Laptop - jedno wejście jack

Hej,

A no to napisz mi, czym różnią się schematy 1 od 2 oraz 3 od 4.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

No raczej to widać. Załączaniem na linii aktywnej lub pasywnej.

2 polubienia

Gniazdo w kompie:


str. 20

Adapter:

Mikrofon:

Słuchawki:

Nwm jakie to są typy jacków ale pls pomóżcie. A może to coś źle zaznaczam w oknie dialogowym Relteka…

Kliknij w tym oknie na ikonę “folderu” i wyskoczy okno, zaznacz “Wyłącz wykrywanie przedniego panelu” Tu jest błąd powinno być “Włącz”

Nie mam takiej opcji… :frowning:

Pisałem o podobnym problemie

Hej,

Oki, zwracam honor. Aczkolwiek w przypadku złącz combo linia aktywna czy pasywna nie powinna mieć żadnego wpływu na poprawność działania sprzętu podłączonego do adaptera. Ważniejszy jest standard połączenia, czyli czy mamy do czynienia z CTIA czy OMTP:

Zupełnie nic to nie mówi, bo brak szczegółów, z jakim złączem mamy do czynienia.

Jeśli chodzi o wykrywanie złącz, to zerknij, czy wybór słuchawek z pozycji drugiej coś zmieni. W moim laptopie ma to znaczenie - jak wybiorę pierwsze mikrofon nie działa; działa tylko wtedy, gdy wybiorę słuchawki z drugiej pozycji.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Niestety, a może stety ale ma. Np. słuchawek oryginalnych nie zamienisz g3 vs Note7re.
Grać owszem coś tam będą, ale już mowy słychać nie nie będzie. Zarówno słuchawki jak i fony mają odmienne połączenia. Sytuacja taka sama w przypadku słuchawek apple vs g3 lub Note7re. Też współpracy odmówią z tym, że całkiem.
Sprawdziłam to naocznie (nausznie), chcąc kupić coś fajnego sobie i córce. Musiałyśmy taszczyć oba urządzenia ze sobą i sprawdzać każdą jedną parę. I dopiero jeden przemiły pan sprzedawca w Saturnie wyjaśnił nam o co chodzi z tym tematem.

Hej,

To akurat dziwne nie jest - Apple korzysta z innego standardu niż Samsung.

Nie będę zaprzeczał. Choć na moim Huawei’u i laptopie nie miałem takich problemów zarówno ze słuchawkami z Huawei P8 Lite, Samsung Galaxy A5 czy z Samsungami In-Ear Fit EO-EG920BB.

@progamerinpl - A jak masz ustawione poziomy głośności urządzeń? Jak sprawdzasz, czy mikrofon działa?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak, ale np. jabłuszkowe z takim staruszkiem jak gt540 działają ok.
I bądź tu zaś mądrą i coś sobie kup przykładowo online :wink:

1 polubienie

Gdy podłączam sam mikrofon i wybieram wejście mikrofonu. Wchodzę w “Urządzenia do nagrywania” i patrzę czy jak coś mówię to widać zielone kreseczki. Jak podłączam adapter to ani pukając w mikrofon wewnętrzny ani zewnętrzny nie ma zielonych kreseczek.

Hej,

To sprawdź jeszcze to.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nic nie pokazuje,

Podobnie miałem na poprzednim smartfonie. Nie chciało mi się bawić z kupowaniem na “cel-pal” to przelutowałem kable przy wtyczce :stuck_out_tongue:

Hej,

Czyli wybranie jednych słuchawek czy drugich nic nie zmienia?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Słuchawki pansonica działają normalnie na telefonie. Sprzedawca pisze że adapter na 80% ma standard CTIA.
Nie, ani 1 ani 2 opcja słuchawek nic nie zmienia.

Hej,

A jak działają słuchawki podłączone do kupionego adaptera? Dźwięk jest poprawny?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie słychać różnicy.

Bo tutaj nic nie będzie się pokazywać.
Zmiana jest niewidoczna dla systemu operacyjnego.

Po prostu po podpięciu powinien przestać działać mikrofon w laptopie na rzecz tego w słuchawkach. Nadal będzie to mikrofon HD Audio.
Jak podepniesz adapter, to sprawdź czy chociaż mikrofon w laptopie się wyłączył.

Hej,

Czyli odsłuch na słuchawkach podłączonych do adaptera i bezpośrednio do złącza jack jest taki sam, czytaj prawidłowy?

Nie do końca - pojawia się monit, który prosi o zdefiniowanie, jakie urządzenie zostało podłączone.

Dobry pomysł. Podłącz mikrofon podobnie jak słuchawki - czyli bezpośrednio do złącza, przy pomocy adaptera z tym, że w dwóch układach - podłączając mikrofon do złącza dla słuchawek i dla mikrofonu. Daj znać, w którym przypadku działa to poprawnie i czy wyłącza się jednocześni mikrofon wbudowany w laptopa.

Pozdrawiam,
Dimatheus