Laptop + osobny monitor

Witam,

w laptopie zamontowałem dodatkowy monitor i jest problem. Na dodatkowym monitorze pokazuje się tylko tapeta, a w monitorze od laptopa pokazuje sie wszystko.

Nie mogę wyłączyć tego Monitora i włączyć monitora zewnętrznego. Dlaczego?

Oto zdjęcie, po kliknięciu w “CRT” wyskakuje mi właśnie ten komunikat co jest nad okienkiem.

I jak wyjade myszką w prawo na ekranie w laptopie to myszka pojawi sie na monitorze :smiley: Coś jest nie tak. :frowning:

może odznacz opcję Rozszerz obraz panela…

To jest akurat ustawienie od LCD w laptopie. Jak chce kliknąć CRT (monitor zew.), to otrzymuję własnie taki komunikat jak na zdjęciu.

Nie wiem już sam, proszę o pomoc. Na monitorze, który podłączam jest pokazana dalsza prawa część monitoru laptopa. Nie ma paska ani ikon, bo pasek windowsa i ikony zmieściły się na 1 ekranie i sa na tą rozdzielczość. :frowning:

a na klawiaturze nei ma skrótu z klawiszem FN ?? np. FN+F coś tam ?? oblukaj.

Nie mam takiego klawisza. :frowning: W ustawieniach ekranu mam 2 monitory, musze wyłączyć ten od laptopa i zrobić tak, aby cały pulpit pokazał się na monitorze zewnetrznym, ktory podlaczam. Jest to Samsung SyncMaster 151N, może jakieś sterowniki do niego potrzebne?

Zdjecie:

ofd3le.png

@edit:

Jak biore przycisk Identyfikuj , to na monitorze laptopa pokazuje się 1, a na monitorze zewnętrznym 2.

Pytanie: Jakiego używasz Windowsa?? W jakiej wersji? Jaki Laptop i jaki monitor został podłączony? Podaj więcej szczegółów.

Windows XP Professional SP3. Laptop Medion, monitor do komputera stacjonarnego Samsung SyncMaster 151N.

Pokazałes na pierwszym obrazku fragment interfejsu twojej karty graficznej.Kliknij pomoc i odszukaj jak sie robi klonowanie (clone,simultaneous).Jeśli nie ma takiej mozliwości to musisz poszukać nowszego sterownika do niej(cały czas mówie o karcie w laptopie).

Jednocześnie wyszukaj w instrukcji do laptopa czy nie ma możliwości sterowania przełaczaniem ekranów.

Na wielu laptopach taka mozliwośc daje przycisk Fn+F8 (wtedy,gdy jest juz ustawiony w karcie tryb klonowania,mozna przełączać obraz między ekranami )

Kiedy wybierzesz w karcie opcję klonowanie,musisz pamietać by na ekranie laptopa ustawić taką samą rozdzielczość jaką ma monitor.Inaczej obraz na monitorze bedzie spaprany.

P.S.Masz w tej chwili ustawiony tryb Rozszerzenia czego efektem jest to ze obraz pulpitu jest rozciągnięty na dwa ekrany (klonowanie spowoduje ze ekran będzie jeden,taki sam na laptopie i na monitorze)

Nie mogę nigdzie znaleźć Pomocy w tych sterownikach. :frowning: A co do Rozszerzenia, to gdy to wyłącze na drugim monitorze dalej to samo. ;/

Podaj mi jaka masz karte graficzna, i nazwę sterownika (dokładnie)

Karta graficzna VIA Chrome9 HC IGP. Sterowniki (?) nie wiem gdzie, ale w Menedżerze urządzeń jest napisane:

Pierwsze zdjęcie,zakładka Opcje.Co tam jest-wyszczególnij

To są jedyne opcje tych sterowników. Oto zdjęcie:

2q2k012.png

Nigdzie nie moge znaleźc jakiejkolwiek instrukcji więc zrobimy troche inaczej.

Zobacz twoje zdjęcie 2.Znajdź sie w tym miejscu,kliknij Zawansowane.Jakie tam masz zakładki

Może to ci sie przyda http://support.packardbell.com/uk/item/index.php?i=instr_video_TVOut_TwisterKπ=platform_Weasel

U mnie w zakładce Monitor nie mogę wybierać monitorów. Mogę wybrać tylko w Pulpit > PPM > Wlasciwosci > Ustawienia . I w monitorze drugim nie mogę zaznaczyć “Uzyj tego urzadzenia jako monitora głównego”. :frowning:

Może nowsze sterowniki do karty graficznej? Gdzie znajde?

http://www.viaarena.com/Driver/P4M900(CE-VN896(CE)_200701k_XP_wIShld.zip

tutaj

Skąd mam wiedzieć, że to są najnowsze sterowniki?

bo takie są na stronie producenta układu…człenniu nie rób żalu… :]

Po ostatniej instalacji “najnowszych” sterowników grafika mi padła w grach… zaryzykuje i zainstaluje bo mi Quake III nie dziala a po lanie chce zagrac: