Lekki, dobry antywirus

(stanek.94) #1

Poszukuję bardzo lekkiego i dobrego antywirusa na xp sp3. Tylko żeby można było bez neta korzystać, bo mam go na działce i baza wirusów powinna być do ściągnięcia lub od razy podczas instalowania.

(system) #2

Żaden antywirus podczas instalacji, z samego instalatora, nie zainstaluje Ci pełnej bazy wirusów. Chociaż raz podczas instalacji musisz mieć kontakt z siecią. Moim zdaniem "najlżejszy" i skuteczny (i znany pod tym względem) jest Avira Antyvir. Bazę można też pobrać oddzielnie.

(Xeon Bloomfield) #3

Zgadzam się z kolegą wyżej: Avira to najlżejszy i najbardziej skuteczny na to obciążenie antywirus... Godny polecenia na słabszy sprzęt...

(Radek258) #4

PANDA Cloud Antivirus bez neta? Niezbyt dobry pomysł.

(wosmar) #5

nod32 w wersji 2.7 idealny do XP. Bazę wirusów możesz aktualizować bezpośrednio albo ściągnąć sobie plik

ze strony producenta (np.: na pendrive)

(IrasDeeJay) #6

Ja polecam też Pandę ale w wersji Anivirus Pro albo wyżej. Bardzo lekki, i bardzo skuteczny. Sygnatury wirusów można instalować z pendrive.

(Arek1242) #7

Jeżeli chcesz coś dobrego a nie płatnego to Avira najlepsza. Natomiast coś bardzo dobre, płatne i małe wymagania to zdecydowanie Norton. Poleciłbym Kasperkiego, ale wymagania nie są najlżejsze :wink:

(Chillout) #8

Avast i pobierasz też bazę co jakich czas: http://www.avast.pl/index.php?link_id=11&page_id=13

(Andzikj) #9

Mi się wydaje, że takim najlepszym jest NOD - sama mam takiego antywirusa i sprawdza się bez zarzutów. Moim zdaniem nie ma potrzeby inwestowania w coś droższego, bo ten się w zupełności sprawdza. Jak dla mnie jest ok i z tego co wiem, to jest najbardziej popularnym programem.

(sosen86) #10

Jak najbardziej avira. Bazy wirusów również do ściągnięcia w necie

(Arek1242) #11

=D> Gratuluję wiedzy. CZŁOWIEKU! !!

(Laszjwrz) #12

Rada co do Avasta jest całkowicie słuszna. Nowa wersja 5 nie jest zasobożerna, aczkolwiek użytkownicy, którzy nie mają o niej pojęcia, a są zrażeni do tego produktu przez wersję 4 tkwią w błędzie. Avast zapewnia dobrą ochronę na podstawowym poziomie dla przeciętnego użytkownika, a skoro ktoś pyta o produkt, to za pewne takim użytkownikiem jest - nie chce żeby autor postu czuł się urażony.

Będąc na bieżąco użytkownikiem testującym Avasta i Avirę (mowa o najnowszych wersjach) jestem skłonny stwierdzić, że Avast sprawuje się znacznie lepiej.

(Rmk) #13

Głos na Avirę, lekka funkcjonalna w miarę skuteczna i darmowa.

(A Florczyk) #14

Zdecydowanie polecam NOD'a, lekki, szybki, instalacja bazy wirusów z dowolnej lokalizacji (np. co jakiś czas przyniesione na pendrive).

(JNJN) #15

OTy kosmos.JNJN

I Avast to naprawdę dobry bezpłatny antywirus.

(Arek1242) #16

Właśnie sprawdziłem w PC Format, i z najlepszej dziesiątki antywirusów, Norton ma najmniejsze wymagania, i jest na drugim miejscu. Avira Premium Security Suite (to nie ta darmowa) jest na dziewiątym miejscu, a gdzie by była darmowa...

(Rokisfun) #17

Ja lubie Nortona - instaluje go na kazdym kompie ktoremy stawiam system i wszedzie jest ok

(Jaceli) #18

Ja polecalbym nortona bo raz ze dziala bardzo lekko, a 2 ze mozna sciagnac aktualizowana baze wirusow i przyniesc na pendrajwie i zaktualizowac wersje. choc z 2giej strony jak nie ma netu to i o wirusa trudniej :slight_smile: BTW: Nie strach na dzialce zostawiac kompa?

(Laszjwrz) #19

Twoja wypowiedź nie ma sensu. Na każdym komputerze, bez względu na to czy ma się odstęp do sieci, czy nie, powinien być zainstalowany antywirus. Szczególnie w przypadku niedoświadczonego użytkownika. Nie rozumiem po co utrudniać sobie życie i skanować nośniki wymiennie na innych komputerach - na których de facto może znajdować się wirus. Mało tego. Nie chodzi już nawet o pobieranie przez malware innego syfu z sieci, ale o sam fakt "jego" obecności w systemie i utrudniania pracy.

(Frog) #20

OT - kosz.