Lokalizacja uszkodzonych plików

Kiedy dowiedziałem się o poleceniu w wierszu poleceń, która wyszukuje i naprawia bądź uzupełnia uszkodzone pliki, postanowiłem spróbować. Wyszukała mi takowe pliki, lecz pojawiła się informacja, że nie może nic z nimi zrobić. W internecie znalazłem program, który pozwala naprawiać pliki, lecz trzeba mu je, że tak powiem podać. Problem jest w tym, że ja nie wiem jakie pliki są uszkodzone. Jak to sprawdzić?

Tajemnice, tajemnice nas otaczają zewsząd…
Z czego wnioskujesz, że masz uszkodzone pliki ?

Cześć!
Możliwe, że wykonał polecenie sfc.
Otrzymał informację o “uszkodzonych plikach” :wink:

Pozdrawiam, Direwolf!

Zrobiłem skan poleceniem sfc /scannow.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

Ja już byłem na tej stronie i znalazłem najprawdopodobniej ten dziennik u mnie na komputerze, ale nic mi on nie dał, bo nie umiałem go odczytać.

Przecież plik ma format TXT. Jak nie możesz go odczytać?

Pozdrawiam, Direwolf!

Chodziło mi raczej, że go po prostu nie rozumiałem.

Zamieść tutaj ten plik, jeżeli ma przyzwoity rozmiar.

Pozdrawiam, Direwolf!

Niestety nie mieści się. Ja ten skan robiłem kilka razy. Czy istnieje szansa, że jeśli wyczyściłbym zawartość tego pliku, a nastepnie jeszcze raz zrobił skan to czy byłby mniejszy?

może trzeba je usunąć?

Pokaż najpierw raport z programu CrystalDiskInfo (raport i zrzut ekranu).

Pliki!?


O to chodziło?

Zamiast tracić czas na poszukiwanie uszkodzonego pliku, może lepiej stracić 1,5 godz. i odświeżyć system: Procedura naprawy systemu Windows 7 przez nadpisanie

Nie pomogło.

Jeśli naprawa systemu przez nadpisanie nie pomogła, to masz poważnie uszkodzony rejestr Windows’a, a to oznacza konieczność wykonania reinstalacji systemu. Innego wyjścia nie ma.

Ok. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas.