Laptop - jedno wejście jack

Cześć posiadam kompa z jednym wejściem audi jack. dokupiłem do niego przejściówkę http://allegro.pl/adapter-4-pin-mini-jack-3-5-do-laptopa-ps4-smartph-i6906567331.html i teraz działają tylko słuchawki a mikrofon ani systemowy ani podpięty nie rejestruje dźwięku proszę o pomoc.

Podłącz przejściówkę, mikrofon i słuchawki też.
Sprawdź czy pasują dobrze. Nawet minimetr niedopasowania może sprawiać problem.
Potem wejdź w ustawienia dźwięku, nagrywania i odtwarzania.
Sprawdź które urządzenia są jako domyślne.

Jaki to laptop? Nie wszystkie posiadają wejście mikrofonowe. Musi być tzw. combo-jack.
Ze względu na fatalną jakość przetworników, do laptopa najlepiej jednak kupić jakiś zestaw słuchawkowy na USB - jeśli głównie do rozmów to najlepiej dedykowany, np. firmy Jabra (ok. ~150zł za starszy model). Ewentualnie jakąś w miarę przyzwoitą zewnętrzną dźwiękówkę (~300 zł wzwyż).

Posiadam laptopa Asus X555LJ ale z 12 gb ramu i mam combo jack mogę w jednym jacku mieć słuchawki lub mikrofon. Wtyki dobrze włożyłem xD.

Słuchawki od telefonu działają?
Jeśli tak, to sprawdź w jakim są standardzie. Są 2 standardy.
Potem sprawdź czy kupiony adapter jest w tym samym standardzie.

Są 4 rodzaje połączeń…
Znajdź sobie manual serwisowy do swojego modelu lapka i popatrz jak w nim są wyprowadzone sygnały.

1 polubienie

Zadanie dla niektórych.
Znajdź różnice na przedstawionych obrazkach. :wink:

1 polubienie

Hej,

No właśnie mnie też się wydawało, że są dwa rodzaje. No chyba że chodzi o dwie w jack’ach 3,5mm i dwie w jack’ach 2,5mm. :open_mouth:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wy okularów potrzebujecie? :smiley:

1 polubienie

Hej,

A no to napisz mi, czym różnią się schematy 1 od 2 oraz 3 od 4.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

No raczej to widać. Załączaniem na linii aktywnej lub pasywnej.

2 polubienia

Gniazdo w kompie:


str. 20

Adapter:

Mikrofon:

Słuchawki:

Nwm jakie to są typy jacków ale pls pomóżcie. A może to coś źle zaznaczam w oknie dialogowym Relteka…

Kliknij w tym oknie na ikonę “folderu” i wyskoczy okno, zaznacz “Wyłącz wykrywanie przedniego panelu” Tu jest błąd powinno być “Włącz”

Nie mam takiej opcji… :frowning:

Pisałem o podobnym problemie

Hej,

Oki, zwracam honor. Aczkolwiek w przypadku złącz combo linia aktywna czy pasywna nie powinna mieć żadnego wpływu na poprawność działania sprzętu podłączonego do adaptera. Ważniejszy jest standard połączenia, czyli czy mamy do czynienia z CTIA czy OMTP:

Zupełnie nic to nie mówi, bo brak szczegółów, z jakim złączem mamy do czynienia.

Jeśli chodzi o wykrywanie złącz, to zerknij, czy wybór słuchawek z pozycji drugiej coś zmieni. W moim laptopie ma to znaczenie - jak wybiorę pierwsze mikrofon nie działa; działa tylko wtedy, gdy wybiorę słuchawki z drugiej pozycji.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Niestety, a może stety ale ma. Np. słuchawek oryginalnych nie zamienisz g3 vs Note7re.
Grać owszem coś tam będą, ale już mowy słychać nie nie będzie. Zarówno słuchawki jak i fony mają odmienne połączenia. Sytuacja taka sama w przypadku słuchawek apple vs g3 lub Note7re. Też współpracy odmówią z tym, że całkiem.
Sprawdziłam to naocznie (nausznie), chcąc kupić coś fajnego sobie i córce. Musiałyśmy taszczyć oba urządzenia ze sobą i sprawdzać każdą jedną parę. I dopiero jeden przemiły pan sprzedawca w Saturnie wyjaśnił nam o co chodzi z tym tematem.

Hej,

To akurat dziwne nie jest - Apple korzysta z innego standardu niż Samsung.

Nie będę zaprzeczał. Choć na moim Huawei’u i laptopie nie miałem takich problemów zarówno ze słuchawkami z Huawei P8 Lite, Samsung Galaxy A5 czy z Samsungami In-Ear Fit EO-EG920BB.

@progamerinpl - A jak masz ustawione poziomy głośności urządzeń? Jak sprawdzasz, czy mikrofon działa?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak, ale np. jabłuszkowe z takim staruszkiem jak gt540 działają ok.
I bądź tu zaś mądrą i coś sobie kup przykładowo online :wink:

1 polubienie

Gdy podłączam sam mikrofon i wybieram wejście mikrofonu. Wchodzę w “Urządzenia do nagrywania” i patrzę czy jak coś mówię to widać zielone kreseczki. Jak podłączam adapter to ani pukając w mikrofon wewnętrzny ani zewnętrzny nie ma zielonych kreseczek.