Linux Mint 21 – Claws Mail

Witam. Może korzysta ktoś z ClawsMail na Linuxie i ma ustawioną pocztę Onet? Sprawa wygląda tak -początkowo miałem problem z wysyłaniem poczty. Jednak udało się ustawić i wysyła pocztę ale nie odbiera. Może ktoś pomóc z w tej sprawie? P.s.Co się stało z kontami na DP? Próbowałem logowania na starym loginie rubin714p ,wpisywałem dobre hasło i nie mogę się zalogować .Musiałem założyć nowe konto.

Odpowiem tylko na drugą część, a raczej dam link do tematu na forum:

Nie zrobiłeś 1Login i się konto „skończyło”. Do bodaj końca stycznia 2023 trzeba było zrobić 1Login, by konta nie stracić. Ja zrobiłem już dawno temu i mam spokój.

Co do tego klienta Claws Mail, to adresy i porty serwerów dobrze podałeś? Protokół iMAP4, czy POP3?

Dałem imap bez 4. Tak znalazłem w necie . Co do drugiej części pytania. Komu przeszkadzały stare konto? Zastanawia mnie przejmowanie przez wp wiekszosci e-mail itp.

Sprawdź w ustawieniach konta czy IMAP jest aktywny, bo można go wyłączyć.

https://ustawienia.poczta.onet.pl/Konto/KontoGlowne

Tam też jest adres serwera (bez cyfr dla IMAP).

Skoro się wysyła to raczej aktywne 2FA nie jest problemem by IMAP je odrzucał.

Jak masz Windows pod ręką to można tam instalować Claws Maila 4.x.x bez problemu.


Tak mam ustawione na onecie

Tak w clawsmail

Na Windowsie nie działa. Nie wyśle wiadomości . Ustawiłem wszystko jak w Linuxie.

Mnie wydaje się, że domenę podaje się w „Podstawowe” / „Odbieranie”.

Mogę spróbować swoje skrzynki dodać ale na jednej mam 2FA i może być lipa, bo dalej nie widzę osobnego hasła dla IMAP/POP3/SMTP w interfejsie Onetu (A hotmail/outlook na starcie radzi je generować).


Mnie ruszyło po rezygnacji z „STARTTLS” w 4.1.1:

i akceptacji certyfikatu lub jego braku:

2FA blokuje dodanie skrzynki, hasło do usług „O!Konto” nie przechodzi.

Mi się wydaje ,że onet coś zrobił z pocztą. Dawniej Thunderbird na Linuxie śmigał. Teraz ani pop3 ani imap nie chce mi działać.

Na windowsie ustawiłem jak u kolegi i mam komunikat „Nie można zakolejkować do wysyłania wiadomości”

Ok na Linuxie działa .Temat zamykam .Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Dodam jeszcze odpowiedź na OT odnośnie 1login:

Nie, żadne konto się nie skończyło. Po prostu do końca stycznia można było logować się „po staremu”, loginem i hasłem, a teraz trzeba stworzyć, na podstawie swojego adresu e-mail, (durny)1login od WP i nadal można mieć swoje konto.

Można było też zalogować się z opcją „zapamiętaj mnie” na urządzeniach gdzie nie obawiamy się kradzieży sesji.

A na komputerach mniej bezpiecznych przywracać niezbędne cookies np.: Cookie Quick Manager — pobierz to rozszerzenie do 🦊 Firefoksa (pl) (dla chromium: CookieManager - Cookie Editor - Chrome Web Store, EditThisCookie - Chrome Web Store).

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.