Laptop sam sie wyłącza

Obojetnie co robie na laptopie on mniej więcej co 2 moze godziny sie wylacza(czasami mam wlaczony caly dzien laptop na zasilaczu)

pojawia sie czarny ekran a za chwile niebieski niestety nic nie moge tam odczytac na tym niebieskim bo po chwili sie wylacza i wlacza od nowa jak gdyby nigdy nic

o co chodzi??

Może sie przegrzewa ?

Jakie temp. ?

sprawdż programem Everest (podsumowanie>czujnik)

viewtopic.php?f=15&t=233971#p1539687

angelika390 , usuń, w takim razie ten wątek: viewtopic.php?f=22&t=255246

Odczytaj pliki DMP: http://forum.purepc.pl/temat/FAQ/8/Debu … try1167930

jaki podano kod błędu i co go powoduje?

PPM na mój komputer -> właściwości -> zakładka zaawansowane -> sekcja odzyskiwanie, przycisk ustawienia -> odznacz opcję automatycznie uruchom ponownie.

Jak problem ponownie się pojawi to spisz treść błędu.

temperatury:

Właściwości czujnika

Typ czujnika HDD

Temperatury

Procesor 55 °C (131 °F)

Seagate ST9160821AS 50 °C (120 °F)

angelika390 , skoro Masz bluescreena, to odczytaj co tam podano. Jak to zrobić, już pisałem.

problem jest z tym plikiem DMP bo w instrukcji jest napisane:

Teraz musimy odszukać nasz plik dumpa. Standardowo Windows XP zapisuje je sobie w %systemroot%/minidump (w moim przypadku jest to c:\windows\minidump) i tam wlasnie nalezy ich szukać. Zobacz Foto

Pliki te posiadaja unikalną nazwę, na przyklad: Mini121504-01.dmp

a ja nigdzie nie moge tego pliku znalezc mam Viste

angelika390 , sprawdź w C:\Users\Appdata\Local\Temp*.DMP.

a co do tego:

PPM na mój komputer -> właściwości -> zakładka zaawansowane -> sekcja odzyskiwanie, przycisk ustawienia -> odznacz opcję automatycznie uruchom ponownie.

Jak problem ponownie się pojawi to spisz treść błędu.

niewiem co oznacza PPM i we wlasciwosciach mojego komputera nie ma zakladki zaawansowane

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 14:15 został dopisany post przez angelika390

wogole w dysku C nie mam Users

PPM - prawy przycisk myszy, być może masz ten folder ukryty. Spróbuj nacisnąc przycisk Pause/Break na klawiaturze, wtedy, kiedy pojawia się ten bluescreen. Podaj w tym wypadku kod błędu i plik, który powoduje ten błąd, jeśli takowy jest.

Wcześniej nie napisałaś jaki system posiadasz więc przyjąłem, że masz XP.

P rawy P rzycisk M yszy (PPM) na komputer -> właściwości -> z panelu po lewej wybierz zaawansowane ustawienia systemu -> na zakładce zaawansowane w sekcji uruchamianie i odzyskiwanie wybierz przycisk ustawienia -> w sekcji Awaria systemu odznacz Automatycznie uruchom ponownie.

Users = Użytkownicy

Aby folder AppData był widoczny w opcjach folderów odznacz pokaż ukryte pliki i foldery.

w panelu we wlasciwosciach sa tylko

ogolne

skrot

zabezpieczenia

szczegoly

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 14:24 został dopisany post przez angelika390

wiec w tych uzytkownikach niema AppData sa tylko

Angelika

Default

Publiczny

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 14:26 został dopisany post przez angelika390

jak narazie dzisiaj jeszcze nie pokazal mi sie ten niebieski ekran

d810fe1ba75fb60em.jpg

Powtarzam jeszcze raz…

Pełna ścieżka: C:\Użytkownicy\NAZWA_UŻYTKOWNIKA\AppData\Local\

Dodatkowo sprawdź w C:\Windows\

odznaczylam to zeby sie automatycznie nie resetowal i chyba juz nie bedzie

dzieki za pomoc

BSOD zapewne jeszcze się pojawi, gdy to nastąpi spisz jego przyczynę i kod błędu.

BSOD co to jest?

no i sie pojawilo

cos takiego pisalo

END_OF_NT_ECALVATIO_PERIOD

If this is the first time you’ve seen this stop error screen, restart your copmuter.If this screen appears again, follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.If this a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software.

Disable BIOS memory options such as caching or schadowing.If you need to use Mode to remove or disable componentes restart your computer press F-8 to select

Advanced satrtup Opions and them select Safe Mode

technical information:

STOP:0x00000098(0x670CA980, 0x01C8DB0D, 0x00000000, 0x00000000)

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 21:35 został dopisany post przez angelika390

BSOD co to jest?

no i sie pojawilo

cos takiego pisalo

END_OF_NT_ECALVATIO_PERIOD

If this is the first time you’ve seen this stop error screen, restart your copmuter.If this screen appears again, follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed.If this a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.

If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software.

Disable BIOS memory options such as caching or schadowing.If you need to use Mode to remove or disable componentes restart your computer press F-8 to select

Advanced satrtup Opions and them select Safe Mode

technical information:

STOP:0x00000098(0x670CA980, 0x01C8DB0D, 0x00000000, 0x00000000)

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 21:37 został dopisany post przez angelika390

a co do tego DMP to znalazlam te cale katalogi ale tam nie ma takiego pliku z rosrzerzeniem .dmp

Można powiedzieć, ze BSOD to jest to, co przedstawiłaś w ostatnim poście, ale tutaj masz więcej info na ten temat.

olcia9393 , pięknie to wyjaśniła, ja dodam BSOD, czyli niebieski ekran śmierci.

Niestety wygląda to na problem sprzętowy. Jeżeli laptop jest na gwarancji, to oddaj go do serwisu.

Jeżeli nie to przetestuj pamięć Memtestem86. Odłącz wszystkie zewnętrzne urządzenia, które mogą spowodować błąd (jak nie będzie go, to stopniowo podłączaj). Jak potrafisz, to sprawd, czy taśma dysku twardego jest dobrze dociśnięta.

a z ta temperatura to co moze sie przegrzewa czy cos tam bo w zeszlym tgodniu laptop byl wlaczony kilka dni i nocy i nic takiego wtedy nie bylo caly czas byl na zasilaczu

Temperatury

Procesor 58 °C (136 °F)

Seagate ST9160821AS 53 °C (127 °F)

W dniu 07.07.2008 , o godzinie 21:52 został dopisany post przez angelika390

one sa wporzadku??