Licencja Windows XP

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy posiadając licencję na Windows XP na komputerze na którym zamierzam pracować z wirtualnymi maszynami VMware Workstation na których także zainstaluje ten sam system to mogę używać tego samego klucza? Trochę to by był niewygodne gdybym musiał kupować 20 nowych kluczy.

Pozdrawiam!

Jedna licencja OEM, BOX = jedna maszyna, przeczytaj: windows XP na wirtualnej maszynie

Istnieje w takim razie jakieś inne rozwiązanie niż kupić 20 licencji oem/box co było by absurdalne?

Jest coś takiego jak licencje wielostanowiskowe ale nie są one chyba dostępne dla klienta indywidualnego i nie wiem czy XP jeszcze w ten sposób można zakupić.

Nie chcę cię wprowadzić w błąd więc poszukaj szczegółów w internecie bądź skontaktuj się bezpośrednio z MS.

No nic, trochę mi się to wydajeśmieszne zwłaszcza w przypadku używania virtualnych maszyn na hoście z licencją i użytkowanie ich tylko i wyłącznie z hosta - bez dostępu do maszyn z innych lokacji. Znowu dla osoby indywidualnej takiej jak ja kupienie 20 licencji XP czy też nowszego systemu jest raczej mało opłacalne. Będę musiał to mocno przemyśleć bo nie wiem co zrobić.

@EDIT

Chyba, że poczytam czy potrzebne mi programy zadziałają na Linuxie.

Licencja jak jest taka jest i tego legalnie nie przeskoczysz.

Rozwiązaniem może być instalacja, tak jak wspominasz systemu Linux. Może cześć programów które potrzebujesz zadziała na tym systemie a może znajdziesz wartościowe zamienniki tych programów.

Pod Linuksem możesz spróbować użyć Wine (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wine) do uruchomienia aplikacji windowsowych.

Tylko Windows Server Enterprise pozwala na wirtualizację samego siebie w nieograniczonej ilości kopii.