Logowanie na dobreprogramy.pl

Nie umieją mi pomóc @Radek68 ani @o.zio w logowaniu na DP przez 1login od wp tylko odsyła mnie @o.zio do wp.pl, żebym tam szukał pomocy.

Zrobili jakieś g. obszczałe i teraz muszę się z tym męczyć bo nie mogę się zalogować na moje konto tutaj. I wszystkie posty, wiadomości, komrentarze co napisalem straciłem.

A od czego oni tam są jeden i drugi ? Żaden nie ma dostępu do panelu admina i bazy danych DP. KPINA I ŻENADA DOBREPROGRAMY.PL !!!

Tydzień już pisze do nich ! Paranoja jakaś !

A w pomocy od wp jest wielkie gówniane g.. Jest tam też czat z automatycznym asystentem co jest dla mnie nie porozumieniem jakimś.

Przez to 1login od wp straciłem mój nick tutaj z tyloma postami, wiadomosciami PW i komentarzami.

Straciłem tutaj moje ulubione konto. A Ci w/w nie łakną się do pomocy mi. To jakaś porażka ze strony DP !

1 polubienie

Bo 1login to jest wymysł korporacyjny Wirtualnej Polski… Dlatego pomocy/wsparcia musisz szukać tutaj:
https://pomoc.wp.pl/#skontaktuj_sie_z_nami

Tylko, że tam gdzie mi podlinkowałeś nie pomogą bo oni są tylko od wp. Oni nie mają wglądu w bazę danych dobreprogramy.pl albo do panelu admina forum czy portalu dobreprogramy.pl

Więc nie mogę tam szukać pomocy tylko tutaj. Admin forum czy portalu niech mi pomoże. Od czego oni są ? Żeby bana dać to są pierwsi. A jak już przyjdzie co do czego to rozkładają ręce.

Straciłem moje konto bez powrotnie tutaj :(((

Ja za każdym razem odrzucam propozycję żeby się zaszczepić tą szczepionką 1login i cały czas loguję się po staremu… Jak przestanę mieć taką możliwość to ojszczam zarówno to forum jak i pocztę na wp, mała strata.

1 polubienie

Nie ma już takiej możliwości. Jak się wylogujesz z forum tutaj i wylogujesz się z portalu dobreprogramy.pl to już koniec. Nie wejdziesz już tutaj na swój nick ten co masz teraz. I zostaniesz za przeproszeniem w ciemnej dupie czy też z ręką w nocniku jak ja teraz.

Różnych rzeczy mogłem się spodziewać, np. jakiegoś podziękowania, że męczę się już od kilku dni z wieloma twoimi kontami, założonymi na różne e-maile, do których pozapominałeś haseł czy tam z innego powodu nie masz do nich dostępu, ale… tego?
Nie ogarniasz, że SAM sobie zaszkodziłeś zakładając wiele kont, na rózne e-maile, do których teraz nie masz dostępu? Nie założyłeś też 1login, a teraz na PW z różnych kont prosisz o pomoc, a jak jest ona skuteczna tylko w 95%, a nie w 100%, to publicznie wylewasz tu jakieś żale.

Miałeś konto NorthAngel założone na e-mail, do którego nie masz dostępu.
Miałeś konto Darom82 założone na e-mail, do którego nie masz dostępu.
Miałeś konto Bartosz82 założone na e-mail, do którego… o, masz dostęp.

Zaproponowałem, żebyś założył nowe konto, z pasującą ci nazwą, a ja przemigruję wszystkie dotychczasowe posty ze wszystkich poprzednich kont, na to nowe (plus poziom zaufania, plus PW, itd.). Nie pasowało ci.
Zdecydowałeś się pozostać przy koncie Bartosz82, na które (po uzgodnieniu z tobą na PW) przemigorawalm całą twoją historię z kilku kont, wszystkie posty, PW oraz poziom zaufania.
Znów ci nie pasuje, bo chcesz inną nazwę.
Nazwę, która jest przypisana do konta e-mail, do którego - z jakiegoś powodu - nie masz dostępu. Tłumaczę więc od kilku dni, że nazwa jest zasysana z portalu, że TAM zakładasz konto i tam zmieniasz hasło (a nie na forum), a od niedawna jest ono powiązane z 1 login od WP. Tłumaczę, że na forum mogę zrobić tylko to, co można na forum zrobić. Czyli to, co zrobiłem. Nie dociera. Że może ewentualnie mógłby ktoś w WP pomóc, ale tego nie wiem.

Dodatkowo teraz zmyślasz, że straciłeś posty, a przecież na tym koncie masz wszystkie posty, całą historię z 3 kont. Robiłem to w niedzielę, bo prosiłeś. I też miałeś pretensje, ze całą niedzielę nie siedzę nad twoim problemem. Facepalm. A teraz znów jakieś żale.

Proponowałem jeszcze, że dodam nazwę NorthAngel obok nazwy Bartosz82 - też ci nie pasowało.

Dobrze się zastanów czego i od kogo oczekujesz, a co sam powinieneś zrobić. Ja w każdym razie od teraz przestaję ci pomagać, bo nie widzę sensu w marnowaniu mojego wolnego czasu na takie rzeczy. Masz konto Bartosz82 ze wszystkimi postami z wielu twoich kont, ale jak ci nie pasuje, to na DP możesz sobie je usunąć.

8 polubień

OMG…
To ta szczepionka Pf… tak działa ?

Ja żądam ! Przywrócenia mi wszystkich moich kont od 2007r.
Admin masz czas to soboty !
JOKE :stuck_out_tongue:

@Radek68 Naprawdę ?

@Radek68 Jak wiesz, miałem e-maile na is.net.pl - Ta domena jest już od dawna nie czynna, zamknięta, nie dostępna nie odwracalnie. Dlatego moje e-maile w tej domenie już nie istnieją.

Miałem jedno, na które dostałem bana. Więc nie mając wtedy dostępu do forum założyłem drugie konto. Na to też po jakimś czasie dostałem bana.
I założyłem trzecie konto. - Jakbym bana nie miał to bym miał jedno konto.

@Radek68 Nie ?

A TO CO TO JEST ?

Caly czas pisze Ci PW z tego konta mojego Bartosz82. Bo na inne konto nie jestem w stanie się zalogować. Więc proszę nie kłam.

@Radek68 Pasuje mi. Jedynie co mi nie pasuje to właśnie to, że na portalu dobreprogramy.pl nie mam moich komentarzy i innych rzeczy co tam miałem na innych moich kontach i nie ma mi kto tego zmigrować. Tak jak Ty mi to zrobiłeś tutaj na forum.

@Radek68 Owszem. - Dociera. Chcę mieć tylko to zrobione na portalu. Pisałem do redakcji. Odpisał jedynie mi tylko @o.zio i odwołał mnie do pomocy na WP.

TYLKO, ŻE CI NIE MAJĄ DOSTĘPU ŻADNEGO DO DOBREPROGRAMY PL !

@Radek68 Mogłeś napisać. Zajmiemy się tym na spokojnie po weekendzie. I byłoby okej. Ale nic takiego z Twojej strony nie padło. Więc nie wiedziałem czy mi pomożesz czy też nie. Czy też może nie będziesz wiedział jak.

Bo by to idiotycznie wyglądało. - Bartosz82NorthAngel

Oczekuje od Was pomocy. Czyli Ciebie i osoby @o.zio . Miałem napisać do redakcji. Więc napisałem.

Natomiast od wp.pl wiecej pomocy nie dostanę bo na czacie tam tylko są linki jak logować czy zakładać konto na 1login od wp … bla,bla bla.

Telefonu nie odbierają. Czekam jeszcze na maila od nich. Ciekawe czy mi odpiszą coś więcej.

A chcę mieć tu na tym koncie wszystko to co miałem dotychczas. Szkoda mi coś stracić. Bo szmat czasu tu spędziłem.

@Radek68 Aha. - Obraziłeś się ??

Nie jest moją rolą brnięcie w to, ale skoro mi odpisałeś, to też pokrótce odpiszę.

To faktycznie tłumaczy dlaczego nie masz dostępu do tych e-maili, tyle że należało wtedy, gdy zamknięto tę domenę, poprosić redakcję DP o zmianę e-maila. Wtedy redakcja DP to była redakcja DP, a nie malutka część WP. I wtedy takie rzeczy załatwiała od ręki. No ale było - minęło. Teraz jest już po herbacie.

Nie bana, a co najwyżej czasowe zawieszenie. Bo jak teraz je łączyłem, to każde było aktywne, a pierwsze prośby o pomoc wysyłałeś z konta NorthAngel. Oczywiście nie pamiętam z jakiego powodu były te zawieszenia, nie wiem też kto zawieszał, ale skoro tak było, to… jakiś powód musiał być. Obchodzenie tego, poprzez zakładanie nowych kont owszem jest skuteczne, ale takie mało fajne.

Konto 1 login od WP założyłeś na adres powiązany z obecnym kontem na DP (Bartosz82), więc taki masz login. To, że wpisałeś jako imię w 1 login „NorthAngel” nic nie zmienia w nicku na forum.

Nie pogrywaj w ten sposób, bo dobrze pamiętam, że pierwsze prośby wysyłałeś z konta NorthAngel, które teraz już na forum nie istnieje, bo poprosiłeś o połączenie go z obecnym kontem. Miałeś do niego dostęp poprzez niewygasłą sesję.

No to już zupełnie inna kwestia, ale nie do mnie. Natomiast komentarze zapewne są, ale z tamtego konta, a obecnie na DP w ogóle jest bajzel, bo brak jest powiadomień, brak jest ulubionych, brak jest… w zasadzie wszystkiego sensownego.

No skoro dobreprogramy to jeden z wielu serwisów WP, to dobrze cię odesłał.

Kto „CI”? Przecież serwis DP to własność WP.

Ja zrobiłem 100% tego, co mogłem. Nic więcej nie zrobię, bo mogę tylko robić „coś” na forum DP.

Wiesz, zastanawiałem się nad tym :wink: , ale nie. Bo może nie masz świadomości, że jestem takim samym użytkownikiem forum, jak i ty, jak i każdy inny czytelnik DP. który wchodzi tu sobie, bo ma problem, chce sobie coś poczytać, lub sam komuś pomóc.
Założyłem sobie tu konto wiele lat temu, pisywałem sporo, później osobiście poznałem całą redakcję, a teraz po prostu mam uprawnienia administracyjne. Bo zostałem poproszony najpierw o bycie moderatorem, a potem adminem. No i nim jestem, ale… nic nie muszę. :slight_smile:

@Radek68 Miałem na myśli ludzi z WP. - Napisałem do nich maila w mojej sprawie tydzień temu na email jaki tam mają podany. I cisza. Nikt mi nic nie odpisuje. - A jak mi już tyle czasu nie odpisali to już chyba mi nie odpiszą. - Przysłowiowo: - Zlali mnie ciepłym moczem.

@Radek68 Chciałem Ci się tylko jeszcze zapytać. -Bo pisałeś mi, że moje konto NorthAngel już nie istnieje. A gdybym je założył tutaj jeszcze raz ? To miałbym taki nick i tutaj i na portalu ? Czy tylko tu na forum ?

A tak a propo. Nie pogrywam sobie. Wiem, że najpierw napisałem do Ciebie z nicka NorthAngel.

Nie gniewaj się.

No kurna ciekawe.

Mógłbym kogoś z władnych prosić o migrację konta @eranet? Dziękuję.

W tej chwili nie istnieje na forum. Natomiast na portalu DP istnieje. I powtórzę: tu konta nie zakładasz, a na DP.

Jakbyś odzyskał je jakoś na portalu DP (choć to może być trudne z uwagi na brak dostępu do e-maila, czyli brak weryfikacji, a zapewne też z powodu podejścia ludzi w WP do pojedynczego użytkownika), to najprawdopodobniej pojawiłoby się i na forum. Ale nigdy wcześniej czegoś takiego nie przerabiałem, więc pewności nie mam.

Zaciekawiło mnie to. Wyłacznie z technicznych względów.
Jeśli na Portalu loguję się jako X to gdy wcześniej wylogowałem się z Forum jako Y, to po ponownym logowaniu na Forum, powinienem móc się zalogować jako X a nie jako Y.
Przerabiałem to. Bawiłem się multikontami i nie miałem z tym zadnego problemu.
Oczywiście był jeden warunek. Z Portalu tez musiałem sie wylogować jako Y a zalogować jako X.
Cos tu jest „pokićkane”. Teoretycznie gość ma dwa konta na portalu. Jeśli tak, to tylko od czasu i chęci (nie wiem czy po takich tekstach ja bym ja miał) zalezy ponowna migracja danych i skasowanie jednego z nich.

@Yakii Więc jak możesz - bądź tak dobry i w ramach testu wyloguj się z forum i na portalu też.
A potem za pomocą 1login od wp zaloguj się tu i zobacz jaki tu będziesz miał nick wtedy. - Daj znać jak Ci poszło.

@Radek68 Bardzo Ci dziękuje za pomoc. Będę miał do Ciebie prośbę pewną ale to już Ci napiszę o tym w wiadomości na PW.

Oczywiście.

Więcej. Tak jak i ty zresztą… :wink:

Na portalu, czy na forum? :wink:
Tak, to jest „pokićkane”, ale wynika to z faktu, że forum ma swoją bazę użytkowników, ale w całości „zasysaną” z portalu. Tak samo, tu nie zmienisz awatara, a wyłącznie na portalu. Portal jest dostawcą uwierzytelniania. Tu nie można założyć konta, ale można je skasować (z bazy forum).
Podczas logowania na forum następuje automatycznie przekierowanie do zewnętrznego systemu logowania bez interakcji użytkownika. Nadpisuje się lokalny e-mail przez adres e-mail zewnętrznej witryny przy każdym logowaniu i zapobiega lokalnym zmianom.
Zastępuje też pełną nazwę lokalną pełną nazwą z witryny zewnętrznej przy każdym logowaniu i też zapobiega zmianom lokalnym.

Chodzi teraz o to, czy po skasowaniu danego konta z bazy forum może ono powrócić, poprzez zalogowanie się na portalu i wejście na forum. I tego nie wiem, bo tego nie testowałem.

Byłem taki dobry.

Wylogowałem sie z obu a potem zalogowałem na Portal poprzez 1login a nastepnie bez problemu na tym samym nicku zalogowałem sie na Forum. Zero problemu.
P.S. Kiedy jeszcze nie zsynchronizowałem konta na Portalu z 1login nie miałem problemu by wejśc na Forum, wylogować sie i ponownie zalogować, choć nie mogłem wykonac zadnych operacji z kontem na Portalu, włącznie z wylogowaniem sie z niego.
Wygladało tak jak by konto istniało ale było zawieszone.

P.S. U ciebie problem polegał na tym ze procedura weryfikacji 1login nie zadziałała, bo nie istniał już portal pocztowy za pomoca którego kiedyś utworzyłes te swoje konto.
Tak sobie WP wymysliła weryfikację kont, poprzez konto pocztowe wykorzystane do rejestracji konta na Portalu

Chyba sie nie rozumiemy.
Jesli mozna było

To gdy gość tak bardzo chce mieć nick NorthAngel i ponownie załozył konto o tej nazwie, to skoro mozna było cos „przeemigrować” to czemu nie można i teraz.
Ostatecznie napisałeś

W tym całym obszczałym 1login od wp zrobili weryfikację kodową. Że jak nie masz żadnego, nigdzie założonego konta e-mail i chcesz założyć pierwszy e-mail na wp albo na o2 to się nie da. Bo zakładanie tam konta jest przez 1login od wp. I weryfikacja zatrzyma nas i konta wtedy nie założymy. - Beznadziejnie.

A jak się zalogujesz na portal DP to dalej nie jesteś zalogowany na forum DP. Trzeba się drugi raz logować. - Masakra.

A co najlepsze. To jak się zalogujesz przez przeglądarkę do 1login od wp to przez aplikację już się nie da. - Ale debilizm !

@Radek68 Dlaczego teraz nie wyświetla mi się zdjęcie ? Tylko mam białe kółko z ludkiem.DP ? Na portalu DP też powinienem mieć zdjęcie, a nie zielone kółko z literą „B”. - Mam wgrane zdjęcia, a nie wyświetlają mi się tutaj.

Nie wiem co ty robisz ale ja z tym nie mam problemu. Z reguły przegladarki mają opcję zapisywania haseł w celu automatycznego logowania.

A w czym to przeszkadza. Chcesz mieć dziesięc kont? VPN + 10 kont pocztowych i baw sie dobrze