Licencja na Windows wkrótce wygaśnie. Wiersz poleceń mówi że 25 października

No trochę kolega pojechał, ale zrób tak jak mówię.
Po prostu znajomy wie, co instalował i jak zrobić - aby było dobrze.
Powiedz, że pojawia się monit o tym, że wygaśnie wkrótce licencja.
Jeśli pojawił się ten monit niedawno to jest możliwe, że sam zniknie, kiedy lapek nawiąże połączenie z serwerem Microsoftu.
Ale to takie może.
Jeśli nie to jak wyżej.
Na pewno system nie został aktywowany normalną licencją niestety.

Gwarancja jest z tego co wiem. Przepytam go jutro i jak przyzna się, że system jest piracki, to kupię licencję w Media Expert i mu podziękuję. Może do tego napęd do płyt na zaś i za system dam ponad 100 złotych mniej na DVD niż USB, a nowy laptop w przyszłości kupi się bez systemu i wykorzysta ponownie pudełkowy. Waham się trochę, bo rodzice nie są tak obeznani i znów będą się awanturować, że wydaję kasę na niepotrzebne rzeczy

Dlatego nie panikuj tylko porozmawiaj ze znajomym.
On znajdzie rozwiązanie.
To moje zdanie a Ty zrobisz co będziesz uważał.

1 polubienie

Ta wrzuci sobie w koszta 600 zł za licencję jak użył tej za 10 zł z Allegro, bo laptop od producenta był bez systemu lub kolejny „Linux friendly” model.

A wersja OEM na płycie lub USB jest taka, że można ją przenosić jak jest kupiona osobno? Media Expert sprzedaje właśnie taką i innej nie ma

Wersja OEM jest to wersja przypisana do urządzenia i poza pewnymi wyjątkami nie jest ona do przenoszenia na inne komputery. Do przenoszenia masz wersje box/retail

1 polubienie

W przypadku W10 OEM można przenieść (ale z zabawą), natomiast usb W10 jest boxem (był jak ja brałem) i raczej przy niewielkiej różnicy polecam jego.

1 polubienie

Jednak ojciec zadzwoni do kolegi, bo bardziej się z nim zna niż ja. Wczoraj mu nie mówiliśmy o tym, bo cały czas siedział z fakturami do wieczora. Już planuje, żeby Windows i tym razem był zcrackowany, bo w domu nikt tego nie sprawdzi, ale jak znów będzie musiał być „taniej” z ograniczonym terminem ważności to pomyśli że jednak lepiej kupić za 500 czy 600 złotych lub przejść na Linuksa i siostra będzie musiała oswoić się z nim. Przyznam, że kiedyś XP też mogliśmy mieć nielegalnego i z innego serwisu, bo po każdym otwarciu na pulpicie była informacja, że jest nieoryginalny i nic poza tym się nie działo co by miało na ty wskazywać. Raz zwariował prawdopodobnie przez wirusa i zmieniła się tapeta, włączył się styl klasyczny, a tapeta na ekranie blokady była jedną z Visty. Wszystko na raz się zmieniło i system wyraźnie zwolnił. Pamiętam, że to ta była na ekranie blokady:

Serio? Crackować system? Spoko. Pamiętaj tylko, dać sąsiadowi pin do karty, jakby chciał dodatkowej kasy. I złóż potem reklamację w banku „To nie ja wypłaciłem, tylko złodziej, a antywirus był dziurawy/wyłączony, bo mam pirata”. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Crack w systemie potencjalnie umożliw dostęp do Twoich kont, gdyż może modyfikować też zabezpieczenia, o problemach z aktualizacjami i stabilnością nie wspomnę. :wink:

Ogólnie nie polecam…

Aj tam. Zgada się z tymi od nieużywania żadnego antywirusa, co nigdy żadnego wirusa nie mieli, i będzie eleganckie używanie.

Zapomniałem jeszcze dodać, że wiersz poleceń mówi, że system to Core Edition, a nie Home Edition jak wszędzie indziej jest podane. Z tego co czytałem, to nie jest to samo, a u mnie po wpisaniu slmgr/xpr pisze normalnie Professional edition. Teraz komunikat o wygasającej licencji u siostry trzeba zamykać trzy razy jeden po drugim w tym samym czasie, więc chyba musi być coś jeszcze dodatkowo spieprzone

Spokojnie, zrobi to jakąś metodą bezwirusową żeby system się nadawał i konsekwencje mogłyby być tylko prawne

Od dawna nie ma już wesji OEM. Każdą można przesieść przez konto.

Zakup produktu OEM – licencja z możliwością przenoszenia?

Warto jednak dodać, że Microsoft wraz z wydaniem systemu – Windows 8, zmienił zasady licencji oprogramowania sprzedawanego jako OEM. Użytkownicy, po odinstalowaniu systemu z jednego komputera, mogą go zainstalować na innym sprzęcie. Zmiany były podyktowane brakiem wydania wersji BOX dla Windows 8.

1 polubienie

Więc Media Expert ma nieaktualne informacje?

Nie wersja oem a wersja retail to dwie różne wersje. Jeżeli media expert mówi ze to oem to zapewne to oem.

To prawda ze Windows 8 zostały zmienione postanowienia które następnie zostały ponownie zmienione w Windows 8.1.

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/OEM/Windows/10/UseTerms_OEM_Windows_10_Polish.htm

https://www.microsoft.com/en-us/Useterms/RETAIL/Windows/10/UseTerms_retail_Windows_10_Polish.htm

Tutaj masz umowę licencyjna windowsa 10 w wersji oem i retail jak chce ci się poczytać :slight_smile:

Niby łapie się to pod punkt 4b ale z MS zawsze było to kombinowane.

1 polubienie

To co masz na zrzucie, to (jak napisali już inni) Windows aktywowany kluczem organizacji (KMS), a nie kluczem MAK, jak być powinno. Czyli (w Twoim przypadku na 100%) pirat.
Tak to powinno wyglądać:

1 polubienie

Czyli kupiony na sztuki, za 10 złotych Allegro. :wink:

I dla przypomnienia wątek o kluczach kms :slight_smile:

Dziwne, ale ta (nielegalna?) i to bez jakichś dziwnych szemranych programów z netu, czy też aktywatorów z wirusami, metoda aktywacji za pomocą jedynie wiersza polecenia - z tego co piszą na You Tube działa, niektórym już rok czasu…więc jak to jest?
System legalny, czy nie.
A może inaczej, aktywowany legalnie pirat?

Prawda? Klucze generyczne masz z oficjalnej strony MS.

The Key Management Service (KMS) is an activation service that allows organizations to activate systems within their own network, eliminating the need for individual computers to connect to Microsoft for product activation. It does not require a dedicated system and can be easily co-hosted on a system that provides other services.

Całe pytanie de fakto to co to jest: kms.teevvee.asia ??? (to, że to jakiś serwer zarządzania kluczami to wiadomo ale dlaczego to istnieje?! )

Dla zainteresowanych domena jest zarejestrowana na panią Nguyễn Thị Thu Hà mieszkającą w tajwanie.

Po wejściu na stronę widać, że działa to na centos