Likwidacja prywatnych mediów

Witam,
Na początek, zastanawiałem się w którym wątku ten temat poruszyć i czy na pewno poruszać, gdyż sprawa dotyczy polityki i to co może niedługo nastąpić. Nie chcę, aby tu były kłótnie. Jednak mam do was pytanie, a też jest już mowa o tym na WP, na stronie “W polityce”. Chodzi o likwidację Polsat, TVN, TVN24, RMF FM, Radio Zet i Tok FM. Podobno też już po cichu likwidują strony, które krytykują obecny Rząd i czy uważacie, że jest to słuszne?
Moim zdaniem, każdy ma prawo do oglądania i słuchania tego co chce a nie nakazywania społeczeństwu, co ma słuchać, oglądać i czytać.
Jakie macie zdanie?

Do moderatorów. Jeżeli tego typu tematy i w takim dziale nie wolno poruszać, to przepraszam i zrozumiem, że wyleci do kosza.

Jestem tego samego zdania co ty ,nie życzę sobie aby ktoś nakazywał mi co mam oglądać, można nawet pójść dalej i zadać pytanie co potem może blokowanie stron internetowych nie to jest w ogóle nie do pomyślenia aby w wolnym kraju robić takie rzeczy.

Raczej chodzi o blokowanie stron, które krytykują obecny rząd. Kolejne pytanie, jak likwidacja Polsat, to tylko z naziemnej, czy całościowo? Jak Polsat ma zniknąć i i pewnie cała platforma zniknie. Z drugiej strony fani piłki nożnej, pewnie będą cieszyć się tym, co wyprawiał Polsat z Iplą i Euro2016. Warto zauważyć, że z TVP Kurski wywala kolejnych, którzy mają odmienne zdanie. Jak dojdzie do ograniczenia Internetu, to będzie fatalnie.

Kto, gdzie i jak likwiduje te stacje? Jakaś nowa ustawa?

W najnowszym rankingu wolności mediów, Polska właśnie spadła do poziomu, na którym byliśmy w latach 80-tych XX wieku:

Jak przegłosują SN(Sąd Najwyższy) i podpisze to Prezydent, to na pewno będzie ustawa, lecz wezmą się za usuwanie koncesji tych stacji.

Mnie już nic nie zaskoczy przy aktualnej władzy, ale taki manewr jest po prostu niewykonalny :wink: Za duże ryzyko sondażowe :wink:
Jeśli ktoś tak straszy ludzi, to się delikatnie zapędził :laughing:

1 polubienie

Dokładnie. Choć RMF za politykę nie mogę słuchać. Jak odpalam to mnie irytuje, że ktoś musi ciągle o tym gadać. Dlatego słucham muzyki z telefonu nawet w aucie. Jednak wolny wybór jest ważny.

Jak obejmą władze w SN, to mogą to zrobić a jak było z dziennikarzami, że nie mogli wchodzić na ten balkon sali plenarnej? Też zamknęli. Robią wszystko, aby TVP miał większy budżet i dużą oglądalność.

Ty chyba zbytnio popuściłeś wodze fantazji … jakieś konkrety czy tylko twoje domysły?

Nie, nie popuściłem wodze fantazji. Lepiej poczytaj w necie. Wpisz o likwidacji prywatnych mediów i wyskoczy ci:)

Wpisz o dowodach na płaską ziemię i też ci wyskoczy :wink:

1 polubienie

Nie. Ty coś twierdzisz - ty udowodnij. Narazie to zlepek fantazji.

jakby gdyby sryby

Czy ty w ogóle przeczytałeś co napisałeś?

Tak, tylko że napisałem, że może być a nie, że jest.
Przeczytaj tu:

No i dobra. Teraz jest konkret. Kto chce - może się ustosunkować.

Dlatego jak przeczytałem kilka takich tematów zaczynając od WP, to mnie zdziwiło, stąd temat na DP i pytanie co o tym myślicie. Nawet jeżeli jest to straszenie i moje biadolenie, to lepiej, aby się na tym skończyło:)

Póki co jest to straszenie i choć zgodnie z przytoczonymi tam przepisami scenariusz jest możliwy od strony prawnej, to moim zdaniem zbyt ryzykowny politycznie, aby ktoś się na niego odważył. Media pokroju RMFFM, Zet czy Polsat mają dużą widownię wśród wyborców PIS, a po odebraniu koncesji zrobiłby się szum nie tylko w kraju, ale i w polityce międzynarodowej.
Przytaczane są też w większości tweety posłanki Pawłowicz… do tego nawet nie chcę się odnosić :wink:
Kolejna sprawa, że najwcześniejsza koncesja wygasa dla radia TOK FM i będzie to dopiero w 2023 roku, czyli moim zdaniem już dawno po rządach PISu :wink:

Te działania są bardziej wyrafinowane. Jak wiadomo portale internetowe czy inne media utrzymują się z reklam.
Duże firmy kierowane często przez rządowych wysłanników mają zalecane, aby reklamy umieszczali jedynie w przychylnych władzy mediach. Efektem takich działań może być znaczny spadek dochodów nieprzychylnych PiSowi mediów, a czasami nawet ich bankructwo. Są jeszcze inne formy nacisków, ale wszystkie mają charakter finansowy i mają doprowadzić do tego, że sami właściciele firm decydują się na ich zamknięcie. Na razie mamy dopiero początki tego typu działań, a efekty można będzie ocenić dopiero po paru latach.

To już jest sensowniejsze tłumaczenie, ale takie finansowe naciski wydaje mi się, że nie są domeną jedynie PISu, a nawet nie tylko Polski :wink:

Niestety PiS ma jeszcze sporo czasu na niszczenie naszego kraju i resztek wolności jakie nam pozostały.
Zrobią co zechcą jeżeli nie zostaną siłą zwaleni ze stołków.