Lek na zapamietywanie

(system) #1

Cześć mam pytanie czy znacie jakieś środki na szybkie zapamiętywanie, tak abym przed sprawdzianem spożył to, nauczył się i napisał na 5 . Moga to być syropy tabletki czy coś innego ale by działało.

(Agatonster) #2

stryju51 ,

Przenoszę temat do działu - Na luzie...

OTy Kosz

(Feelek3) #3

HAHAHA dobre...

Polecam Ci taki sposób: nauczyć się 2-3dni przed tym czego masz się nauczyć na "5" a dzień przed sprawdzianem jeszcze raz się tego naucz.

A jak chcesz szybko zapamiętywać, to tak jak sport, czym więcej będziesz trenował tym będziesz lepszy :slight_smile:

(Magdalena1999) #4

"tak abym przed sprawdzianem spożył to, nauczył się i napisał na 5"

LOL! Każdy by tak chciał. Trochę pomaga lecytyna + witaminy z grupy B + magnez (+ ewentualnie witamina C i kofeina), ale na cuda nie licz, i trzeba pobrać parę dni, zanim naprawdę zacznie działać. Powodzenia na tym sprawdzianie :slight_smile: .

(freyah) #5

Parę dni to za mało- z miesiąc spokojnie, żeby zauważyć jakieś efekty- tak kumpele mówiły.

(Loczek__16) #6

Ja kiedyś dostałem od neurologa takie lekarstwo,było własnie na pamięc ale był efekt uboczny taki że sie od tego można uzależnić.Tylko na recepte i dwa pudelka na miesiąc miałem-nie duże.Lek sie nazywał Depakina Chromo-Chyba nawet troche mi tego zostało.Uzywałem tego pare tygodni.Tylko po zażyciu jest dziwne odczucie krążenia krwi w organizmie.Teraz na to nie zwracasz uwagi ale jak weżmiesz lek to zobaczysz. :smiley:

(Pieciaks) #7

Depakine-Chromo to lek na padaczkę, a nie na szybkie zapamiętywanie i jest to lek na receptę - wątpię, żeby stryju51 dostał to od ręki ;p

Jedynym lekiem na szybkie zapamiętanie, jest... po prostu dłuższa nauka. Możesz jedynie wesprzeć się kilkoma suplementami (magnez + B6), ale piątki nie dostaniesz od wzięcia tabletki.

Polecam stronę http://szybkanauka.net/ - tam mozesz znaleźć naprawdę wiele ciekawych porad i sposobów na naukę.

(Stasiek1240) #8

Kup ziemniaki, ogóra, śmietane i zmiksuj wszystko. Możesz dorzucić wszystko co zostało z wczorajszego obiadu, oraz wszystkie zepsute produkty z lodówki. Będziesz miał taką sodomę w żołądku, że będziesz miał dużo wolnego czasu, aby pouczyć się na sprawdzian w bardzo ustronnym miejscu. :smiley:

Nie no temat po prostu boski. :lol: Naprawdę na poziomie. :smiley:

stasiek1240 , widać że w szkole kujon byłeś i rzadko lekcje opuszczałeś .

Wystarczy 1 surowy ziemniak i masz tydzień z głosy .

Najlepiej uczyć się 3 dni przez tym sprawdzianem i nawet mało ale ważne aby sobie to wszystko powtórzyć .

(Maciejboss) #10

A "sesja" w radiu eska reklamuja

(L.B.G.) #11

Piracetam

(Marcinb677) #12

ja ze swojej strony polecam Vita Buerlecithin stosuje ją już od dłuższego czasu i nie mam żadnych problemów z zapamiętywaniem... butelka 1-litrowa kosztuje w aptece ok 40 zł ale i tak warto... jeśli nie chcesz lecytyny w płynie to polecam jakieś tabletki lub pigułki które maja w składzie lecytynę...