Mało fps w battlefield 1

Posiadam laptopa Asus Tuf gaming Fx505dd który ma ryzen 7 3750h, gtx 1050 3gb, 8gb ram. W bf 1 mam na najniższych ustawieniach 35-55 fps na największych mapach natomiast na tych mniejszych 60-80. Dodam jeszcze że jest taka sama liczba klatek przy limicie 60 i 120. Dodatkowo Cały czas gram na kablu i w ustawieniach baterii najwyższa wydajność + w ustawieniach karty nvidia wszystko na najwyższą wydajność. I do tego w tym laptopie włączam opcje turbo która zwiększa taktowanie procesora do 4 ghz.

Zainstaluj MSI Afterburner, odpal monitoring sprzętu i nagraj krótki filmik. Wrzuć link do Youtube.

Aktualizowałeś po zakupie sterowniki do karty? Mam tego laptopa z tej samej serii i u mnie sytuacja była podobna z tym że na Wiedźminie 3. Po aktualizacji sterowników uzyskałem około 20-25% wzrost wydajności. Z tym, że ja pobrałem sterowniki od producenta karty a nie laptopa (co nie jest zalecane). Możesz o ile jeszcze tego nie próbowałeś zainstalować sterowniki ze strony Asusa. Jak to nie pomoże sprawdzić jak zachowuje się leptop na sterownikach od producenta karty.

nie podziałało taka sama ilość fps


bez nagrywania nie ma stutteringu a fps większe o około 3-5

Coś faktycznie jest nie tak. Mam teoretycznie gorszą konfigurację od twojej bo mam Ryzen 5 3550H i RX560X i u mnie płynność jest dużo, dużo wyższa.

a wiesz może co jest nie tak?

Jeżeli sterowniki są faktycznie aktualne to nie mam pomysłu co jest na rzeczy. Być może to, że masz 3 GB pamięci wideo przy moich 4 GB. Może to robi różnice. Na pewno pomogło by trochę dołożenie drugiej kości RAM do tych 8 GB co masz zainstalowane. Dzięki temu pamięć będzie pracowała w dual channel co da kilka fpsów więcej.

Wiesz, co jestem prawie na 100% przekonany, że gra leci na ustawieniach Ultra. Bf1 przy procesorze 4 rdzenie / 8 wątków 3GHz biorący 100% procesora to jestem w zasadzie pewny, że są to ustawienia ultra. Dodatkowo jest bardzo dziwny odczyt karty graficznej.
Sprawdź ustawienia jeszcze na każdy możliwy sposób, a jak to nic nie pomoże to najpierw wywal folder bf1 z appdata, a później reinstall gry wg mnie.

To nie powinno mieć znaczenia. Ten procesor jest naprawdę bardzo wydajny. Popatrz jak śmiga ta gra na moim laptopie który ma gorszą konfigurację na ustawieniach ultra. Winiłbym u kolegi w tym przypadku pamięć RAM pracującą w trybie single channel.

a właśnie odkryłem że np zmiana skalowania rozdzielczości albo jasności nic nie zmienia więc może pokazuje mi niskie a mam ultra tylko że w plikach gry mam wszystko na 0 więc nie wiem

Hahahahahah już wiem co to :joy: on gra na zintegrowanej grafice, procesor zabity na 100% dostaje stutera bo go dodatkowo Integra morduje. Weź zainstaluj ze strony producenta laptopa sterowniki grafiki do dokładnie Twojego modelu.

Jak nie pomoże to że strony Nvidi do gtx 1050 mobile.

ale to nie multiplayer ja na kampanii w ultra mam około 30 fps

ale ja odpalałem też prawym przyciskiem i karta nvidia o wysokiej wydajności

chociaż w sumie to mam takie pytanie czemu zużycie gpu1 (integra) wynosi 6k% podczas gry

https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/154033/pl
Masz i zainstaluj jak że strony producenta laptopa nie pomoże, na 100000000% nie startuje z GTX 1050 tylko Vega 10.

a jaki wybrałeś typ sterownika bo mam dch

Game ready.

ale typ sterownika windows standardowy czy dch