Laptop omen czy warto dać za niego 3 tys. zł

Hej
Jak w temacie,oto jego konfiguracja
i7-8750H 8gen.
ram ddr4 2666mhz 16gb
dysk jeden SSD M.2 PCIe: 256 GB samsung drugi 1tb
matryca matowa ips 17 Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti 4gb ddr5
rok używany.Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam

Pytanie, czy chcesz kupić i do czego, czy nie. Rzecz jasna nowsze procki i karty są już na rynku i wydajność mają lepszą. :wink:

Nie warto bo kupisz nowy i lepszy taniej.

To jest dokładnie taka konfiguracja https://www.x-kom.pl/p/477275-notebook-laptop-173-hp-omen-17-i7-8750h-16gb-256-gtx1050ti.html .To w takim razie ile jest teraz wart po roku użytkowania?Głównie chodzi mi aby fifa dobrze chodziła.

Z 2,5k max bym dał.

Za używany nie warto. Za 3k kupisz lepszy i nowego.

Chętnie zobaczę propozycję nowej i “lepszej” 17ki w cenie do 3000 PLN.

1 polubienie

To sobie poszukaj. Wiecznie żyć nie będę by za rękę cię prowadzić.

Nie wierz w bajeczki, że za 3k PLN znajdziesz mocniejszą i nową 17tkę. Moim zdaniem to rozsądna cena (podejrzewam, że laptop jest jeszcze na gwarancji/rękojmi). Imho warto sprawdzić ekran (nie spodziewałbym się martwych pikseli, ale uloty światła na IPSach to “norma”) oraz kondycję SSD (choćby przy pomocy CrystalDiskInfo w wersji portable - stan ogólny i sumę zapisów).

Ja też jestem ciekaw

Popatrz po ile chodzą 17 calowe lapki, 3 tys. zł to raczej absolutne minimum i to za używki.

Dołączam się do “paczenia”. Też chcę zobaczyć taką propozycję.

@dorcel21 Moim zdaniem nie warto. 17-calowe laptopy z reguły są droższe od 15-calowych, lecz w tej cenie, bez systemu idzie dostać już nowy przyzwoity model

Lenovo Legion Y540-17 i5-9300HF/8GB/512 GTX1650
Z kodem ready2play jest za 2899 zł, więc mała dopłata można od razu dokupić dodatkową kość ram. Procesor 4 rdzeniowy 9 generacji, dodatkowo wydajniejsza grafika około 15% względem GTX1050ti. Jeżeli typowo laptop do gier, będzie to lepsze połączenie. Przyzwoita matryca FULL HD IPS, stonowany design, możliwość rozbudowy ram oraz dysku SATA, podświetlana klawiatura.

Z 15-calowych będzie jeszcze taniej podobna konfiguracja.

Propozycja ciekawa ale jestem przyzwyczajony do 17 cali ,taki mam obecnie.Jak pisałem będę grał przeważnie w fife .Dzięki

Ten model który Ci podałem jest 17-calowy. Do gier będzie to sensowniejsza propozycja z racji wydajniejszej karty graficznej.

Zasadnicze pytanie czy aby koniecznie laptop to przemyślany zakup czy tylko zwykły lans… za te pieniądze efektowniejszym wydajniejszym zakupem będzie komputer…

Wydajniejszy będzie stacjonarny komputer, natomiast na wyjazdy lepszy jest laptop. Dobrą opcją jest też L340.
Lenovo IdeaPad L340-17 i5-9300HF/8GB/512/Win10 GTX1050
Przyzwoity laptop z dobrym układem chłodzenia. Ma możliwość rozbudowy RAM-u, oraz dołożenia drugiego dysku. Do fify gtx 1650 wystarczy a nawet może być to laptop z kartą 1050/50Ti. Jest to droższa wersja z dołączonym Windows-em 10, natomiast jak laptop może być bez systemu, no to Legion jest bardzo dobrą opcją. W dobrej cenie jest też 15-stka Paviliona z 1650-tką.
HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1650 144Hz
Smukły i elegancki laptop gamingowy z ekranem o przekątnej 15,6" cala z odświeżaniem 144Hz. Przed zakupem można ogarnąć voucher hp promocyjny, to wyjdzie 2,7k.

Ten HP Pavilon jest ciekawy mimo 15 calowego ekranu ale ma 144hz matryce i lepszą karte graficzną.A jak jest z tym procesorem ryzen da radę przy tej karcie?Wiem że stacjonarny byłby lepszy ale nie jestem aż takim zapalonym graczem.Jak pisałem wyżej będę grał przeważnie w fife i pobawić się amatorsko w obróbkę video.

Wg tego kalkulatora są idealnie CPU i GPU spasowane w FHD (im wyżej tym większy rozjazd).

Dokładając jakieś dwie stówki masz nowego Legiona z 1650.