Lokalizacja uszkodzonych plików

(bendgo1) #1

Kiedy dowiedziałem się o poleceniu w wierszu poleceń, która wyszukuje i naprawia bądź uzupełnia uszkodzone pliki, postanowiłem spróbować. Wyszukała mi takowe pliki, lecz pojawiła się informacja, że nie może nic z nimi zrobić. W internecie znalazłem program, który pozwala naprawiać pliki, lecz trzeba mu je, że tak powiem podać. Problem jest w tym, że ja nie wiem jakie pliki są uszkodzone. Jak to sprawdzić?

(Veers) #2

Tajemnice, tajemnice nas otaczają zewsząd…
Z czego wnioskujesz, że masz uszkodzone pliki ?

(Direwolf) #3

Cześć!
Możliwe, że wykonał polecenie sfc.
Otrzymał informację o “uszkodzonych plikach” :wink:

Pozdrawiam, Direwolf!

(bendgo1) #4

Zrobiłem skan poleceniem sfc /scannow.

(Veers) #5

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

(bendgo1) #6

Ja już byłem na tej stronie i znalazłem najprawdopodobniej ten dziennik u mnie na komputerze, ale nic mi on nie dał, bo nie umiałem go odczytać.

(Direwolf) #7

Przecież plik ma format TXT. Jak nie możesz go odczytać?

Pozdrawiam, Direwolf!

(bendgo1) #8

Chodziło mi raczej, że go po prostu nie rozumiałem.

(Direwolf) #9

Zamieść tutaj ten plik, jeżeli ma przyzwoity rozmiar.

Pozdrawiam, Direwolf!

(bendgo1) #10

Niestety nie mieści się. Ja ten skan robiłem kilka razy. Czy istnieje szansa, że jeśli wyczyściłbym zawartość tego pliku, a nastepnie jeszcze raz zrobił skan to czy byłby mniejszy?

(krzysztofkowalski926) #11

może trzeba je usunąć?

(bachus) #12

Pokaż najpierw raport z programu CrystalDiskInfo (raport i zrzut ekranu).

(bendgo1) #13

Pliki!?

(bendgo1) #14

O to chodziło?

(bendgo1) #15

(Astor44) #16

Zamiast tracić czas na poszukiwanie uszkodzonego pliku, może lepiej stracić 1,5 godz. i odświeżyć system: Procedura naprawy systemu Windows 7 przez nadpisanie

(bendgo1) #17

Nie pomogło.

(Astor44) #18

Jeśli naprawa systemu przez nadpisanie nie pomogła, to masz poważnie uszkodzony rejestr Windows’a, a to oznacza konieczność wykonania reinstalacji systemu. Innego wyjścia nie ma.

(bendgo1) #19

Ok. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i poświęcony czas.