Logitech x540 vs Creative T6100

A dlaczego wziąc livr słyszałem że jest lepszy Audigy??I czy te 2 karty maja funkcje CMSS3D bo to jest bardzo wazne???

Technologia CMSS 3D przekształcająca (up-mix) sygnał stereo do wielokanałowego dźwięku 5.1.

funkcją CMSS® 3D pozwalającą miksować sygnał stereo na wielokanałowy 5.1

Praktycznie to takie same karty. W moim Live po aktualizacji sterów i sofcie mam sterownik do Audigy. :wink: Wez Audigy bo to niby nowsza karta od Live ale mówię , to praktycznie to samo i na pewno różnicy miedzy nimi nie zauważysz. Soft do jednej jak i drugiej jest ten sam(identyczny) i obie posiadają funkcję CMSS 3D.

Z tego co się orientuję to Live! jest o jakieś 30 zł tańsza. Za to Audigy to bardziej kozacka nazwa. :wink:

W x-540 bez opcji cmss 3D będziesz miał dzwięk w formacie 5.1. Głośniki mają funkcje matrix i sane głośniki przekształcają dzwięk ze stereo na 5.1. :slight_smile:

Witam, ja mam podobny dylemat z tymi głośniczkami i nie wiem które wybrać. Mnie najbardziej zależy na czystości dźwięku i głównie na basie. Który zestaw jest pod tym wzgledem lepszy?

No to Logitechy

Ale basu z tego to kosmicznego nie wciśniesz. Kup Z 5500 :slight_smile:

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum :slight_smile:

Do rzeczy, zastanawiam się nad kupnem głośników do komputera i jednymi z nich są Logitech X-540 o których tyle piszecie :smiley: Za przeciwnika Logitech X-540 stawiam Creative T7900. Które według was bardziej opłaca się kupic i jeśli możecie podajcie jakiś uzasadnienie.

Z Góry wielkie DZIĘKI :slight_smile:

Według mnie to x-540. Dlaczego? Ponieważ już są wypróbowane, pozatym nieprzyda ci się aż 7 głośników + sub. A głośniki w standardzie 7.1 takie naprawde dobre to ceny od 500zł te tańsze może się okazać że gorzej grają niż zestaw 5.1

7.1 to wymysł troszkę Znanym i stosowanym w europie standardem jest 5.1( jeżeli chodzi o filmy oczywiście).

Wybrał bym Logitechy. Dlaczego? przede wszytskim bardziej mnie się podobają. Ale grac też muszą ładnie. Bass w tych Logitechach(x-540) jest bardzo głęboki i niski. Dobrze zarysowane średnie i wysokie pasmo. Poza tym firma Logitech to dobra marka która zresztą lubię ale to nie ma wpływu na moją ocenę. Za ~ 300zł masz głosniki do wszystkiego - muza , filmy , gry i inne.

Dla melomanów i “znawców” wysokiej jakości dzwięku polecam zestaw kolumn za 5 tyś.-nie wymagajmy od głośników komputerowych Bóg wie czego. Te x-540 grają ładnie i starczą do wszystkiego-są po prostu uniwersalne.

Do tych logów polecał bym Ci Sound Blastera Audigy (~100zł). Nie ma chyba sensu wydawac 240zł na X-FI Chyba że masz fundusze-wtedy mile widziana X-fi.

Creative odpadają ponieważ z tego co wiem mają dośc pudełkowy basik.

Pozdrawiam!

o tych Creative T7900 zapomnij , nie warte ceny a graja do bani-bas brzeczy powyzej 50% glosnosci,satelity pierdza…stoja u mocno zawiedzionego kumpla

porownanie mam do altec acs400,co prawda tylko 2+1 ,ale gra znacznie lepiej,przede wszystkim ze wzgledu na jakosc wykonania i znacznie lepsze glosniki- u mnie bas ‘‘czujesz’’, a u niego czasem uslyszysz…

Dzięki wszystkim za dobre rady, poradziliście mi dokładnie tak jak mój brat który się sprzętem muzycznym interesuje :wink: Te Logitech’y X-540 zamierzam z katrą Creative SB Audigy kupić tak jak poradził enjoypoznan.

pozdro

A wiec powracając do problemu Logitech x540 vs Creative T6100, tez miałem ten dylemat, ale w koncu

duzo niższa cena w granicach 100zł różnicy przemówiła za creativem. Powiem szczerze wbrew opiniom, że to bardzo dobry sprzet. I dynamike ma ładną, bo nawet przy wyłączonym subie po podgłośniećiu i tak walnie łupie :wink: co mile mnie zaskoczyło. Dźwięk też jest czysty i nawet na full wszystko sie inteligentnie reguluje tak aby nie trzeszczało(chyba że jedziesz na zintegrowanej karcie). Ogólnie ja słucham muzyki techno i mnie ten zestaw w 100% zaspokaja bo po ustawieniu basu na full zaczyna sie niezła zabawa z szybami 8) Ogólnie polecam

u mnie na Sony S-master Wega Theatre minimalnie szyby drgają a wy wyskakujecie że że t6100 trzęsą szybami … kpina

co do tematu logitech wymiata :slight_smile: polecam tylko jego