Liceum czy technikum? Poznań

Witam,

chodzę do 3 gimnazjum w Poznaniu. Moim zainteresowaniem jest informatyka, mam dużo planów co do mojej przyszłości i dlatego już dzisiaj myślę gdzie iść do liceum czy do technikum? W przyszłości chciałbym pracować Bankowość, ubezpieczenia, finanse i jeszcze informatyk. Mam dobre oceny dobrze znam język angielski teraz jeszcze biorę douczanie z angielskiego! Proszę o pomoc gdzie lepiej żebym poszedł?

Nie wiem, ja bym wybrał Liceum, bo w Technikum jest lepsze jak chcesz zawód, ja bym brał profilowane informetyczne :smiley:

Masz np zespoły szkół jak np ZSŁ lub ZSK gdzie masz i licea i techika. Ale na pewno w 2 semestrze nauczyciele powiedzą ci stronę, gdzie bedziesz miał wszystkie szkoły i wtedy będziesz mogł wybrać .Wszystko zależy jak się uczysz i jak zdasz egzamin na koniec gimnazjum.

Nie wiem jakie macie szkoły w Poznaniu, ale na przykładzie Bydgoskich szkół mogę powiedzieć, że nigdy nie wybrałbym Liceum Ogólnokształcącego lub Profilowanego o kierunku informatycznym. Wiele się nie nauczysz. Ja dla przykładu chodzę do Technikum na profil Technik informatyk i uczę się dużo więcej niż każdy z LO/LP o informatyce, urządzeniach komputerowych itp. Poza tym pod koniec technikum masz specjalizacje w konkretnym kierunku informatycznym. Są typowe przedmioty np, Systemy operacyjne i sieci komputerowe, Urządzenia Techniki Komputerowej, Programowanie Strukturalne/Obiektowe, Oprogramowanie Biurowe, Multimedia i Grafika. Każdy z nich zajmuje się inna częścią i na pewno więcej się w takiej szkole nauczysz.

ale ja juz szukam właśnie :smiley: no tlko ze jak wybiorę profil informatyczny wliceum to już raczej w bankowości nie będę mógł pracować? Czy jak to jest?

Dlaczego nie? Po liceum nic nie masz więc możesz pracować gdzie chcesz. Po technikum masz zawód.

hmm no masz rację kurde trudny wybór ale najgorsze by było to jak bym poszedł do liceum i bym matury nie zdał ;/

a lepiej iśc do liceum profilowanego czy ogolnego?

Na to samo wychodzi.

jak na to samo?

:slight_smile:

W praktyce do profilowanego idą ci, którzy nie dostali się do ogólniaka, Elyta idzie zwykle do LO :stuck_out_tongue:

Aha i często w LO jest wyższy poziom, ale nie będę uogólniał bo zaraz ktoś się oburzy.

Jeśli chcesz mieć wykształcenie techniczne i potwierdzić w dobrym stopniu swoje kwalifikacje najlepsze będzie dobre technikum. Ogólniaka skończyć już nie jest sztuką:)

aha no mi o to chodzi zeby mieć dobre wykształcenie bo kiedyś w przyszłości chciałbym pracować w banku :D! to jak myślicie dla osoby która chce dużo w przyszłosci zarabiać to lepiej iść do technikum czy liceum ogólnego albo profilowanego? :smiley: DZIEKI ZA WSZYSTKO :slight_smile:

no to ogólniaka se odpuść, idz do tech.

Ale wsztscy mówią ze w liceum ma się wieksze wykształcenie!?

mówili to ci co chodzą do lo ?

no tez…ale jak czytam w internecie to niby po liceum ma sie wyższe wykształcenie a ja po liceum chcę napisać mature i iść na studia :slight_smile: i dlatego nie wiem co wybrać :slight_smile:

Sprawa wygląda tak :slight_smile: Po technikum dostaniesz prace i będziesz zarabiał do 3 tys. Po Technikum i studiach o wiele więcej… jak pojdziesz do liceum i zdasz mature a nie pojdziesz na studia mozesz byc do konca zycia bez robotny… Ale jak pojdziesz do Liceum i zaliczysz studia na 4 i 5 :slight_smile: Jak ci się poszczęści to moze zgarniac po 50tys miesiecznie :slight_smile: Np. wezmy dentyste… Ktos idzie do Biol-Chem zdaje mature i studia na poczatku pracuje praktykując u innego dentysty… podaje narzędia itd… jest pomocnikiem zarabia 800zł i nabiera doswiadczenia za 2 lata zaklada swoj gabinet i moze spokojnie po 20tys miesiecznie zarabiac bo w koncu kazdy ma zęby i kazdemu robią sie dziury :wink:

Może technik ekonomista :smiley:

hmmmm Wielkie dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: teraz to tylko muszę się zastanowić gdzie chce iść a po technikum zdaniu matury i pojście na studia ile mogę zarabiać? tak około? i czy osoby wykfalifikowane, które pracują w banku albo są dobrymi informatykami(bo właśnie któryś z tych zawodów chcę uprawiać w przyszłości) to idą do liceum czy technikum? :slight_smile: