Mac vs Windows co lepsze?

O nie prawda. Coraz częściej w szkołach w moim mieście spotykam się z komputerami z pod znaku jabłka.

ile używałeś ten system?

OS X jest systemem w pełni używalnym na codzień i w niczym nie odstępuje windowsowi. Jeśli chce się pracować na danym systemie to można się wszystkiego nauczyć na os x jak i na windzie. I nie ma szczególnych różnic. Jedynie linuxa trzeba odrzucić bo z tym więcej udręki jak przyjemności

ok dziękuję za odpowiedzi i mam jeszcze jedno pytanie.

Czy potrzeba jakieś patchowanie lub coś w tym stylu żeby zainstalować XP/moze Viste na Apple mac ?

czy poprostu da się sformatowac dysk i zainstalować od zera cały system nowy ?

Nie.

EFI i te sprawy, poczytaj sobie w google

windows lepszy dużo softu gry nie rozumiem polityki Appla windowsa można zainstalować na iMacu MacBooku itp a mac osa nie można zainstalować na pc Apple fuj

Nie tyle, że nie można, o ile nie wolno :wink:

dokładnie, bo możność? można… ale to nielegalne, i nie jest proste, widziałem ile kombinacji z ustawieniem dual-botu, Mac Os X i Win XP. Trudne, ale da się zrobić, a samą instalcję mac osa można pobrać z nielegalnych źródeł. Pewnie zapytacie skąd to wiem? Oglądałem filmiki na Youtube. :wink:

Mac przewyższa Windowsa we wszystkim oprócz gier które na Macu nie chodzą ;(

Jagby nie ten detal+kryzys finansowy to już dawno miałbym Maca #-o

I to jest tylko spowodowane jego mała popularnością, tak sam jest dla Linuxa. Gdyby inne system operacyjne maiły chodziarz te ~~30% procent udziału to by producenci musieli z nimi się z nimi liczyć, a tak jak mają te 2% to koszty stworzenia wersji dla innego system przekraczają zyski które z tego by maił, a w przypadku Maca blokuje to dodatkowo polityka Apple.

chyba myślicie i wypowiadacie się o zupełnie czymś innym niż myślał autor pytania (instalacja Mac OS na PC) - wtedy i tylko wtedy macie rację

na makach można bez problemów zainstalować zarówno xp jak i vistę (a pewnie i windows 7) - apple udostępnia nawet odpowiednie narzędzie o nazwie Boot Camp

czy można skasować wszystko i zainstalować samego windowsa - tego niestety nie wiem a zdania “fachowców” są podzielone

cytat ze strony apple’a

:smiley: :smiley: :wink: Nie mogę :stuck_out_tongue:

Pogrubienie: NIe wieżę, według mnie to Windows jest najbardziej zaawansowany.

Kursywa: Bez komentarza

Podkreślenie: z tym się można zgodzić.

Przynajmniej apple się przyznaje- i pozwala korzystać z Windowsa- w konieczności :smiley: Więc jakby trochę rpzyznaje, że mac os pod względem programów jest słabszy od XPeka, ale tylko trochę :wink:

rozśmieszasz mnie, ile używałeś ten system?

nie używałem, wywnioskowałem to z tego, co zacytowałem, ja tak rozumiem te zdania :wink:

Dawidd nigdy nie używałeś więc lepiej nie wnioskuj. Wcale winda nie przewyższa mac’a. Szczególnie w pakietach podstawowych

no z tym się zgodze, bo Windows niema dużo programów po zainstalowaniu. Szczególnie XP, Vista ma trochę dodatków.

a może pora na komentarze userów obydwóch OS ??

A nie tylko funboyów okienek :?

To masz fiesta:

Mac wygodny praktyczny jeśli ktoś nie gra i używa komputera do celów multimedialnych lecz raczej odpada programowanie lepiej uczyć sie programować pod windowsem gdyż jest poprostu więcej zleceń itp. nie ma problemów z wadliwym sysem czy brakiem stabilności dużo ciekawych rozwiązań. W polsce nadal mało popularny. Stąd mała ilość polskiego oprogramowania lecz jeśli poszukamy na stronach usa gdzie jest tego cała masa to wszystko można znaleść. A jaka winda jest każdy wie:)

A to ja powiem tak,

+System jest bardzo szybki i bardzo stabilny.

+Może i gier jest mało, ale coraz więcej popularnych narzędzi takich jak Adobe photoshop, dreamweaver, flash, jest pisane pod Mac Os X.

+Funkcja Time Machine jest lata świetle lepsze od rozwiązania “przywracanie systemu” w Windows.

+Wygląd systemu, też czytelniejszy niż szkiełko w Viście.

+Jak na razie brak Virusów, a jak jakiś zostanie wykryty przez antywirusa to jest to najczęściej virus z blaszaków.

+Aktualizacje nie są tak jak w Windows, że jak jakaś łatka wyjdzie to trzeba przerwać prace i zainstalować. Tutaj jest jak by taki mini SP i zmienia liczbę z np. 10.5.5 na np. 10.5.6

+Serce Darwina :slight_smile:

  • Znacznie niższe wymagania sprzętowe niż jego konkurent (Vista).
  • Wysoka cena

  • Mało oprogramowań OpenSource.

  • Praktycznie modyfikacji w 10.5.x z wyglądem nie da się zrobić. W 10.4 Tiger już można było się bawić w zmiany wyglądu, zobaczymy jak z tym będzie w Snow.

Mam MacBook’a i jestem bardzo zadowolony (Win też mam ). Łatwość obsługi powoduje to że z komputera aż przyjemnie się korzysta. Z konkretów: prawie nic mi się nie zawiesza, jeżeli już to sam program, który mogę i tak szybko zakończyć, a nie jak na Win czekać 2 minuty zanim zadziała zakończ teraz. Jeżeli chcesz używać komputera do codziennych rzeczy, lub jesteś grafikiem polecam Mac’a. Wszystko działa jak należy. Jeżeli natomiast chcesz grać to odradzam.

Z doświadczeń: pracuję na Mac’u od Systemu 9. Gdy przychodzi mi korzystać z Win po jakimś czasie czuję się podirytowany.

wybór jest banalny, załóżmy że masz np. około 3000zł na kompa to albo składasz kompa do grania z winshitem i potem gry po 2 miesiącach wyjdzie gra załamująca twój sprzęt i potem znów upgrade albo kupujesz np. Maca Mini i do tego Xkloca albo ps3 i masz spokój, miałem mac os x na imacu g5 i mimo słabego sprzętu chodził szybciej niż windows xp świeżo po instalacji (a ten mac os x na imacu był parę lat i były programy jakieś zainstalowane)

łatwy, stabilny, ładny i interfejs jest obmyślany, nie to co w windowsie :stuck_out_tongue:

ja nie wiem co wy widzicie w windowsie, osobiście sam się męczę na nim ale jakbym kupił jakiś dysk i skołowałbym napęd działający to od razu instaluje debiana i spokój :stuck_out_tongue: