macOS Big Sure automatyczna korekcja wpisywanego tekstu

Bez żadnego znaczenia

Kod skryptu jaki wkleić bo chyba zapomniałeś tu wkleić?? Czy ten co tu ktoś wcześniej napisał dla Chrome?

już uzupełniam:

tell application "System Events"
    # locate frontmost application
    repeat with ap in application processes
        if frontmost of ap is true then
            set fmap to ap
        end if
    end repeat

    tell application process fmap
        # click its "Show/Hide Spelling and Grammar"
        set scw to windows of fmap whose name is "Spelling and Grammar" and role description is "floating window"
        try
            tell first menu bar of fmap
                tell first menu of (first menu bar item whose name is "Edit")
                    tell first menu of (first menu item whose name is "Spelling")
                        if (count of scw) = 0 then
                            tell (first menu item whose name is "Show Spelling and Grammar") to click
                        else
                            tell (first menu item whose name is "Hide Spelling and Grammar") to click
                            return
                        end if
                    end tell
                end tell
            end tell
        on error
            display alert "Cannot open/close Spelling and Grammar window!"
            return
        end try

        # focus the Spelling and Grammar field
        set fw to first window of fmap whose name is "Spelling and Grammar" and role description is "floating window"
        perform (first action of fw whose name is "AXRaise")
        set focused of first text field of fw to true
    end tell
end tell

Nazwa Szybkiej czynności jaka ma być? :slight_smile: przy zachowaniu bo wola.

Czy ten script można zapisać do pliku, żeby go odtworzyć jakby nawalił kiedyś macOS i musiał bym go reinstalować?

Nazwa dowolna (bez spacji iraz polskich znaków). Tak, można po zapisie skopiować plik do dowolnego katalogu

Nie działa u mnie. Załączam filmik nagrany z użyciem Firefox. Na filmiku widać jak zaznaczam Edycja i nie widać opcji wyboru ustawień jak na filmikach z Safari. Więc nie działa script, który zapisałem o nazwie „translator”.

Nie działa script. Po wklejeniu, zapisaniu jako „translator” i kliknięciu znaczka PLAY czyli odtwórz script wyskakuje takie coś:

Za szybko się ucieszyłem, ze to się da, albo coś złe robię, albo w Big Sure na AMR coś jest inaczej, albo chyba zostaje na Safari.

Musisz zmodyfikować nazwy okien w skrypcie na polskie, ewentualnie ustaw język systemu na angielski…

To poproszę zmodyfikuj bo ja się boje, ze zepsuje i nic z tego nie będzie, a nie wiem gdzie i jak to dobrze zmodyfikować. Nie zamierzam macOS używać po Angielsku jak jest po Polsku.

Będę bardzo wdzięczny jak się poświecisz chodźmy dla mnie tylko.

Ja przeglądam ten script i nie widzę tam zapisku nigdzie „en” „eng” cokolwiek świadczącego, ze to pod język angielski, ale się nie znam.

Dobrze zrobię to w wolnej chwili…

Automatora nie ma co się bać: jak w dobrym IDE, skrypt się nie wykona w przypadku błędu ( czy to składniowego czy innego ).

PS. Dobranoc :slight_smile:

OK. Czekam na info :slight_smile: Dobranoc :slight_smile:

tell application "System Events"
	# locate frontmost application
	repeat with ap in application processes
		if frontmost of ap is true then
			set fmap to ap
		end if
	end repeat
	
	tell application process fmap
		# click its "Show/Hide Spelling and Grammar"
		set scw to windows of fmap whose name is "Pisownia i gramatyka" and role description is "floating window"
		try
			tell first menu bar of fmap
				tell first menu of (first menu bar item whose name is "Edycja")
					tell first menu of (first menu item whose name is "Pisownia")
						if (count of scw) = 0 then
							tell (first menu item whose name is "Pokaz pisownie i gramatyke") to click
						else
							tell (first menu item whose name is "Ukryj pisownie i gramatyke") to click
							return
						end if
					end tell
				end tell
			end tell
		on error
			display alert "Nie można otworzyć okna pisownia oraz gramatyka"
			return
		end try
		
		# focus the Spelling and Grammar field
		set fw to first window of fmap whose name is "Pisownia i gramatyka" and role description is "floating window"
		perform (first action of fw whose name is "AXRaise")
		set focused of first text field of fw to true
	end tell
end tell

To samo. Przetkumaczyles tylko komunikat na polski.

Coś mi się wydaje, ze nie uda się to, aby działało tak jak w Safari, fajnie w innych programach, a szkoda :frowning:

Nie wiem, u mnie działa… może wina leży w chipie… ja mam Intel Ty masz M1 ( ARM )… może z tego wynika nie działanie…

Najwidoczniej bo nie dorysowałem sobie tych komunikatów na zrzutach :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Tak czytam, czytam. Hmmm czy na pewno chodzi o poprawianie? A nie o zamianę, która jest w ustawieniach klawiatury i trzeba tam dodać, co ma zamienić na co.

Pewnie AppleRed już nie zależy by to ogarnąć na około skryptem.

Chodzi o to, ze w Safari pisząc coś do was sam poprawia nawet jak nie wcisnę „optron” czy „alt” do polskiej litery jak w Windowsie to on sam poprawia, a czasem tez gramatyke Włącz sobie Safari, Edycja i tam masz opcje „pisownia i gramatyka” i tam jest opcja sprawdzania w trakcie pisania. W Firefox czy Chrome tego nie ma.

Jak wiesz jak zrobić, żeby działał skrypt na M1 to daj. Musiałem założyć nowe konto bo zmieniłem mail/login tutaj, a tutaj w sprzeczności z RODO zabronili tej zmiany.