42’’ podłączonego kompa stacjonarnego i jest po prostu SUPER!. ;]

Pewnie że można zwykły kabel d-sub

Czy taki kabel

http://allegro.pl/item469814490_kabel_v … teraz.html

będzie odpowiedni i będzie mi działać?

@edit:

Czy będą do tego potrzebne jakieś programy czy sterowniki? Bo gdy próbowałem podłączyć większy monitor od komputera, to był ciemny obraz. :frowning:

TAk taki kabel a jaką masz kartę graficzną w laptopie

Moja karta graficzna to VIA Chrome9 HC IGP.

@edit:

Czy w sklepie elektronicznym/komputerowym otrzymam taki kabel (np. Vobis czy Electro World )? I jak on się “nazywa” w sklepie? Normalnie kabel d-sub?

Aha ale jak będziesz chciał rozjaśnić obraz to w ustawieniach telewizorka albo w ustawieniach karty

A czemu jak podłączam monitor od komputera do laptopa, to mam czarny ekran? Żeby tak nie było z telewizorem gdy kupie kabel. :<

@edit:

Znalazłem ten kabel w sklepie Vobis. Mam do niego blisko. Skocze i kupie.

Tylko czy jest on odpowiedni? http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria/ … 1_8_m.aspx

Tak chodzi o ten a jak podłąnczysz monitor nie masz w ogule obrazu to musisz zmienić w ustawieniach by obraz był pokazywany na monitorze a nie matrycy laptopa tak samo będziesz musiał zrobić z telewizorkiem

A z telewizorkiem to chyba ustawić program ale jaki? AV, AV2 czy AV3 ?

Będę próbował. Brat pojechał po kabel, za max 2h będę miał kabelek i się pobawię.

Na telewizorku z tyłu przy wejściu na kabel jest napisane “PC Input” więc powinno być ok. :stuck_out_tongue_winking_eye:

A gdzie w komputerze ustawie to, aby obraz był w telewizorze, a nie laptopie? Jakieś oprogramowanie?

Używam noteboka z plazmą 32".Operacja jest prosta : 1-musisz podłączyć kabelek do TV i kompa. 2- w TV przełącz tryb PCin lub D-sub ( będzie ciemny ekran). 3- w kompie otwórz pulpit strowania kartą graficzną. Będzie tam widoczny monitor komputera i w tle monitor domyślny. Pod jego ikoną bedzie opcja wykryj urządzenia zewntrzne. Kliknij ją.Ikona "wyjdzie z tła " ustaw rozdzielczość obrazu (maksymalny jaki obsługuje twój TV) i zatwierdź ( często potwierdzić trzeba dwa razy). Zresetuję się grafika i pojawi się obraz na TV. 4- odłączenie odbywa się podobnie; kliknij ikonę karty graficznej ,pod ikoną TV kliknij “zatrzymaj”, potwierdź. Znowu zresetuje się grafika i powróci obraz na monitor …UWAGA !!

Tylko ja nie mam nigdzie opcji sterowania karta graficzna. :frowning:

A czy głośniki telewizora będą działać czy muszę mieć osobne?

Mam kabel i wszystko podłączone. Na pilocie od telewizora mam przycisk “SUB” gdy go klikam dalej mam “snieg” w telewizorze, nie robi sie czarny ekran. :frowning:

A w komputerze nie wiem gdzie wybrać inny monitor. :frowning:

W zaawansowanych ustawieniach karty graficznej lub wejdź w zakładkę ekran i coś tam poszukaj

Głośniki z telewizora nie będą działać kabel d-sub przysyła sam obraz jak chcesz mieć dźwięk kupo kabel hdmi jeśli twój telewizor ma takie wyjście

Proszę o pomoc. :frowning:

Zainstalowałem sterowniki karty graficznej i w Trayu mam steronik. Ustawiłem tam wyjście na telewizor:

5aga34.png

Teraz tylko pozostało ustawić telewizor. Jednak tam cały czas mam “Śnieg”. :frowning: Klikam na pilocie SUB to w górnym rogu pokazuje się okienko i czas sie liczy. :frowning:

W ustawieniach (Menu) mam wszystko po niemiecku. Jest to Telewizor Toshiba oto jego zdjęcie zrobione przed chwilką:

http://i36.tinypic.com/10ojk15.jpg

Proszę o jaknajszybsza odpowiedz bo mam bałagan a chce podlozyc i miec juz z glowy ;

@edit:

i jak wlaczam telewizor to u gory mam napis “ARD” nie wiem może to jakos przestawic na SUB/PCIn?

W jednym menu “Programmbelegung” jest troche duzo do wybrania:

ARD , ZDF, SAT1 , RTL , RTL2 , PRO7, VOX, KABEL, S RTL, 3SAT, KIKA, N-TV, VIVA, VIVA2 - może coś z tego? Wybrane jest ARD a jeszcze przed ARD Na 1 miejscu jest 00.

@edit2:

Udalo mi sie ustawic jezyk telewizora na POLSKI. :slight_smile: Szukam ustawien

Ja jak podłączam u siebie przycisk sub też nie działa wchodzisz w ustawienia telewizora potem wyjście porty czy soć takiego i znajdz tak wyjście pc lub tryb pc

w Menu Główne mam to:

Dzwiek,

Obraz,

Edycja Programow,

Strojenie,

Opcje

Menu Dzwiek:

Glosnosc, Balans, typ dziwieku, tryb dzwieku, avl, equalizer, sluchawki, zapisz

Menu Obraz:

Jasnosc, kontrast, kolor, ostrosc, ustawienia, redukcja zaklocen, zapisz,

Menu Edycja Programow:

Sa te programy ktore podalem

Menu strojenie:

Kanal, system, szukanie, dostrajenie, numer programu, autoprogram

Menu opcje:

Filtr rodzinny, zegar, timer, tlo, jezyk

No i co tutaj wybrac?;/

Zobacz w systemie w menu strojeniowe albo w ustawienia w menu obraz ale nie jestem pewien czy tam będzie tryb pc musisz poszukać

Menu strojeniowe > system: do wyboru: GB, I, L. ;/

W ustawieniach obrazu wybieram tylko jasnosc, ontrast i kolor

podaj mi model tego telewizorka

A wiec na odwrocie:

TOSHIBA LCD TV

MODEL NO: 20VL33G