macOS Big Sure automatyczna korekcja wpisywanego tekstu

W Chrome podświetla na czerwono i albo prawy klawisz na słowie, albo control trzeba przytrzymać, i lewym, pojawiają się sugestie i można wybrać.

W Safari w trakcie pisania pokazuje tez chmurkę z podpowiedzią, ale od razu poprawia.

P.S. Straszny „tłum” w tej chwili na forum :stuck_out_tongue:

A jak jest kilka możliwości, to potem trzeba ręczne edytować, albo zostają słowa wyrwane z kontekstu. Chyba wolę sam wybrać, ale oczywiście kwestia upodobań. Najlepiej, jakby można było wybrać samemu.

Rzadko się zdarza bo on się uczy co i jak piszesz sam. Do Firefoksa bardzo byłem przyzwyczajony pod Win 10 i dodatek Adguard Adbloker lepiej działa niż ten dla Safari. Powoli przyzwyczajam się do Safari już.

Widzisz pisze i nic nie poprawiam ręcznie, a zawsze przelecę okiem zanim kliknę „Odpowiedz” :slight_smile:

No właśnie gdzieś tam w jakiejś dyskusji wyłapałem jakieś takie drobne pomyłki, które mogły pochodzić od auto-korekty. Nie pamiętam, co to było, jakieś krótkie słowa, i litera jedna zmieniona, przez co znaczyły coś innego. Na szczęście, było to nieistotne, bo sens był zrozumiały z całości tekstu.

Safari dla mnie ma ten problem, że nie mogę się zalogować do ekosystemu Google, a jednak keep, przypomnienia, kalendarz itp. idzie u mnie stale na różnych systemach, komputerach i urządzeniach. Ale czasami korzystam, np. do oglądania netflixa.

Spróbuj popisać na forum chociaż z Safari z włączona tą poprawą pisowni i zobaczysz o co mi chodzi, czy w ogóle pisać coś gdzieś przez Safari to zrozumiesz czemu fajnie było by mieć to w Firefox. Mimo jakichś czasem błędów mniej istotnych to szybko się człowiek przyzwyczaja. On nie zawsze wie gdzie chcesz ę, ą itp :slight_smile: głównie na końcu słowa więc zawsze na końcu pisze to :slight_smile:

Coś słaba ta korekta.

Zrób lepszą………

Mówisz i masz: „fajnie byłoby mieć”

By z czasownikami, należy pisać razem. Byłoby, chciałoby, miałoby, dałoby.

Załóż wątek, będziesz uczył na forum języka polskiego.

Za cienki bolek jestem. Ale staram się zwracać uwagę, chociaż samemu często widzę błędy gdy wchodzę w swój post po jakimś czasie.
Tym niemniej, czasami, takie przypomnienie prostej reguły, może zapaść komuś w pamięć i ułatwić pisanie poprawnie.