Laptop - jedno wejście jack

Hej,

To sprawdź jeszcze to.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nic nie pokazuje,

Podobnie miałem na poprzednim smartfonie. Nie chciało mi się bawić z kupowaniem na “cel-pal” to przelutowałem kable przy wtyczce :stuck_out_tongue:

Hej,

Czyli wybranie jednych słuchawek czy drugich nic nie zmienia?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Słuchawki pansonica działają normalnie na telefonie. Sprzedawca pisze że adapter na 80% ma standard CTIA.
Nie, ani 1 ani 2 opcja słuchawek nic nie zmienia.

Hej,

A jak działają słuchawki podłączone do kupionego adaptera? Dźwięk jest poprawny?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie słychać różnicy.

Bo tutaj nic nie będzie się pokazywać.
Zmiana jest niewidoczna dla systemu operacyjnego.

Po prostu po podpięciu powinien przestać działać mikrofon w laptopie na rzecz tego w słuchawkach. Nadal będzie to mikrofon HD Audio.
Jak podepniesz adapter, to sprawdź czy chociaż mikrofon w laptopie się wyłączył.

Hej,

Czyli odsłuch na słuchawkach podłączonych do adaptera i bezpośrednio do złącza jack jest taki sam, czytaj prawidłowy?

Nie do końca - pojawia się monit, który prosi o zdefiniowanie, jakie urządzenie zostało podłączone.

Dobry pomysł. Podłącz mikrofon podobnie jak słuchawki - czyli bezpośrednio do złącza, przy pomocy adaptera z tym, że w dwóch układach - podłączając mikrofon do złącza dla słuchawek i dla mikrofonu. Daj znać, w którym przypadku działa to poprawnie i czy wyłącza się jednocześni mikrofon wbudowany w laptopa.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Po wybraniu opcji wejście mikrofonowe w Relteku HD Me… i podpięciu mikrofonu do adaptera ale w miejsce Słuchawek działa mikrofon ale dźwięk jest z komputerowych głośników bo wybrałem wejście mikrofonowe…

A po wybraniu pierwszych słuchawek w Relteku i podpięciu słuchawek do adaptera w miejsce mikrofonu słychać dźwięk ale jest ściszony o 80% z maks ustawieniami głośności.

Menadżerze Realteka rzeczywiście jest to widoczne, nie zaglądałem tam.

Na starym ultrabooku Samsunga nic mi nie wyskakiwało, wszystko out of the box.
Działały mi słuchawki od Lumii 920 i iPhona 4.

Z boku mam ikonki głośnika i mikrofonu. W zależności co podepnę, to wyszarzają się.
Autor nie ma czegoś takiego z boku.
Sterownik u mnie: 6.0.1.7543
Kodel: ALC269

Bo cały problem w tym, że wyjście (wejście również) sygnałów na poszczególne złącza gniazda/wtyku jest w większości sprzętów zrobione na stałe. Bardzo nieliczny odsetek ma opcję, gdzie można to programowo zmienić… przypisać sobie. Widziałam w swoim życiu jedynie dwa takie sprzęty w których można było sterować sygnałem we/wy za pomocą pakietu “JackAudio” i odpowiedniego pluginu do niego. I raczej nie ma co liczyć, by te tanie Realteki miały taką funkcjonalność. Inaczej nie byłyby tanie :wink:

Czyli nic już z tym nie zrobię. :frowning:

Jedyne co, to lapka pod pachę i szukać po sklepach próbując. Któreś w końcu zaskoczy.

A co jest źle system czy standard pinów…czy Co?

Mniej nerwów stracisz i zaoszczędzisz czas kupując np. taką kartę

Tania jak barszcz (w sumie nawet niewiele droższa niż niektóre przejściówki z combo-jack), jakościowo to samo co pakują do laptopów. Osobiście używam jej w pracy ze słuchawkami Encore RockMaster i…tak jak mówię, jak każda integra. :wink:

Oba. A poważniej… to problem w dowolności. Producenci robią jak sobie chcą. Nie ma żadnego musu, by używali jednego konkretnego wariantu. Póki się nie zdecydują na jeden, póty będą ceregiele.

A ta karta daje radę…można muzyki posłuchać czy szumy…?

A co będzie pasować na 99% do mojego laptopa i dobrze pełnić swoją rolę https://www.morele.net/adapter-usb-i-tec-usb-3-5-minijack-x2-srebrny-u2ametal-691006/ czy https://www.x-kom.pl/p/329954-karta-dzwiekowa-unitek-y-247a-usb-stereo.html