Lenovo G510 a aktualizacja Windows 10 2004 lub 20H2

Czy jest szansa, że Laptop Lenovo G510 dostanie aktualizację do Windows 10 2004, tzw. majową? W Windows Update jedynie informacja na temat tego, że gdy będzie gotowa, to się pojawi. Na stronie Lenovo szukałem info, ale nic nie znalazłem. Ktoś pomoże?

Tak ci spieszno do Cortany? :stuck_out_tongue_winking_eye: Wersja 2004 to porażka, same są z nią problemy, jeśli nawet ominie cię i dostaniesz dopiero kolejny build to się tylko cieszyć :wink: Poprawki bezpieczeństwa dostajesz tak czy siak.

Kto to wie. W sumie trudno powiedzieć. Twój laptop jest dość wiekowy oparty na starym chipsecie Intela. Jeżeli tak bardzo chcesz 2004 (choć w sumie nie wiem do czego Ci ona jest potrzebna?) to zawsze możesz wymusić aktualizację ręcznie (oczywiście najpierw robiąc kopię bezpieczeństwa).

1lajk

Nie zalecam tego robić. Jeśli MS nie udostępnia mu tej wersji, to zna jakiś problem z kompatybilnością.

Ja wymusiłem upgrade i zaczęła się jazda bez trzymanki łącznie z tym, że zacząłem dostawać komunikaty o nielegalności wersji systemu, a sam komputer zaczął wpadać w boot loopy przez problem z aktualizacjami i czeka mnie teraz czysta instalacja jak się zbiorę z wolnym czasem :wink:

Ja też nie. Podaję tylko to jako jedną z możliwości. Jednak podobnie ja ty zalecałbym pozostanie przy aktualnej wersji bez parcia na 2004. Ani to żadna rewolucja, ani jakieś wielkie zmiany i wiele rzeczy trzeba wyłączać zaraz po instalacji jak wspomnianą Cortanę bo w polskiej wersji W10 jest bezużyteczna.

Wiekowy, nie wiekowy, ale jest. Dołożyłem RAM-u, wymieniłem dysk na SSD, wywaliłem napęd DVD, w jego miejsce włożyłem HDD i śmiga aż miło. Skoro nie dostanę 2004, to kolejne buildy są już raczej wykluczone, przez co pozostanę bez wsparcia i update’ów. A tego chciałbym uniknąć. Chciałbym też uniknąć instalacji Linuxa na tym kompie, jest to mój komp do pracy, gdzie mam PS i LR, a jak wiadomo one na Linuksie nie działają, albo w najlepszym wypadku bardzo opornie.

Niekoniecznie. Myślę, że problemem u ciebie może być jakiś niekompatybilny sterownik który powoduje błędy na nowej wersji. Na tej stronie sprawdzisz aktualne i rozwiązane problemy z wersją 2004. Opierając się o swoją konfigurację laptopa możesz wtedy sprawdzić dlaczego jeszcze aktualizacja u ciebie nie jest dostępna i na jakim etapie jest rozwiązanie probelmu:

To nieprawda. Upgrade do nowszego builidu =/= brak aktualizacji :wink: Upgrade to taki trochę stary service pack z nowymi funkcjami i zbiorczymi poprawkami, ale wsparcie bezpieczeństwa każdy build ma przez kilka lat (nie pamiętam dokładnie, ale chyba ze 2)

edit.
1909 ma wsparcie do 11 maja 2021
https://support.microsoft.com/en-us/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

Dokładnie tak jak pisze @pocolog. Wersja na której teraz siedzisz zakładam, że to (1909) jeszcze długo będzie wspierana. Poza tym czekaj cierpliwie. Wiele problemów z 2004 już rozwiązano i zostało już ich naprawdę niewiele do rozwiązania. Choć bardziej z punktu pesymistycznego wciąż jeszcze są nierozwiązane błędy które pojawiły się zaraz po premierze 2004. Jednak rozwiazywanie problemów posuwa się powili cały czas do przodu. Więc na twoim miejscu nie stresowałbym się i czekał cierpliwie aż WU sam zaproponuje ci instalację nowej wersji.

Tak mi się jeszcze przypomniało, że dobrze by było sprawdzić czy dla twojego laptopa nie ma nowszej wersji BIOS. Być może masz wgraną jakąś wiekową wersję i to ona też może wstrzymywać aktualizację.

Może dostaniesz przeskok na wersję 2009, o ile twój sprzęt będzie kompatybilny. Natomiast jeżeli MS blokuje update do 2004, to znaczy twój sprzęt nie jest jeszcze gotowy dla tej wersji lub coś jest niekompatybilne. I lepiej nie wymuszać ręcznie update do 2004. Bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

Chętnie bym sprawdził, a nawet zrobił update BIOS, ale… powiem szczerze, że nigdy tego nie robiłem i nie chcę z lapka zrobić przycisku do papieru.

Próbuj dzisiejszych aktualizacji Mam Lenovo Ideapad 330 i działa wszystko Mam wersję 2004 kompilacja 19041.450 powodzenia.

Próbowałem, wyszukiwałem i jedyne co dostałem w odpowiedzi, to “wszystko jest aktualne”.

Czy wy czytaliście ze zrozumieniem, co napisałem i co napisały jeszcze inne osoby odnośnie aktualizacji do 2004 ?

Zapomniałem ci wczoraj dopisać, wejdź w Ustawienia-aktualizacje i zabezpieczenia=Windows Update i ustawienia zaawansowane tam wszystkie klucze z off daj na ON czyli przesuń to co trzeba.W wielu przypadkach to pomogło komu to kazałem zrobić u mnie jak i wielu znajomych to zadziałało i aktualizacje poszły.Testuj przyjacielu, pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Oczywiście. Ja tak. Poczekam. Czekałem tyle, to jeszcze poczekam.

Wczoraj zainstalowałem ręcznie wersję 2009. Jak na razie działa. Był tylko problem ze scrollowaniem gestami w menu start. Na szczęście dało się to naprawić poprzez zmianę w rejestrze https://www.youtube.com/watch?v=bX8KApIXBoU&t=3s

Niestety, ze względu na problemy ze sterownikiem Bluetooth (niedziałająca myszka - cały czas przerywało) musiałem przywrócić poprzednią wersję windows w której wszystko działa.
Wygląda na to, że nasz laptop już nie dostanie nowej wersji windows.

Producent nie ma nowszej wersji sterownika na stronie?

Nie ma.