Linux Karmelkowy Koliberek nie startuje

Mam problem zgodny z tematem. Otóz Linux Karmelkowy Koliberek nie startuje. Ani jako LiveCD ani instalacja. Nawet sprawdzanie plyty pod kątem bedów nie dziala. Nie wiem co robic. Na VirtualBox sie uruchamiał do kursora i stawal.

Mam:

Mobile AMD Athlon XP, 1656 MHz

RADEON IGP 320M

512 MB Ramu z czego 64mb na grafie

Prosze o pomoc.

Do moderatorów: Jeżeli wątek się powtórzył to prosze o skasowanie.

Spróbuj uruchomić system w bezpiecznym trybie graficznym, na ekranie wyboru języka wciśnij klawisz F6 i pojawi się menu, wciśnij ESC aby zamknąć to menu i pojawi Ci się taka linijka, zaczynająca się od Boot Options… i na samym końcu dopisz vesa i wciśnij enter aby przeprowadzić rozruch.

Pozdrawiam!

Chciałbym zasugerować wyłączenie skalowania częstotliwości CPU, tylko że sam nie wiem jak to zrobić przy bootowaniu.

Ja proponuje sprawdzic sumy kontrolne obrazu plyty :wink:

A ja proponuję zassanie wersji alternate z instalatorem tekstowym. Posiadasz nie największą ilość RAMu.

W sumie to nie wiem o co chodzi z tym skalowaniem CPU. Mogłbys wytłumaczyc?

Chyba bd musiał zassac ta wersja co piszesz sunbeam96.

W skalowaniu chodzi o to że procesory mobilne (chociaż Athlony stacjonarne też) zmniejszają sobie częstotliwośc - u AMD o ok. 40% oszczędzając tym samym energię. Ale przy AMDkas spotkałem się że czasem się źle działo na włączonym skalowaniu (z reguły dobra zwiecha) no i trzeba było wyłączyć.

Można to spróbować wyłączyć podczas startu CD.

Jeśli przy starcie nie pojawia się żadne menu to trzeba nacisnąć i przytrzymać np. strzałkę w górę. Potem wcisnąć jakiś klawisz:) (na dole jest napisane co służy do edycji parametrów bootowania systemu, jest to “e” albo “c”). Następnie w linijcr zaczynającej się od “kernel…” trzeba dopisać acpi=“off” lub noacpi.

To co wyżej wyłącza ACPI czyli w skrócie startuje na najprostszej metodzie zarządzania energią.

Po pierwsze, koliberek NIE jest aktualnym wydaniem. Powinieneś skorzystać z 10.04. http://ubuntu.pl/pobierz.php Po drugie, ja osobiście ubuntu nie polecam jako dystrybucja zaśmiecona. Polecam fedorę.

@kwpolska i co z tego że nie jest aktualną wersją ale jest nadal wspierana. Swoją drogą polecam Debiana ale każdy będzie polecał to co ma albo miał.

@womperm: To nie jest windows, że się płaci za aktualizację. Nie ma sensu używać koliberka.

Chciałem własnie uzyc koliberka bo widzialem u niego fajne efekty maksymalizacji okna. Poza tym ma w sobie kodeki mpeg chyba wiec odtworzenie muzyki badz filmow nie powinno stanowic problemu.

Edit: Niestety wszystkie wyżej wymienione porady nie skutkują. Koliberek jak sie nie uruchamiał tak sie nie uruchamia. Szkoda :confused: Dziwne ze Ubuntu 10.04 działa a on nie chce. :confused:

W 10.04 jest nowsza wersja jądra, a stara w wersji 9.10 mogła czegoś nie obsługiwać i przez to takie cyrki wychodziły.

@kwpolska, gorszych głupot nie słyszałem. Po pierwsze nie używam Windowsa od grubych 3.5lat.

Po drugie o jaką aktualizacje Ci chodzi? Debian to projekt GNU.

@ womperm mu chyba chodziło o aktualizację do nowszej wersji np z visty na seven bo wtedy trzeba zapłacić

Ja napisałem że

A odpowiedz była bezsensowna

Nie trzeba płacić w wersjch Ultimate.

Hmm, w tym temacie liczyłem na pomoc mądrych głów, a nie na kłótnie. Wyluzujcie.

Koliberek działał na starszym kompie. Duużo starszym. U mnie staje po jakiś 20s po tym jak jest ‘_’. Na tym się kończy i dalej nawet nie myśli ruszać. Nie wiem co sie dzieje.

A ten starszy komp to był laptop czy PC ?

Bo jak PC to się nie dziwie, że działał bez zarzutu. U mnie też Ubuntu zawsze śmigał na stacjonarce, zaś na laptopach już nie za bardzo chciało wszystko działać.

Notebook. Aż mnie zdziwiło to że na tamtym działa a na moim nie. Tamten model to Toshiba Tecra 8000 więc bardzo stary komputer ale jednak działało.

Jestem zaskoczony, jednak system z pewnością nie obsługiwał całego hardware’u. Ile latek/miechów ma twój PieC?

Nie wiem dokładnie, mam Compaq Evo n1015v. Siedzi w nim :

  • Mobile AMD Athlon XP, 1656 MHz (12.5 x 132)

  • 448 MB (PC2100 DDR SDRAM)

  • RADEON IGP 320M (64 MB)

Jest chyba z 2003, win 7 działał lepiej niż Vista.