Live box tp kupiony na allegro

Przecież już taka propozycja padła:

Ale nikt nie podał propozycji z Bramką !!

Router i bramka to jest praktycznie to samo.

Zajrzałem do niezbędnika z czerwca 2006 i znalazłem jakieś coś. Co o tym myślicie ? http://allegro.pl/d-link-dsl-g604t-rout … ml#gallery :?:

Jak dla mnie moze być

Ja bym kupił TP-Linka, ale może być.

I pozwalają korzystać z Technologi VoIP ??

Prawdę mówiąc sam router czy bramka nie pozwala również na podłączenie więcej niż jednego komputera.

Trzeba tutaj rozróżnić bramę sieciową i bramkę VoIP. To są zupełnie inne urządzenia. Router (czy też brama sieciowa) do użytku domowego, może mieć wbudowaną bramkę VoIP.

No mi chodziło o VoIP, i z ta już sprzęt taki tani nie jest :frowning:

Jeśli masz zamiar korzystać z VoIP z TPSA (tzw. neofon tp), rzeczywiście najtaniej może wyjść ten Sagem zwany Liveboksem (bo to jest produkt Sagema).

No VoIP i neofon to dwie rożne usługi, i do neofonu nie potrzebny jest Livebox czy bramka , korzysta on z komunikatora internetowego(chyba ze się mylę)

Mylisz się. Nawet Skype to jest VoIP. Chociaż Skype nie jest akurat typowym VoIP, bo nie można go używać ze standardową bramką, jedynie ze specjalnymi.

No tak, ale do neofonu nie trzeba zewnętrznej bramki ?

Można to robić zarówno przez bramkę, jak i przez komputer.

Zagmatwaliście chłopakowi sprawę. Rozróżnijmy dwie zupełnie inne sytuacje (tak dla ułatwienia).

VOIP typu np. Skype - potrzebny komputer lub ewentualnie komputer plus dodatkowy specjalny telefon, lub specjalny telefon i specjalna bramka VOIP.

VOIP typu Neofon - Livebox plus najzwyklejszy na świecie telefon (prawda jest taka że im bardziej zwykły tym lepiej i zaraz o tym napiszę). Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i bardzo dobre dla osób które dzwonią dużo za granicę, ze względu na dużo niższe stawki niż przy połączeniach przez zwykły telefon w TP. A teraz wytłumaczę dlaczego im bardziej zwykły telefon tym lepiej. Wpadliśmy na to z rodziną przez przypadek. Gdy braliśmy Liveboxa w domu mieliśmy telefon bezprzewodowy, który był podłączony pod zwykłą linię i bardzo stary zwykły telefon, który nie ma bazy podłączanej do prądu - jedyne podłączenie jakie ma to podłączenie do linni. No i przejdźmy teraz do konkretów - pewnego pięknego dnia w całej okolicy wyłączyli prąd - siłą rzeczy nie działały też telefony, które do działania potrzebują prądu jak np. ten nasz bezprzewodowy, którego baza jest podłączona do prądu. No i tak sobie siedzimy z rodzinką, jakaś gra planszowa czy coś, nagle dzwoni ten stary telefon. Co się okazało? Telefon ten działa też tak jakby był na zwykłej linii ale tylko wtedy gdy nie działa telefon, który podłączony jest bezpośrednio do gniazdka - dlaczego tak jest? Jeszcze tego nie rozpracowałem ale to faktycznie działa :slight_smile:

To tej grupy zalicza się tez właśnie Neofon, to jedna usługa oferowana przez TP (nie zależny numer) i “telefonia internetowa tp” to inna usługa którą można mieć razem z Neofonem (2 nie zależny numer, teraz można wybrać se numer z kierunkowym jak zwykły stacjonarny) łącznie ze stacjonarnym można mieć 3 numery :smiley: z czego Neofon i telefonia internetowa TP płaci się tylko za wykonane połączenia.

Żadna tajemnica, działa wtedy jak przelotka hehe co ma swoje minusy, jak miałem aktywny stacjonarny, a Telefonia internetowa się zawiesiła(nie działała) wykonywałem połączenia z numeru stacjonarnego :stuck_out_tongue: nie wiedząc o tym

Podejrzewam że zrobili to celowo, właśnie na wypadek takiej sytuacji. Kiedy nie działa neofon, bramka VoIP w liveboksie zaczyna działać jako przelotka - podobnie jak w modemach analogowych :slight_smile:

Co ciekawe za pomocą VoIP telefon klientom podłączają również operatorzy alternatywni (np. Netia) w przypadku LLU.

Na stronie TPSA nie jest to dobrze opisane, ale wygląda to tak jakby telefonia internetowa była usługą oferowaną z liveboksem, a neofon dla wszystkich abonentów (w ofercie jest telefon IP, a wtedy livebox jest niepotrzebny, wystarcza zwykły router).

A Skype różni się tym, że korzysta z jakichś niestandardowych protokołów i dlatego potrzebny jest do niego dedykowany sprzęt (telefon, teoretycznie mogłaby być dedykowana bramka VoIP ale chyba takiej nie ma).

Dokładnie, przynajmniej z tego co ja się na 19393 dowiadywałem , a Neofon działa jak ma nawet na modemie f@st800 Do neofonu instalujesz komunikator Spik i rozmawia sie dzięki niemu

Dzięki za odpowiedzi, kupiłem już td-w8960n i adapter wifi do laptopa i działa świetnie

Mam liveboxa od 2 lat i jakoś nie ma żadnych problemów.