Linux mint 17 nie startuje po instalacji


(Lord218) #1

Witam.

Mam pewien problem, a mianowicie:

Posiadam laptopa lenovo y510p i miałem zainstalowanego windowsa 8.1 i elementary os luna i wszystko ładnie działało.

Dziś pomyślałem sobie, żeby zamiast elementary os wgrać linux mint 17 no i tak zrobiłem.

Uruchomiłem live USB i zacząłem instalację. Wybrałem opcję zastąpienia elementary os linuxem mint 17 i wszystko się zainstalowało.

Jednak teraz po uruchomieniu komputera widzę tylko czarny ekran. Niby coś się ładuje (widać migający kursor z linuxa), ale później wszystko gaśnie i tak wisi. Pomyślałem, że to przez jakiś błąd czy coś przy instalacji, więc pomyślałem że spróbuję jeszcze raz. Wszedłem tym razem do kreatora partycji, a tam nie ma nic. Wszystko na ntfs (czyli windows) gdzieś znikło. Jest tylko jakaś partycja LVM.

Co to jest? Jak uruchomić system? No i czy da radę jakoś przywrócić windowsa, albo chociaż partycję z danymi która była na ntfs.


(Dimatheus) #2

WNHacker , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(wefhy) #3

Strzelam, że problem ze sterownikami do grafiki, ostatni mint nie bardzo się lubi z kartami od nvidii(szczególnie nowszymi)

Porada ode mnie: spróbuj uruchomić w trybie awaryjnym(powinieneś mieć w grubie coś takiego do wyboru) i zainstalować najnowsze sterowniki z repozytorium.

Mozesz też tutaj poszukać jakiejś porady dla siebie: http://forum.dobreprogramy.pl/jak-zainstalowa%C4%87-sterowniki-nvidia-w-mint-17-t474792/


(wojownik) #4

miałem problem wielki z Mint 16 ( gf 750 ti ) i w wersji 17 RC instalacja ok, a po restarcie czarny ekran . migający co chwile i kółko się kręci ,że niby coś wczytuje… zainstalowałem xUbuntu i jestem zachwycony - radzę to samo.


(aderas) #5

Skoro bywają jakieś problemy z Mintem to może autorze spróbuj jakiejś innej dystrybucji?

Najnowsze Xubuntu działa rewelacyjnie. Po instalacji odzyskasz przy okazji dostęp do Windowsa.