Laptop na studia informatyczne do 2200 zl

Witam

Niedługo zaczynam studia informatyczne i w związku z tym chciałbym kupić sobie laptopa służącego mi głównie jako pomoc w nauce i do bycia “mobilnym”. Słyszałem, że do programowania to generalnie każdy sprzęt się nadaje, ale zawsze lepiej mieć jakiś przyzwoity sprzęt, który starczy na dłużej. Od gier mam PC także na kartę graficzną nie zwracam uwagi. Osobiście znalazłem dwa interesujące modele:

http://www.agito.pl/laptop-dell-n5050-1 … 970-459673

http://www.agito.pl/laptop-dell-vostro- … 481-347579

Jednak sam nie wiem czy postawić bardziej na mobilność (mniejszy rozmiar Vostro) czy wygodę pracy (N5050). Proszę o pomoc i propozycje. :slight_smile:

Lepiej mieć większy ekran i mniejszą mobilność niż odwrotnie.

Będziesz widział kilka/naście linijek kodu więcej, to się przydaje. :slight_smile:

Z doświadczenia wiem, że na ekranie z rozdzielczością 1366 x 768 pracuje się źle. Im większa rozdzielczość tym lepiej.

No tak tylko że te co wybrałem mają identyczne rozdziałki także i tu i tu bedę widział tyle samo linijek kodu :wink: A lapki z matrycą 15,6 i większą rozdzielczością widzę że zbyt drogie są aby parametry przy tym były porównywalne.

Myślę, że lepiej będzie wziąć coś z większą rozdzielczością np. ten lub ten.

Cześć! Bzdura co do tej rozdzielczości. Ja korzystałem z kilku laptopów i byłem zadowolony tak więc dla tego pana =D>

Co do laptopów - skoro do gier masz stacjonarkę to proponuję coś z dobrym prockiem i dużą ilością pamięci RAM. Popatrz na tego: HP g6-1350sw. Według mnie jest bardzo dobry, ponieważ posiada wydajny procesor Core i5 drugiej generacji i 4GB pamięci ram. kosztuje niecałe 2100 więc możesz sobie jeszcze zainwestować w dobrą myszkę :slight_smile: Pozdrawiam!

@up

Też korzystałem z tej rozdzielczości i przy pracy z GIMPem czy jakimś IDE brakowało w pionie kilku pikseli.

Przejrzyj recenzje na forum http://nhl.pl/

Może sprawdzone modele z allegro? laptop-toshiba-l300-245-nie-uruchamia-sie-t501409.html#p3152778

@digbuzz

Pisałeś jakiś program przy takiej rozdzielczości? Mam laptopa z taką rozdzielczością i praca w Visual Studio czy MS SQL Server to droga przez męki. W przypadku programów graficznych jest jeszcze gorzej. Laptop to inwestycja na kilka lat więc warto dodać te 200 czy 300zł by móc pracować na nim komfortowo.