Logitech x540 vs Creative T6100

Właśnie testowałem logitechy na full, i o dziwo nie trzeszczały tylko było słychać jakiś szum. ale jakby nie ten szum to wszystko ładnie gra. :smiley: Albo ja jestem małowystarczalny :slight_smile:

No wiadomo, że coś będzie szumiało przy takich głośniczkach.

WSZtm jest bardzo wyczulony na dźwięk :smiley: Ale nie dla dżwiękowców i na mniejsze party to takie głośniczki wystarczają :slight_smile:

Zapomniałem wada co do subofera pomijając to że membran niejest niczym zasłonięty. Sub podczas bastestu gdzie subofer jest używany w 100% i z tuby dużo powietrza leci wtedy sub “pierdzi” ale tylko podczas bas testu to zauważyłem. w zwykłym mp3 tego niema albo jest na głośności na full ale tego niesłychać bo reszta głośników zagłusza to.

tu ten bastest:

http://rapidshare.com/files/24794580/Basstest.mp3.html

mafioz Chcesz jakieś bass testy to Ci mogę posłać… mam około 1 GB. W dobrej jakości. 320bitrate… :slight_smile:

No tak… głośniki nie na zabawę… ani nie na duża halę…

Słuchanie na maxa to jest totalny bezsens… ponieważ na maxa bass niknie… i to bardzo… i tu jest duży -. W prawdzie trzeba mieć niezły wzmacniacz i kolumny żeby na jakimkolwiek sprzęcie grało super na max… Chociaż głośniki odpowiednio dobrane do wzmacniacza… na nich też na maxa słuchać nie możemy bo to nie zdrowe dla głośników.

mafioz Pierdzi bo to mały głośnik… małych " gabarytów "… Wprawdzie membrana tam jest znikoma. jakby Jej wogóle nie było. Membrana stworzona tylko do pokojowych odsłuchów a nie BASS TESTÓW :slight_smile: Więc… przy ten czy innej piosence… będzie pierdział… z każdym % podniesienia dB … Czym głośniej tym bardziej lata :P… ten wzmacniacz co jest w środku naprawdę " dużo " potrafi jak za tą kasę… śmiało możesz podłączać jakiś głośnik basowy o nominale 60 Watów w rmsie.

Lepsze odczucie :wink:

Właśnie kupiłem logitechy x-540 głosniczki zajefajne głos elegancki głośnosć elegancka. Są o wiele ładniejsze niz te creative. logitechy ładnie wykończone i masywne poprostu śa wypas

Dzięki za doradzenie :mrgreen:

No wygląd mają o niebo lepszy od Creativów… ale… czy wygląd sie liczy ?.. Czy tak masywnie… to bym nie powiedział :mrgreen: … bo ludzie różne rzeczy robią z tymi głośnikami… ogólnie nie nadają się do zrzucenia z 1 - wszego piętra :P… no

to gratuluję świetnego wyboru i życzę miłego słuchaaaaaaaaaaaaaaania :slight_smile:

dzieki ale są takie wieksze niz miałem dotychczas i dlatego mi sie jeszcze bardziej wyglad podoba :mrgreen:

No i extra… a to jest moja " skrzyneczka " tak jak mówiłem 2 x 12 calowe MTX’y … akurat jest do sprzedania… bo mi nie starcza. Chciałbym coś… mocniejszego. A mam już kilka na oku…Oczywiście całość do komputera. Skrzynie efektywnie roznosi bas pod biurkiem…

40429364sk5.th.jpg

Ale to mały ot :slight_smile:

mam takie pytanie czy tylnie głosniki powinny byc cichsze o wiele od przednich??? bo tylnie słabo daja??

tylne głośniki niegrają bo one dają tylko efekty w grach lub w filmach w call of duty 2 jak ktos strzela za tobą lub okok to wtedy te tylne najbardziej słuchać, bo dają efekty 3D i wtedy czujesz się jakbyś się znajdował na polu bitwy a obok ciebie jakiś gościu strzelał.

aha dzieki za wytłumaczenie

Na integrze powinny grać ciągle. Podczas muzyki czy gdzieś a w grach to tak jak kolega mówi :slight_smile:

A jak by kupiło karte muzyczną creativa sb to wtedy głosniki lepiej by grały i głosniej i tylne głosniki by były

głosniejsze???

W ustawieniach powineneś mieć… poziom głośności… Poza tym na tylne nie patrz. Interesują Cię 3 przednie…

Jesli kupiłbyś karte na PCi… to muzyka byłaby głośniejsza i bardziej dynamiczna. Ale jeśli nie jesteś audiofilem to na co… kupować coś co nie bardzo Ci się przyda. No chyba że jesteś maniakiem gier… dobrych efektów w grach czy filmach to tak :slight_smile: W sumie jakiegoś Sound blastera możesz kupić…

Zdecydowanie zmień kartę na jakiegoś Sound Blastera. Odczujesz różnice i to sporą w jakości dzwięku. Wiem bo mam porównanie jak gra moja zintegrowana a jak gra teraz SB Live. Na integrze dzwięk jest jak by trochę stłumiony i nieostry. Przesadą jest kupowanie do głośników komputerowych dzwiękówki za 700 zł ale te ~ 100 zł można poświęcic a na pewno nie pożałujesz wydanych pieniędzy. Nie mówiąc już że w osobnej karcie masz wiele przydatnych opcji np CMSS3D która zmienia dzwięk stereo w 5.1-takiej opcji nie masz w zintegrowanej.

Co do tylnich satelitek to na obecnej karcie i głosnikach tylne grają mi tak samo głośno jak przednie przy włączonej funkcji w dzwiękówce - CMSS3D.

W X 530 tylne grały ciszej- również na SB live.

enjoypoznan

A co Ty na mojego drobnego Suba ;F


Dlatego mówię… ze… jeśli nie jest audio maniakiem… to niech… wyda lepiej na piwo ;F

fajny sub :mrgreen:

Złączono Posta : 14.04.2007 (Sob) 17:56

Bo ja mam logitech x 540.W koncu graja ci tylne tak samo głosno jak przednie na SB??

Tak. W moich G500 na tej samej karcie wszystkie grają tak samo głośno.

A która karta muzyczna jest lepsza???

CREATIVE SB Audigy SE OEM 7.1 EAX cz y ta CREATIVE Sound Blaster Live! 24-bit 7.1,EAX ADV HD

Generalnie to są takie same karty.

Bierz Live :stuck_out_tongue_winking_eye: