Licencja na Windows wkrótce wygaśnie. Wiersz poleceń mówi że 25 października

kms…(edit).msguides.com
To jeszcze lepsza sytuacja, bo to wygląda już na typowo serwer microsoftu…
Z opisu przytoczonego przez ciebie wynika, że to forma ułatwienia.
Powiem tylko tak.
Jak widać za…ego ułatwienia.

To jakiś randomowy blog wordpress. Jak cudem działa na Windows Serwer to może ktoś przepłaca.




A tam, pewnie po cichu zainstalowany BricoPack Vista Inspirat Ultimate:

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/rozszerzenia_pulpitu/BricoPack_Vista_Inspirat_Ultimate.html

@krystian3w
Nie wiem, piszesz tyle fajnych rzeczy, ale masz jakiś dziwny sposób wyrażania, jakbyś pisał na jakimś forum dla profesjonalistów.
Trudno ogarnąć nie raz o co chodzi…przynajmniej dla mnie.
„Jak cudem działa na Windows Serwer to może ktoś przepłaca” nie rozumiem, ale to możliwe, że tylko ja - o co chodzi tak dokładnie.
Kto? Przepłaca? Ten cały adres to nie serwer microsoftu?
A ten?
[.(edit).com]
Dobra, bo to chyba też nie microsoftu…bo jest tam mnóstwo produktów aktywacji za darmo, więc nie może być microsoftu…
Czyli nie wiem już, te całe klucze organizacji (KMS) to oficjalna legalna forma, ale nielegalne są serwery na jakich się aktywuje…dobra, jestem w tym zielony i źle kombinuję.

No to prywatna strona, a dane płatnika ukrywa firma z Rejkiawiku (Islandia :iceland:).

A Windows Sever w sensie, że raczej popularniejszy jest GNU/Linux oferowany przez dostawcę serwera typu „CBA.pl”.

Jednak ja nie pamiętam jak się teraz sprawdza czy ktoś używa Windows Server jak mocno zamaskował sięganie po „IIS” (nginx niby idzie odpalać na Windows Sever).

No to jak w końcu jest z tymi kluczami (KMS)?
To legalna metoda, tylko nielegalna jak się podpina pod te serwery jak widać „szemrane”.
Czy w ogóle to jest nielegalna forma, ale niby taka jest dla zbiorowych licencji…
A tak nawiasem mówiąc - to chyba same te klucze są nielegalne…więc, już chyba łapię, że to jest aktywacja nielegalnymi kluczami poprzez nielegalne serwery…
Czy jeszcze inaczej…

I mam już odpowiedź. Znajomy użył KMSpico do aktywacji, a dziś przeinstalował system i licencja ma wygasnąć tym razem 13 grudnia. Zwalał też winę na Malwarebytes. Eset znalazł już trochę niebezpiecznych obiektów. Nie będę zwlekał i potajemnie kupię licencję z napędem na płyty za swoje pieniądze. Może kiedyś spotkamy się w sądzie jak będzie z tym afera, tym bardziej, że ojciec wziął wszystko na fakturę.

Myślicie, że ten napęd będzie dobry?: GEMBIRD DVD-USB-02 Napęd - ceny i opinie w Media Expert . Chciałbym, żeby obsługiwał płyty CD i DVD. Nie wiem czy zadziała na USB 3.1

Napęd działa jak jest napisane na USB 2. USB 3 jest wstecznie kompatybilne z USB 2 jeżeli takie masz pytanie.

Potrzebujesz go do czegoś konkretnego, czy tylko instalacji W11 z płyty? W sumie nie musisz instalować z płyty, możesz sobie sam zrobić instalacyjny kluczyk usb.

Tyle, że na płycie jest taniej o ponad 100 złotych niż na USB. Czasami napęd się przydaje, więc miałbym go na coś więcej niż instalacja systemu. Siostra nie ma napędu w laptopie, a mój gdzieś tam się ociera i bardzo słabo działa, ale nie rysuje płyt

Ważny jest klucz nie nośnik. Jeżeli nie potrzebujesz do niczego innego niż Windows to nie ma sensu.

1 polubienie

… ale co to ma do rzeczy?
Klucz CD możesz użyć do aktywacji Twojego własnego W10 z USB.
Powiem więćej, wręcz powinieneś tak zrobić, bo wersja W10 na DVD będzie bardzo nieaktualna. :wink:

1 polubienie

Czyli nie kupuj w ogóle napędu, tylko kup tę licencję na Windows 10 na płycie DVD.
Zrób za pomocą narzędzia Microsoftu pendriva z systemem Windows 10 (będzie on już w najnowszej wersji) i w trakcie instalacji systemu wpiszesz kod aktywacyjny systemu, jaki będziesz miał w zakupionym pudełku…kupujesz licencję, czyli kod aktywacyjny a sama płyta to tylko nośnik z Windows 10…nie jest istotne, skąd zainstalujesz system (płyta, czy USB zrobione za pomocą narzędzia Microsoftu), ważny jest kod aktywacyjny jaki będziesz miał w zakupionym pudełku i jakim aktywujesz system.
Jest to lepsza opcja niż instalacja systemu z płyty DVD, ponieważ na płycie system jest już nieaktualny i będziesz musiał dociągać wiele aktualizacji, czego nie będziesz musiał robić instalując z zrobionego pendriva.
Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na zakup oryginalnego systemu, to musisz zrobić instalację od nowa, ponieważ ten obecny, który masz aktywowany za pomocą KMSpico zainstalował na laptopie serwer, który ma za zadanie co określony czas przedłużać automatycznie aktywację.
Możesz też używać ten obecny…nie wiem, co za KMSpico użył ten znajomy, ale system tak aktywowany - sam aktywuje się automatycznie co pewien okres.
Jednak nie jest to oczywiście system legalny.

1 polubienie

Jak 21H2 wydadzą bez błędów, to instalacje wtrzymaj aż będzie ISO listopadowe 2021.

Tylko z tym nagrywaniem na pendrive nic mi nie wychodzi. Robiłem wszystko zgodnie z różnymi poradnikami używając Rufusa i próbowałem przywrócić XP na starym komputerze, lub zainstalować Linuksa na Toshibie Satelite C850, żeby była na zapas i nadawała się chociaż do przeglądania internetu. Ustawiłem w Biosie pierwsze urządzenie bootowania na USB i nic specjalnego się nie wyświetlało, tylko obecny system się włączał. Pendrive, którego używam to tani Goodram 16GB. Zawsze gdy go podłączam od pewnego czasu, system pyta czy go naprawić. Jest wolny i czasami zawiesza Windows Explorer jak na niego wchodzę lub wrzucam coś większego. Jak mi przy aktualizacji zepsuł się ekran logowania i otwierał się przynajmniej za trzecim razem, przeinstalowałem system przez zaawansowane uruchamianie bez żadnego nośnika. U siostry nic poza KMSpico nie zostało uznane za zagrożenie przez Eseta i AdwCleaner, więc może zrobię ponowną instalację z zaawansowanego uruchamiania i wpiszę klucz z pudełka na ostatnim etapie jak radzicie, chyba że Windows Home to nie to samo co Core Edition i klucz nie będzie pasował. Core Edition pisze w wierszu poleceń, a wszędzie indziej Home. U mnie Pro to Pro

Pobiorę przez asystenta i nie będę czekał

Kto ci kazał robić pendrive Rufusem?..
Jest do tego specjalne narzędzie wydane przez Microsoft.
Nic sam nie musisz robić oprócz wpięcia pendriva do portu USB i wejścia na stronę Microsoftu.
Tam wybiera się opcję utworzenia pendriva i tyle.
Pobierze się obraz Windows 10 i narzędzie samo zainstaluje go na pendrivie w taki sposób, aby można było z niego zainstalować system.
Do wyboru masz Windows 10 Home i Pro.
Oczywiście wybierasz Home i taki też kupujesz system …Core to jakaś uproszczona wersja i ciebie nie dotyczy.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Pobierasz narzędzie a wcześniej czytasz zaznaczoną opcję, która podpowie ci co robić.
Pendrive zostanie automatycznie sformatowany (utracisz z niego dane).
Jeśli jest uszkodzony to narzędzie powinno o tym dać info.

Oczywiście możesz pobrać narzędzie i utworzyć sobie pendriva wcześniej oraz zainstalować już teraz system z niego na nowo.
Pomijasz wpisanie kodu aktywującego i z już zainstalowanego systemu w późniejszym terminie po zakupie licencji możesz dokonać aktualizacji.
Lub jak wolisz poczekać do zakupu licencji i dopiero wówczas zainstalować system i podczas instalacji użyć kodu do jego aktywowania.
Instalacji możesz dokonać bez podłączonego internetu (wówczas możesz pominąć logowanie do konta Microsoftu) a utworzyć konto lokalne na laptopie i dopiero jak zainstalujesz system, możesz zmienić konto lokalne na online Microsoftu.
Przy włączonym internecie podczas instalacji nie będzie opcji pominięcia i będziesz musiał utworzyć, czy też zalogować się na konto Microsoftu.

Czyli siostrę wydziedziczył?

Pisz jaśniej…bo nie rozumiem.
Przecież kupuje nowy system…więc Home - chyba, że potrzebuje Pro to taki kupuje i taki instaluje.

O siostrze:

O kozaku:

Jak się uprze to jak siostra pracuje to może jej zasugerować z 2 miesiące na pasztetowej by kupić licencje na Home.