Liceum czy technikum? Poznań


(bartinio21) #1

Witam,

chodzę do 3 gimnazjum w Poznaniu. Moim zainteresowaniem jest informatyka, mam dużo planów co do mojej przyszłości i dlatego już dzisiaj myślę gdzie iść do liceum czy do technikum? W przyszłości chciałbym pracować Bankowość, ubezpieczenia, finanse i jeszcze informatyk. Mam dobre oceny dobrze znam język angielski teraz jeszcze biorę douczanie z angielskiego! Proszę o pomoc gdzie lepiej żebym poszedł?


(Marius G) #2

Nie wiem, ja bym wybrał Liceum, bo w Technikum jest lepsze jak chcesz zawód, ja bym brał profilowane informetyczne :smiley:


(klemensior15) #3

Masz np zespoły szkół jak np ZSŁ lub ZSK gdzie masz i licea i techika. Ale na pewno w 2 semestrze nauczyciele powiedzą ci stronę, gdzie bedziesz miał wszystkie szkoły i wtedy będziesz mogł wybrać .Wszystko zależy jak się uczysz i jak zdasz egzamin na koniec gimnazjum.


(Larry Bigl) #4

Nie wiem jakie macie szkoły w Poznaniu, ale na przykładzie Bydgoskich szkół mogę powiedzieć, że nigdy nie wybrałbym Liceum Ogólnokształcącego lub Profilowanego o kierunku informatycznym. Wiele się nie nauczysz. Ja dla przykładu chodzę do Technikum na profil Technik informatyk i uczę się dużo więcej niż każdy z LO/LP o informatyce, urządzeniach komputerowych itp. Poza tym pod koniec technikum masz specjalizacje w konkretnym kierunku informatycznym. Są typowe przedmioty np, Systemy operacyjne i sieci komputerowe, Urządzenia Techniki Komputerowej, Programowanie Strukturalne/Obiektowe, Oprogramowanie Biurowe, Multimedia i Grafika. Każdy z nich zajmuje się inna częścią i na pewno więcej się w takiej szkole nauczysz.


(bartinio21) #5

ale ja juz szukam właśnie :smiley: no tlko ze jak wybiorę profil informatyczny wliceum to już raczej w bankowości nie będę mógł pracować? Czy jak to jest?


(Kulaa 01) #6

Dlaczego nie? Po liceum nic nie masz więc możesz pracować gdzie chcesz. Po technikum masz zawód.


(bartinio21) #7

hmm no masz rację kurde trudny wybór ale najgorsze by było to jak bym poszedł do liceum i bym matury nie zdał ;/


(bartinio21) #8

a lepiej iśc do liceum profilowanego czy ogolnego?


(Kulaa 01) #9

Na to samo wychodzi.


(bartinio21) #10

jak na to samo?


(Dankwi) #11

:slight_smile:

W praktyce do profilowanego idą ci, którzy nie dostali się do ogólniaka, Elyta idzie zwykle do LO :stuck_out_tongue:

Aha i często w LO jest wyższy poziom, ale nie będę uogólniał bo zaraz ktoś się oburzy.


(Larry Bigl) #12

Jeśli chcesz mieć wykształcenie techniczne i potwierdzić w dobrym stopniu swoje kwalifikacje najlepsze będzie dobre technikum. Ogólniaka skończyć już nie jest sztuką:slight_smile:


(bartinio21) #13

aha no mi o to chodzi zeby mieć dobre wykształcenie bo kiedyś w przyszłości chciałbym pracować w banku :D! to jak myślicie dla osoby która chce dużo w przyszłosci zarabiać to lepiej iść do technikum czy liceum ogólnego albo profilowanego? :smiley: DZIEKI ZA WSZYSTKO :slight_smile:


(Goodprogram) #14

no to ogólniaka se odpuść, idz do tech.


(bartinio21) #15

Ale wsztscy mówią ze w liceum ma się wieksze wykształcenie!?


(Goodprogram) #16

...

mówili to ci co chodzą do lo ?


(bartinio21) #17

no tez.....ale jak czytam w internecie to niby po liceum ma sie wyższe wykształcenie a ja po liceum chcę napisać mature i iść na studia :slight_smile: i dlatego nie wiem co wybrać :slight_smile:


(Grzesio Pesio) #18

Sprawa wygląda tak :slight_smile: Po technikum dostaniesz prace i będziesz zarabiał do 3 tys. Po Technikum i studiach o wiele więcej... jak pojdziesz do liceum i zdasz mature a nie pojdziesz na studia mozesz byc do konca zycia bez robotny... Ale jak pojdziesz do Liceum i zaliczysz studia na 4 i 5 :slight_smile: Jak ci się poszczęści to moze zgarniac po 50tys miesiecznie :slight_smile: Np. wezmy dentyste... Ktos idzie do Biol-Chem zdaje mature i studia na poczatku pracuje praktykując u innego dentysty... podaje narzędia itd... jest pomocnikiem zarabia 800zł i nabiera doswiadczenia za 2 lata zaklada swoj gabinet i moze spokojnie po 20tys miesiecznie zarabiac bo w koncu kazdy ma zęby i kazdemu robią sie dziury :wink:


(Kulaa 01) #19

Może technik ekonomista :smiley:


(bartinio21) #20

hmmmm Wielkie dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: teraz to tylko muszę się zastanowić gdzie chce iść a po technikum zdaniu matury i pojście na studia ile mogę zarabiać? tak około? i czy osoby wykfalifikowane, które pracują w banku albo są dobrymi informatykami(bo właśnie któryś z tych zawodów chcę uprawiać w przyszłości) to idą do liceum czy technikum? :slight_smile: